IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Darul de nunta
Ciresica
post Aug 6 2010, 07:49 PM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Fetelor, dupa cum stiti pe 28 luna asta merg la o nunta ca domnisoara de onoare pentru o foarte buna prietena. Problema e ca nu prea stiu cat se mai da la o nunta... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Nunta ei este in Campina si meniul este undeva la 120-140 de ron. Pe langa, tipa ma mai tine pe cazare 3 nopti la o pensiune cu aprox 70 lei camera. Eu ma gandeam sa-i dau in jur de 150-180 de euro + florile la cununie. Mentionez ca merg neinsotita. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Cum vi se pare?
Voi la ce nunti ati mai fost si cat se mai da? Pls, o parere, un sfat, ceva... (IMG:style_emoticons/default/322.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 6 2010, 10:33 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cire, n-am nici cea mai vaga idee, ca eu nu merg la nunti. La ultima am fost acum... 22 de ani. :| Imi pare rau...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Aug 7 2010, 08:39 AM
Post #3


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Ca domnisoara de onoare si prietena foarte buna, e bine asa.
Sa te distrezi si sa faci poze. da ii dai in euro?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Aug 7 2010, 12:16 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Am si eu o nunta pe 14 august si particip din partea nasului. Nu stiu cat naiba o sa dau, cred ca vreo 800 ron(eu cu Bubu). E mult sau e putin?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Aug 7 2010, 11:44 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Fac poze si le postez (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Initial am vrut in euro, dar m-am razgandit. Ii dau in lei ptr ca o sa aiba nevoie imediat de ei, sa achite diverse si e bataie de cap in euro.
Corina, nu stiu, nu am experienta. De aia intreb si eu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Dar dai cat poti. Pana la urma nu e cazul sa faci credit la banca pentru o nunta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

This post has been edited by ciresica_dulce: Aug 7 2010, 11:46 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
teostan
post Aug 8 2010, 11:22 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 8-August 10
Member No.: 8,983



Buna fetelor!

Eu stiu ca se putin peste cat te costa masa si cazarea eventual, deci 800 Ron zic ca e ok, isi plateste si ea ce are de platit si mai si ramane cu ceva! Eu deobicei dau dublu fata de cat o costa pe ea sa ma invite, asa mi se pare corect.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 9 2010, 12:10 AM
Post #7


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Teostan, bine ai venit pe (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) Iti doresc sedere placuta, si la cat mai multe postari, si sa te simti la fel de bine cum te simti acum si in viitor. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 9 2010, 10:11 AM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Asa fac si eu, adica dau dublu fata de meniu. De exmplu acum in 28 august am o nunta la care meniul de persoana este 80 lei 9nunta este micuta si fara pretentii, doar prieteni) iar eu planuiesc sa dau 100 euro. La anu insa voi fi nasa de cununie. Acolo ma gandeam sa dau 1500 lei si un cadou pentru casa la alegerea finei (set de masa, set de oale, cuptor cu micounde...) Sper sa fie multumiti. Va fi o nunta mica, familia si cativa prieteni, fara pretentii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Aug 9 2010, 10:58 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



La nunta la care merg eu meniul de persoana este 100 ron deci ar veni 200 ron pentru 2 persoane. Eu cred ca 800 ron este cam mult dar Bubu zice ca oamenii nasului dau mereu mai mult. Personal ma gandeam sa dam cam 600 ron. Poate il lamuresc si pe Bubu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Sep 1 2010, 09:50 AM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Deci meniul a fost 125 ron si cazarea 140 ron pe noapte (da, stiu, dar mai ieftin nu a mai gasit (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ). Nu i-am luat nici flori la cununie pentru ca n-a vrut si i-am dat in final 750 ron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:56 PM