IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Copii, ingerasi pe care i-am pierdut...
Alina Mamurescu
post Feb 19 2010, 06:14 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



Buna, baietelul meu a murit acum doi ani pe 8 martie.Tare mult ne-a intristat vestea.El acum avea 7 ani...Ni-e dor de el dar sper ca bebe asta din burtica sa ne aduca fericirea...Este o fetita si sper ca ea sa ne aline durerea, care ne apasa de doi ani...Eu acum sunt intr-a 8 luna si mai sunt 4 saptamani si vine bebe pe lume...Am facut foarte multe incercari pt a avea acest bebe...iar celalat sigur ne pazeste de acolo de sus si ii este dor de noi.Eduard este un inger, care nu va pleca niciodata din sufletele noastre...Sper ca Teodora, fetita din burtica sa nu aibe nici o problema si sa nu o pierdem pentru niciodata...Nu imi explic de ce Dumnezeu l-a luat asa de repede...Avem mare nevoie de el!!El nu este primul nostru copil pentru ca am pierdut inca o fetita(spun eu), pentru ca nu mai crestea si a trebuit sa moara (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Poate Teo din burtica nu ne va mai parasi si ne v-a aduce mai multa bucurie...De abia astept sa o nasc si zic ca Teo este un dar de la Eduard, de la celalat copil si de la Sf.Fecioara fiindca m-am rugat foarte mult la ea,de la D-zeu si de la Isus.Iubesc foarte mult copii si a-si da orice sa am unul sanatos si care sa stiu ca va trai mai mult decat mine.Sper ca de data asta, Sf.Fecioara, Isus si Dumnezeu sa ma binecuvanteze si pe mine cu un copil....Doamne,ajuta-ma ca acest copil sa nu sufere, sa fie sanatos, sa nu moare si sa ne aduca numai bucurii pt ca am suferit foarte mult pt ca mi-a murit si tatal exact cand am implinit 27 de ani si cei doi copii...Cred ca de data asta va fii mai bine si nu voi trece prin ce am trecut...Ca toate mamele, nu imi voi uita niciodata copii.Ei vor face parte din viata mea chiar de nu stunt langa mine....Nu ii voi uita niciodata!!!
Va iubesc foarte mult, copii mei care ati plecat printre ingeri...

This post has been edited by Book: Feb 19 2010, 06:55 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Feb 19 2010, 06:59 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



Cei doi copii ai mei au plecat printre ingeri si nu se vor mai intoarce niciodata!!!Ei sunt in paza Domnului!Sa va odihniti in pace, puii mei!
Vreau sa va am din nou langa mine, dar stiu ca nu e posibil!
Nu pot sa cred, nu pot sa imi imaginez ca am pierdut doi ingeri!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 19 2010, 07:05 PM
Post #3


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Bine ai venit la noi! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ma intristeaza foarte tare povestea copilasilor tai. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nu inteleg totusi, ai postat acum cateva zile o poveste despre cum ai nascut-o pe fetita ta, Carina Maria... (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
P.S. Te-as ruga sa nu mai scrii mare si colorat, pentru ca nu putem citi cum trebuie.Ti-am mutat topicul aici pentru ca mi s-a parut mai potrivit decat la "proaspete mamici".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alina Mamurescu
post Feb 19 2010, 07:14 PM
Post #4


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 46
Joined: 12-February 10
Member No.: 7,976



QUOTE(Book @ Feb 19 2010, 07:05 PM) *
Bine ai venit la noi! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ma intristeaza foarte tare povestea copilasilor tai. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nu inteleg totusi, ai postat acum cateva zile o poveste despre cum ai nascut-o pe fetita ta, Carina Maria... (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
P.S. Te-as ruga sa nu mai scrii mare si colorat, pentru ca nu putem citi cum trebuie.Ti-am mutat topicul aici pentru ca mi s-a parut mai potrivit decat la "proaspete mamici".


Multumesc!!E trista!Da, am grestit, nu stiu ce am facut!!Bine nu voi mai scrie!!Da...e foarte portivit!!Imi cer mii de scuze pentru greseala!

Cum se pun pozele?Am vazut ca sunt poze pe aici numai ca eu nu stiu cum se pun!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Globetrotter
post Feb 19 2010, 07:17 PM
Post #5


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Nu-i nimic.
Uite aici informatii despre poze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxa
post Jul 2 2011, 01:13 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 2-July 11
From: bucuresti
Member No.: 10,371



buna sunt noua pe acest forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 2 2011, 01:20 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) la noi, Ruxa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxa
post Jul 2 2011, 01:29 PM
Post #8


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 2-July 11
From: bucuresti
Member No.: 10,371



da

si am probleme pe care nui stiu cum sa le mai rezolv

nu am scris niciodata pe un forum, dar cred ca e timpul sa aflu si alte pareri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 4 2011, 12:33 PM
Post #9


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ruxa, te asteptam cu drag sa iti deschizi inima si sa spui ce ai pe suflet! O sa ne spunem parerile, poate, cine stie, iti vom fi de ajutor! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 5 2011, 07:34 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am mutat postul Ruxei mai jos -
http://www.elady.ro/forums/index.php?showt...mp;#entry280168
Ruxa, ti-am scris acolo pararea mea. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:12 PM