IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Transport cu avionul pentru animale de companie
Diana.
post Jan 13 2012, 03:17 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Momo! Cel mai bine ar fi sa iei la rind companiile aeriene care fac ruta asta si sa ii intrebi ce si cum. Ei sint cei mai in masura sa iti dea detalii. Banuiesc ca o sa aiba insotitor cateii, nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
momo
post Jan 13 2012, 03:21 PM
Post #12


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 13-January 12
Member No.: 10,901



La marimea lor nu se mai poate direct in avion ci doar cu firme specializate in transportul de animale vii...
as vrea sa pot merge ca insotitor dar eu zbor cu Lufthansa si nu se poate. se pare ca Lufthansa trateaza Rottweilerii ca si caini de lupta si nu vor complicatii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 13 2012, 03:27 PM
Post #13


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Asta e rau. Cateii mari sint de obicei transportati in custi, in cala avionului.
E rau ca distanta foarte mare, si ei sint mari si mai sint si 3 catei, nu unul...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
momo
post Jan 13 2012, 03:30 PM
Post #14


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 13-January 12
Member No.: 10,901



QUOTE(Diana @ Jan 13 2012, 05:27 AM) *
Asta e rau. Cateii mari sint de obicei transportati in custi, in cala avionului.
E rau ca distanta foarte mare, si ei sint mari si mai sint si 3 catei, nu unul...

asa este... din pacate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 13 2012, 03:34 PM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



De firme specializate in transportul animalelor de companie mari nu am auzit.
Iar daca ti-ai luat biletul la Lufthansa e si mai greu acum sa cauti o companie care sa ia cateii.
Boxerita mea are doar 30 de kilograme si cind planuiam o excursie in Cipru am sunat la mai multe companii. Singurii care au fost ok au fost cei de la Tarom. Sa speram s-au mai schimbat lucrurile intre timp.
Te muti de tot acolo ?
Mi se pare o timpenie sa trateze Rottweilerii drept ciini de lupta. Ca numai ciini de lupta nu sint. In plus, cateii se pot seda si sint si in custi, doar nu ii lasa sa zburde liberi. Si nici nu ii transporta gratis. Pfffffffff!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
momo
post Jan 13 2012, 03:37 PM
Post #16


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 13-January 12
Member No.: 10,901



Da, eu locuiesc acolo de foarte multi ani...
Acum 5 ani m-am intors aici cu speranta ca reusesc sa dezvolt o afacere.
din pacate nu am stofa necesara pentru a face afaceri in Romania...
si cand spun stofa, nu e ceva pozitiv...chiar dezgustator de negativ...
problema e ca am acesti caini si nu vreau sa ma despart de ei...
vom vedea cum le rezolvam pe toate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 13 2012, 04:22 PM
Post #17


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Intr-adevar, Momo, sa faci afaceri in Romania si sa ai profit trebe sa fii unul dintre "baietii destepti". Asta e. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Sper sa gasesti o modalitate sa iei "cupiii" cu tine - am si eu "cupii" de-astia si te inteleg perfect. Nici eu nu m-as putea desparti de ai mei. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Insa mare e Dumnezeu, o sa se gaseasca o rezolvare!
... Poate ne arati codosii care trebuie sa se faca canadieni. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Mi-ar placea mult sa ii vad, daca vrei si se poate, desigur! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
momo
post Jan 13 2012, 04:58 PM
Post #18


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 5
Joined: 13-January 12
Member No.: 10,901



QUOTE(Diana @ Jan 13 2012, 06:22 AM) *
Intr-adevar, Momo, sa faci afaceri in Romania si sa ai profit trebe sa fii unul dintre "baietii destepti". Asta e. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Sper sa gasesti o modalitate sa iei "cupiii" cu tine - am si eu "cupii" de-astia si te inteleg perfect. Nici eu nu m-as putea desparti de ai mei. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Insa mare e Dumnezeu, o sa se gaseasca o rezolvare!
... Poate ne arati codosii care trebuie sa se faca canadieni. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Mi-ar placea mult sa ii vad, daca vrei si se poate, desigur! (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)

nu stiu cum pot atasa poze dar daca vrei si ai facebook scrie-mi mail cu numele tau sa te gasesc pe FB. Am acolo mai multe poze cu ei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 13 2012, 05:15 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Asta e pagina http://www.facebook.com/elady.ro (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Chiar abia astept sa ii vad (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:26 AM