IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Henna
elle_ni
post Jan 12 2006, 03:29 PM
Post #31


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



BEEEEEEEEYYYY...i'm so fericitaaaaaaa...am reusit sa scot "mizeria" din cap...aveti dreptate fetelor, mi-a cam luat ceva timp, nu gluma, imi venea sa plang nu alta, da' din baie il auzeam pe bebe al meu...se trezise si in curand trebyia sa-i mai dau si sa haleasca, si io statea in dus, plina de moloz, de ma si vedeam in videoclipul ala al lui shakira, improscata de noroi  :-...numa' k am bagat neshte masca de la ...nu mai stiu...d'aia la borcan cat casa...de 4 ori cate 2 pumnide masca, de aproape am terminat-o...mi s-a infundat cada...da' pana la urma, cu inima strnsa am indraznit sa trec pe langa oglinda...si...stupoare, da nu mi s-a parut nik...

apoi, dupa uscare, mi-am dat seama ca am neshte reflexe dementiale in par...ceva care bate intr-un saten-roscat,bai, dar atat de finutze is reflexele, si atat de delicate....fetelor, va multumescdin suflet pentru sfaturi...a iesit exact ceea ce doream sa iasa cu henna neutra...

nu e mare diferenta...doar reflexe, dar asata imi si doream..

DAR, pot spume cu mana pe inima ca acum,  ca e uscat complet (ca mie imi ia ceva timp sa usuc kilele de par :P :P :P),parul este mult mai greu parca, asa cum il aveam inainte de prima vopsire cu vopsea clasica (de atunci tot incerc sa tai din suvitele deteriorate....si mai am foarte putin par deteriorat), deci, in lata ordine de idei, parul mi se pare revitalizat, s-a aranjat bine (tre' sa plec in curand si l-am aranjat de pe acum)....ce mai, ma declar ABSOLUT SATISFACUTA....

didilica, sapt.viitoare mai marg la vanatoare prin plafare, si ma uit special de henna neutra pentru itne si te tin la curent.

pentru satene, henna saten deskis este intr-adevar, cum spunea cineva mai sus, exact ca si henna neutra...da reflexe, parul este mai stralucitor....ce mai, e beton :P

va tzuc :-*

mah, da' altadata, spuneti voi dinainte la ce sa se astepte omu'...nime nu mi-a zis ca o sa ma fac ca un purcel, ca nu o sa mi se ia mizeria din cap decat peste un veac....da, bine ca am trecut peste cu bine  :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jan 12 2006, 03:33 PM
Post #32


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Elleeeee si io vreauuuu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 12 2006, 03:35 PM
Post #33


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



QUOTE
pentru satene, henna saten deskis este intr-adevar, cum spunea cineva mai sus, exact ca si henna neutra...

Copyright ai, ca nu ai precizat autorul :P
Si m-am facut si eu cu saten, de asta am si spus, ca stiam cum iese, ma rog, difera de la persoana la persoana...
Pana la urma, a ta era Sonia sau Sipa?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 03:37 PM
Post #34


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Elleeeee si io vreauuuu...


tu n-auzi, timite adresa, k-ti trimit atunci si henna sonia saten deskis, si demakiantul elmi, si...ce mai vrei tu...am drum la posta kiar maine, zi repede...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 03:38 PM
Post #35


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Elle, esti bestiala! M-am spart de ras!  :morideris:
Oare peste blondul meu cum ar iesi hena aia saten deschis? Sa ma risc? Nu ma supar daca imi inchide un pic culoarea, numai sa nu ies prea roscata.
Ce ziceti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 03:40 PM
Post #36


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



QUOTE

QUOTE
Elleeeee si io vreauuuu...


tu n-auzi, timite adresa, k-ti trimit atunci si henna sonia saten deskis, si demakiantul elmi, si...ce mai vrei tu...am drum la posta kiar maine, zi repede...

Pe bune?
Ca atunci behai si io dupa un plic de hena saten deschis. Ca n-are cum sa-mi stea mai rau decat imi sta acum asa blonda.  ;D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Jan 12 2006, 08:29 PM
Post #37


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Ce ma bucur ca ti-a iesit cum iti doreai! :aplauze: acum am si eu curaj sa ma fac cu henna! mai dureaza un pic, dar sper sa iasa bine si daca nu gasesc neutra o sa iau saten deschis, cam asa am eu culoarea, dar am cateva suvite decolorate o prinde pe ele?  :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 12 2006, 08:55 PM
Post #38


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Elle I told you so ....  ;)  8)

gagici peste parul vopsit nu prinde, trebuie sa steptati vreo 2 luni de la vopsire si sa incercati.

elle am scris mai sus ca se poate clati cu balsam daca iese greu ...pai eu cu henna care am gasit-o aici , care parca-i din coaja de copac as fi stat cu capul peste cada, lesinata, pana ma gasea sotul meu  :o .... daca nu dadeam cu balsam .... parul pare mai greu dupa vopsire , pt ca e doar clatit, dar isi revine repede la normal dupa ce te speli cu sampon ....

tre' sa ma fac si eu in week-end-ul asta ca nu m-am mai facut de vreo 2 luni...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 09:26 PM
Post #39


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
parul pare mai greu dupa vopsire , pt ca e doar clatit, dar isi revine repede la normal dupa ce te speli cu sampon ....

tre' sa ma fac si eu in week-end-ul asta ca nu m-am mai facut de vreo 2 luni...

h_2004, da' daca data aviatoare nu-mi dau decat cu balsam si nu mai dau cu sampon????????o fi tau?k doar nu m-am tavalit prin noroi...ma gandesc ca si balsamul ala spala un picutz, sau gresesc?nu am incercat niciodata, exceptie astazi, vopsinu-ma cu henna si, da, mare dreptate ai avut, daca nu dadeam cu balsam, aleluiaaaaaaaa, nu mai iesea pamantul ala nicicum....si asa am consumat cred 3-400gr.de masca (din 800) si nu exagerez deloc, da' am pus cu toptanu' ca nu iesea si pace...oricum, masca nu era grozava, si tot trebuia sa scap cumva de ea :P :P :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Jan 12 2006, 10:25 PM
Post #40


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



elle ??? pai nu se imbacseste parul numa' cu balsam  :-X .... oricum efectul este bun si daca ai rabdare si te lasa bebe mic  :-* te faci la 3 saptamani  :o (io n-am rabdare) .... mai mult de 2 ore nu rezist cu chestia aia pe cap ..... o fata spunea ca sta toata noaptea  :o :o .... cum o fi dormit nu stiu da' dimineata stiu sigur ca avea o scoarta de copac in loc de par.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

33 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 21st June 2024 - 12:34 PM