IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sex (m)oral
Diana.
post Oct 15 2009, 11:06 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Poate aruncati o privire. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Sexul oral
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 15 2009, 11:20 PM
Post #12


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



(IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Hai ca mi-ai dat portia de ras pe ziua de azi.
In genere nu prea citesc articole de genul asta, dar am mai citit si eu si chiar asa cum zici tu suna. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Am vazut ca de ceva vreme se tinde tot mai mult spre discutii deschise, spre lipsa de tabuuri, dar nu reusesc sa inteleg. "Trebuie sa existe o masura in lucruri", adica trebuie sa fi deschis dar totusi sa-ti pastrezi intimitatea, zic eu. Rareori mai vad tineri care, desi constienti de propria sexualitate, sa aiba decenta si bunul simt de a o tine pentru ei insisi. Iar daca o fac sunt considerati frigizi sau neexperimentati. (IMG:style_emoticons/default/sleep.gif)
De unde lipsa de decenta oare? Eu nu zic ca lucrurile trebuie sa fie tinute ascunse, ba chiar sunt sigura ca informarea este importanta. Astazi insa s-a ajuns la o "spalare a creierelor", la o instigare continua din toate partile. Nu este de mirare ca generatiile noi ajung sa creada ca totul se reduce la sex.

This post has been edited by bookaholic: Oct 15 2009, 11:40 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 15 2009, 11:28 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Book, nu sint o persoana pudica sau pudibonda. Dimpotriva, sint chiar sloboda la gura si foarte deschisa in exprimari, ca sa folosesc un eufemism. Insa pe mine ma sperie ce e in spatele acestor rinduri aruncate pe te mai miri unde. Din partea mea sa faca fiecare ce vrea. Nu sint eu omul care sa aibe dreptul sa judece ce face fiecare. Sint alegeri personale. Si, din punctul meu de vedere, totul e permis intre doi oameni maturi, ca stiu fiecare foarte bine ce e de facut, nu o sa stau sa le zic eu.
Nu ma deranjeaza sa se vorbeasca despre sex oral, sa se scrie de un milion de ori mai mult. Insa cind totul se repeta ca o placa stricata si cind ma gindesc la cit de periculoase sint urmarile pentru copiii care le citesc (pentru ca, sa fim sincere., mai mult copilele si copiii citesc chestii de-astea) ... ma ia cu jale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Oct 15 2009, 11:44 PM
Post #14


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Sunt total de acord cu ce spui. Nici eu nu ma consider pudica, dar anumite lucruri ma socheaza.
La noi inca este in stadiu incipient, dar exista comunitati unde s-a ajuns la un soi de "dementa": o fetiscana povestea (in liceu!) ca toata lumea o face (sexul oral) si ca daca nu o faci si tu nu esti acceptat, ca fata nu te baga nici un baiat in seama, etc. (asta in SUA).
Nu stiu daca este chiar asa, dar si daca doar in cateva licee s-a ajuns in situatia asta mi se pare aberant.

This post has been edited by bookaholic: Oct 15 2009, 11:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 15 2009, 11:47 PM
Post #15


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Foarte tare articolul. Cred ca revistele nu sunt scrise pentru retardati ci de catre retardati. Si oricum ar fi, sexul oral, anal, normal, mai putin normal a existat de cand lumea. Chiar ma uitam zilele trecute la un documentar, de fapt la doua documentare, despre sexul in antichitate. Ei sa vedeti acolo vrute si nevrute si alte lucruri considerate in voga acum. In voga pe naiba! Fetele astea in loc sa citeasca toate tampeniile mai bine s-ar duce si l-ar lua pe mandrul ala de mot (sau vice-versa) si ar experimenta oleaca unul cu altul ce le place sau ce nu le place, ce vor si ce nu vor. E mai sigura reusita macar si mai interesanta decat punerea in practica la indigo a articolelor de profil (ha, cum suna!). (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar nu imi place ca tipele alea se dau experte, ei la fel. Nebunii avem si vrem cu totii dar nu ne-am pus eticheta pe frunte de "experti in fantezii sexuale si sfatuitori de nadejde".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 15 2009, 11:48 PM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si oare cine sa fie vinovat? Le spune careva ca daca s-o zgiriat in cerul gurii cu o grisina si "iubitu`" e plin de virusi mai ceva decit un calculator fara protectie, ca au imbulinat-o? Ca pot lua un HIV, o hepatita, un HPV? Nuuuu! N-ai sa vezi!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 15 2009, 11:59 PM
Post #17


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Pai nu ca asta nu se scrie pe paginile lor lucioase. Ce pana mea mai conteaza daca masculul feroce se simte bine? Nici nu vreau sa ma gandesc ce se scrie in revistele lucioase pentru barbati despre sexul oral prestat femeilor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 16 2009, 12:04 AM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Oricum, MULT mai putin. Pe verificatelea. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ce pretentii avem.... (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Oct 16 2009, 12:07 AM
Post #19


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Di, lasa ca am vazut eu cateva pasaje scrise pe net de masculi cica potenti si destepti din care daca fac un rezumat reiese asa: o femeie nu are orgasm decat daca ii faci sex oral si urmeaza o explicatie gen: stanga, dreapta, spate fata, repede incet pana... aaaa... daca te prinzi pana cand e bine, daca nu... ghinion! Iti dai seama saracii pustani, generatia 15-17 ani ce cred? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 16 2009, 12:08 AM
Post #20


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ca sint la 100 de metri garduri? (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:04 AM