IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> La ce concerte ati mai fost?
Fanny
post Jun 5 2008, 08:43 AM
Post #1


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Marti am fost la recitalul Sugarbabes, care a avut loc in Bucuresti. In deschidere Keo si Akcent. Intre formatii un dj care mixa house de club. Interesant, dar nu prea gustat de majoritatea oamenilor prezenti... care erau nerebdatori sa le vada pe britanice.
Cand au aparut, mi-am dat seama ca e doar o trupa popularizata, dar nu au sanse sa ramana in istoria muzicii prin nimic.
Recunosc totusi ca Sugarbabes au fost mai bune decat o trupa romaneasca de fete (sau de baieti (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ). Cred ca primul merit e c-au vorbit putin si si-au vazut de cantat. N-au indemnat publicul sa le aplaude, a ridice mainile, sa fluure steguletele, etc... cu s-a intamplat cu cei dinaintea lor. Fetele au voci melodioase, dar miscarea scenica si costumele lasa mult de dorit. Rochiile lor erau atat de diferite una de celalalta ca aveam senzatia ca sunt rupte din filme diferite. In plus, Sugarbabes aveau fix miscarea de scena a formatiilor: inaltam mainile spre cer, fandam piciorul din fata, scoatem fundul in evidenta mai avansam cativa pasi... reluam. In schimb, dansatoarele se miscau super. Pacat ca apareau doar la unele melodii.
A fost o experinta... mai mult nu pot sa spun! (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Sep 8 2008, 04:53 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



Anul asta am fost la Iris(mai fusesem o data) unde a fost superb:oameni misto, atmosfera geniala. La sfarsit a fost Loredana Groza, ne-am rupt putin in figuri si la ea:D
Am mai mers si la Phoenix, dar din pacate nu stiam eu prea multe melodii de-ale lor si e nasol asa. Acum ma simt pregatita sa infrunt un concert Phoenix (IMG:style_emoticons/default/dance.gif)
As vrea sa merg pe 27 septembrie (pica intr-o sambata) la Sibiu(desi nu sunt de acolo) la Vama...le stiu toate melodiile din '96 pana in '08 si chiar nu am fost la niciun concert de-al lor(si in plus, tudor chirila is HOT)...stiti daca prin Sibiu sunt locuri unde putem campa? Adica campinguri (IMG:style_emoticons/default/wave.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Sep 8 2008, 04:57 PM
Post #3


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



de cand sint aici am fost asa:

Whitesnake (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) in deschidere la Scorpions
Il divo mi-au placut f mult- acum m-am mai linistit
Elton John
The police- cu Sting (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Genesis cu Phil Collins (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
anul asta i-am vazut pe Krypton cu Tony Seicarescu (care-i amic cu sotul meu ca-s din acelasi oras)

anul asta s-a anuntat Tina Turner- musai! s-o vad


daca fac o lista cu ce-am ratat .... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Sep 8 2008, 05:15 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Eu merg la Katie Melua in octombrie. Mie imi place dar sotul gaseste ca e cam prea melancolica fata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pastelata
post Sep 8 2008, 05:18 PM
Post #5


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 255
Joined: 12-August 07
Member No.: 2,031



E cea cu "there are nine milions bicycles in beijing",din reclama?(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Sep 8 2008, 05:23 PM
Post #6


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



da (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Oct 3 2008, 03:09 PM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Fata asta are o voce exceptionala, parca si mai frumoasa si mai patrunzatoare in concert decat in clipuri. Ma bucur enorm ca am vazut-o, alaturi de o sala plina-ochi (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)

This post has been edited by claudia_electra: Oct 3 2008, 03:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
happyCat
post Oct 3 2008, 04:55 PM
Post #8





Musafir






In decembrie mergem la Coldplay si in ianuarie Keane. (IMG:style_emoticons/default/dance.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post Oct 4 2008, 08:11 AM
Post #9





Musafir






F misto canta Katie Melua, Clau si, spre rusinea mea, e prima data cand o ascult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Amicutz
post Oct 6 2008, 11:44 PM
Post #10


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 54
Joined: 4-February 06
From: Big Bad Bucharest ;)
Member No.: 183



Clau, ai fost la Katie Melua????? Unde, cand , cum? E la fel de minunata si in realitate?
Doamne, nu ai idee cat de tare te invidiez acum!
Am descoperit-o intamplator acum 3 ani (datorita unui post al lui angeldust - saru'mana pe aceasta cale (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif) ) si de atunci mi s-a lipit de suflet. Am plans, am ras si am visat pe melodiile si ei mi-am facut si un fond secret in care strang banuti pentru deplasarea la un concert (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Si ca sa nu fiu in totalitate off topic: am fost la Leonard Cohen. Nu credeam ca e posibila o astfel de atmosfera la un concert pe stadion, si mai ales nu as fi crezut niciodata ca pot sa simt ca desi inconjurata de mii de oameni, am fost convinsa in fiecare minut ca sunt absolut singura cu omul acela de pe scena, care canta numai pentru sufletul meu.

This post has been edited by Amicutz: Oct 6 2008, 11:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:01 AM