IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

99 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Hot Bar & Lounge XXXVII-eLady`s hot spot, De-ale noastre...
Jo-Anna
post Jun 24 2010, 06:18 PM
Post #21


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



nu stiu ... cred ca o sa ma faca o apa si un pamant ... am sa pun si io tabloul in garaj in cazul asta sa nu sperii pe toti vizitatorii (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 24 2010, 06:38 PM
Post #22


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



L-as pune in camera mea. Dar in spatele lor parca vine o furtuna. E de la bec? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)



Sau o tornada. (IMG:style_emoticons/default/rain.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 24 2010, 07:38 PM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Salutare fetele si Laur (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !
Eu nu pot sa zic decat ca traiesc intr-o tara de cc. Azi am fost la Constanta la clinica de endocrinologie ca sa-mi fac analizele. Este o clinica de stat care apartine de spitalul judetean. Am sofat 100 si ceva de km la dus pe o ploaie torentiala si un trafic infernal...si stupoare...am ajuns acolo si clinica nu are bani pentru analize(am fost cu adeverinta si trimiterea de la medicul de familie)...doctorul care ma are de pacienta de 2 ani de zile a ridicat neputincios din umeri si a zis ca e criza...e criza...si ca el s-a saturat de meseria lui si de tara asta de cc! Singurul lucru bun pe care l-am aflat este ca pot sa ma apuc de facut bebe ca au trecut peste 6 luni de la operatie. Nu am reusit sa-mi fac nici un fel de analize...ca e criza la clinica. Maine dimineata ma duc la un laborator particular din Tulcea sa-mi fac analizele contra cost si dupa aia sa-mi sun doctorul din Constanta, sa-i spun rezultatele la analize ca sa-mi spuna daca raman la aceiasi doza de Eutirox. Sunt dezamagita total.

Jo-Anna tabloul arata foarte bine dar bobocii trandafirilor(aia 3 de jos) mi se par un pic cam ascutiti, adica un pic in unghiuri. Parerea mea este ca trebuie sa rotunjesti un pic petalele bobocilor ca sa fie in armonie cu restul trandafirilor. Te rog sa nu te superi pe mine (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !
Pupici la toata lumea! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) !

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 24 2010, 07:42 PM
Post #24


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Eu il vad, Jul, intr-o camera cu tema country, intr-un chiosc sau pe o veranda pentru ca arata ca o piesa clasica de pictura naiva foarte bine lucrata!!! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Si e foarte reusit pentru cineva care nu a mai pictat trandafiri. Parerea mea e ca daca ai lucra mai mult ai avea mari sanse sa iasa din ce in ce mai bine pentru ca ti-ai perfectiona tehnica! Pentru ca e clar ai ochi, dar ai si mina! Si stii de ce spun asta? Pentru ca trandafirii tai au personalitate. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Si asta ti-o spune un om care are antecedente in chochetat cu desenul si pictura. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Cori, saraca de tine (IMG:style_emoticons/default/hug.gif) . Of, cu cit te-a costat benzina si cu cita oboseala ai pe tine, Cori, mai bine le faceai din prima la Tulcea... (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Totusi, fii optimista, ai de munca daca ai program de bebe. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (sper sa nu fi sarit calul cu ce am zis acum). (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 24 2010, 08:02 PM
Post #25


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Da ma Diana dar m-am dus la Constanta pentru de acolo e doctorul meu, la clinica aia am fost de cand m-am imbolnavit si acolo am dosarul complet al bolii mele. Se spune ca ginecologul il poti schimba dar endocrinologul e bine sa fie acelasi (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) !Eu m-am inteles foarte bine cu endocrinologul meu. Faza tare e ca in Tulcea exista un singur medic endocrinolog si dureaza cate 2 luni pana sa-ti vina randul la programare. Pe langa faptul ca astept atata timp, consultatia este superficiala si dureaza mai putin de 5 minute. De aceea preferam sa dau niste bani in plus si sa fac un drum mai lung. Dar se pare ca trebuie sa ma inscriu pe lista de asteptare din Tulcea (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 24 2010, 08:06 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Aaaa, eu am crezut ca te-ai dus doar pentru analize... Eu fac analizele la un centru particular si cu analizele ma duc la doctorita la cabinetul privat. Ca daca m-as duce la policlinica...
Da, cunosc genul de consultatie 5 minute. La pret de 150 de lei. De la una de-asta am dat eu capul de ciment...
Lista de asteptare de 2 luni ? (IMG:style_emoticons/default/omg.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 24 2010, 08:08 PM
Post #27


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Diana (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ...chiar am de lucru cu bebe (IMG:style_emoticons/default/sex.gif) ! Ma si vad in situatia in care ii spun lui Bubu " hai sa o facem ca e perioada fertila!" (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) Si el sa zica "hai sa dormim un pic si dupa aia o facem!" (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) ...Noi suntem in urma cu somnul...as dormi non-stop (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 24 2010, 08:13 PM
Post #28


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Si eu.. tot la faza cu somnul... (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Jun 24 2010, 10:32 PM
Post #29


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Cori mersi , nu ma supar ... am sa incerc sa vad cum as putea sa ii corectez.. Succes cu doftoritul!

Di mersi mult (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
M-am decis in final sa il rectific la boboci putin si apoi sa il las asa, sa il tin ca amintire, e un inceput , macar stiu cum sa fac trandafiri (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Asa am un chef de mancat ceva cu tzatziki ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kryss_10
post Jun 24 2010, 10:41 PM
Post #30


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,153
Joined: 14-March 09
From: The moon
Member No.: 6,083



Hello gagici si gagic! Pe mine ma doare capul rau de tot! (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Cori, asteptam vesti bune... si spor la treaba ca ai ceva de lucru. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Jo, aceeasi remarca o am si eu cu trandafirii... iar cel din colt jos dreapta mai trebuie conturat, rotunjit cumva, nu stiu te descurci tu. Sper ca nu te-ai suparat. In rest, e ok, mie imi place. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Rody.... pe unde esti? (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) miss you...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

99 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:27 AM