IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce nu va lipseste din geanta!
fortelady
post May 1 2007, 05:29 PM
Post #51





Musafir






dr wise, esti de comaaaaaa!!!!

eu de fapt revin dupa aproape un an ca sa anunt cu mandrie ca AM O GEANTA ORDONATA!
am strans toate alea de prin geanta in chestii mai mici :
banii si actele in portofel (+ chitantele de la plata cu cardul)
cosmeticele (ca volens nolens tre sa am cu mine) in port fard
memory cardul in buzunarul cu fermoar in interior (tin documente de firma pe el)
telefonul in buzunarul de telefon al gentii
cheile si cheile masinii in geanta....
da doamne sa ma tina, am 2 luni de cand nu mai tre sa rastorn toata geanta ca sa gasesc toate alea prin ea!!!!
pentru restul de maruntisuri (prosop, dischete demachiante, acetona, ciorapi, sosete... samd ) am o geanta in masina. care se umple mereu... am zis eu ca ma mut pana la urma in portbagaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 1 2007, 06:10 PM
Post #52


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu am ajuns la performanta sa am cat mai putine lucruri in geanta: telefoane, portofel, acte, chei, gloss. Asta pentru ca o schimb zilnic. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 1 2007, 07:02 PM
Post #53





Musafir






Si eu o schimb zilnic acum, dar asta nu ma impiedica sa iau cu doua maini continutul dintr-o geanta si sa-l pun in cealalta. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
De obicei mai car cu mine si aparatul foto + cititorul de carte MD sau CF, vreo doua plicuri cu ness decofeinizat. Dar gasesc repede ce-mi trebuie si nu mi se pare ca geanta mi-i supraincarcata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 1 2007, 08:21 PM
Post #54


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



hahaha o si vad pe dr_wise dand explicatii in mijlocul alimentarei cu vibratorul facand jogging prin magazin (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)

in alta ordine de idei: am portofelul, un alt portofel cu acte (permis de conducere etc), farduri (pe care rar de tot le folosesc .. eu sunt genul care se machiaza dimineata si gata), ob-uri si cam atat. Decent au ba?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post May 1 2007, 08:27 PM
Post #55


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



De cand am postat pe aici, mi s-a cam schimbat continutul gentii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Va sa zica, acum gasesc in geanta: portofel, actele, anticonceptionale, ob-uri, doua-trei pixuri, 3 agende micute, mp3 player, ochelari de soare, balsam de buze- doua, ruj, pastile pentru burta, pentru cap, ochelarii de vedere, doua telefoane mobile, agrafe, elastice pentru par, ata (neagra si alba) si ac, ac de siguranta, chei, parfum si o gramada de surprize. Adica, atunci cand nu gasesc ceva prin casa, cu siguranta se afla in geanta mea, desi e ultimul loc in care ar trebui sa fie (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
senorita
post Jun 11 2007, 02:16 PM
Post #56


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 34
Joined: 7-June 07
Member No.: 1,757



Si eu schimb des gentile, dar de cele mai multe ori "vars" continutul dintr-una in alta (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Si incap destul de multe, desi am in general genti medii ca marime.
Asadar chiar acum ma uit si gasesc: cheile, portofelul, actele, gumitza de mestecat, cele 2 mobile, pastile, un miniparfum cu 2 capete, ochelari de soare, oglinda dubla, pix, creion de ochi, gloss, clestisor de par si servetele.
"doar" atat (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Jul 6 2008, 08:17 PM
Post #57





Musafir






Mai adaug de anul asta si un spray cu spf, ca nu cumva sa mi se intample sa ajung spontan pe undeva unde-i soare si eu sa nu pot sa-mi apar pielea de soare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Jul 7 2008, 07:29 AM
Post #58


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



La mine-i musai un carnetel, ca niciodata nu stiu cum dau de vreo informatie utila + mai multe pixuri. Zilele trecute am facut curat prin geanta si am descoperit vreo 7-8 bucati. (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) In plus, o revista sau carte, ca sa nu ma plictisesc in mijloacele de transport.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Jul 7 2008, 08:17 AM
Post #59





Musafir






Eu de cand lucrez mi-am schimbat nitel continutul gentilor. Avand in vedere ca tot schimb geanta aproape zilnic, mi-e greu sa nu uit cate ceva pe afara, dar de obicei am :
portofel, tigari, ochelarii de soare, o crema de maini (mi se usuca f f repede si atunci parca nici nu mai pot sa tastez :|), ata dentara (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) , un gloss, apa termala, telefoanele si cam atat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpirescu
post Jul 7 2008, 10:12 AM
Post #60





Musafir






La mine in poseta: portofel, oglinda, ruj, un deodorant si un parfum mic, algocalmin, guma, carti de vizita, chei, acte masina, ob, telefoanele.
Dr_wise, ti-ai primit jucarica? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

La ce foloseste apa termala? O crema cred ca mi-ar trebui si mie in geanta, o sa studiez problema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Pages V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 02:03 AM