IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Abces dentar, remedii
Cleo
post Jun 22 2008, 07:27 PM
Post #1


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



ieri fetita mea a venit sa-mi spuna ca are ceva bizarre in gurita ceva ca o biluta, cand ma uit un abces dentar de toata frumusetea (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ... s-a vaitat zilele trecute insa tot ea a spus ca are o afta (asta-i o 'bucurie' care a luat-o de la mine din pacate) si eu i-am facut niste apa cu bicarbinat pt gargara (o alta solutie, dureroasa ce-i drept, este glicerina)

remediile pt abcesul dentar ar fi:
- tinctura de propolis, o bucatica de vata sau pansament imbibata cu tinctura si tinuta pe abces cateva ore.
- frunzele de patlagina, care-s miraculoase de altfel pe orice (!) bubita, scot absolut totul din ea

daca mai stiti altele va rog sa le adaugati (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Cleo   Abces dentar   Jun 22 2008, 07:27 PM
Maàt   La medic. Trebe vazut ce e. Un abces dentar netrat...   Jun 22 2008, 08:02 PM
Cleo   mersi draga mea, stiu cu medicul din pacate ca mul...   Jun 22 2008, 09:23 PM
EmptyG   cleo, cati anisori are fetita ta si unde ar...   Jun 22 2008, 10:09 PM
Cleo   are 8 ani. este peste canin spre premolar   Jun 22 2008, 10:20 PM
EmptyG   Aaaa...atunci probabil despre un mic abces e vorba...   Jun 23 2008, 08:20 AM
Maàt   Si eu faceam multe in copilarie si tratamentu...   Jun 23 2008, 08:45 AM
Vrabiuta  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 02:54 AM