IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Jocurile Olimpice 2008, Beijing
Fanny
post Aug 10 2008, 12:42 PM
Post #21


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Mi se par elementele mai dificile decat anii trecuti. Am vazut o chinezoaica la paralele cu o miscare de m-am crucit. Cred ca de bucurie a zbarcit-o pe final si a cazut de pe bara. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Din ce-am inteles, concurenta noastra directa ramane Rusia. Romancele au evoluat foarte bine la barna, in schimb la paralele au luat notele cele mai mici. Important e ca s-au calificat, au vazut ce pot celelelte echipe si au timp pana marti (parca) sa se puna la punct.
Angel, incerc sa gasesc pe undeva explicarea sistemului de notare ca nici eu nu pricep o iota.

explicatia de pe Wiki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flirtationship
post Aug 10 2008, 01:52 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 36
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,406



da...am vazut ca fac niste exercitii de te lasa masca si multe dintre ele fac figuri imprumutate de la baieti care sunt fooooarte dificile. nu stiu, dar pana si solul a devenit mult prea tehnic si asta era singurul aparat la care se justifica de ce se numeste gimnastica ARTISTICA.
le-am vazut si eu pe romance, doar ce s-a terminat emisiunea pe tvr 1....bunicele, destul de bine pregatite, dar se vede clar lipsa lor de incredere....ma rog, e justificata oarecum...toata lumea le compara cu marile gimnaste de pana acum si saracele cred ca simt o presiune enorma (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 11 2008, 07:40 AM
Post #23


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Gimnastică: Romānia s-a calificat de pe locul patru īn finala pe echipe

Echipa feminină de gimnastică a Romāniei s-a calificat īn finală de pe locul al patrulea, fiind devansată īn calificări de formaţiile Chinei, Statelor Unite şi Rusiei, informează site-ul oficial al Jocurilor Olimpice.
Formaţia romānă, īn componenţa Sandra Izbaşa, Steliana Nistor, Andreea Acatrinei, Andreea Grigore, Gabriela Drăgoi şi Anamaria Tămārjan, care a evoluat īn prima subdiviziune, a acumulat 238.425 puncte.
Cel mai bun punctaj l-a obţinut China (248.275 p), urmată de Statele Unite (246.800 p) şi Rusia (244.400 p).
Īn finala pe echipe s-au mai calificat formaţiile Australiei, Franţei, Braziliei şi Japoniei.
Adevarul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Aug 11 2008, 01:12 PM
Post #24





Musafir






M-am uitat azi noapte la finala de inot femei 200ml. Chiar daca a terminat pe locul 6 Camelia Potec a inotat extraordinar si a fost o cursa foarte stransa!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 12 2008, 05:03 PM
Post #25


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Bronz pentru Covaliu!!! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Sportivul Mihai Covaliu a cāştigat, azi, bronzul īn proba de sabie din cadrul Jocurilor Olimpice de la Beijing, aducānd delegaţiei Romāniei a doua medalie la competiţia din China, după aurul cāştigat de judoka Alina Dumitru.
Covaliu l-a īnvins īn finala mică pe francezul Julien Pillet, cu scorul 15-11.
Sportivul romān a ratat de puţin calificarea īn finala mare, pierzānd cu scorul de 13-15, īntālnirea din semifinale cu francezul Nicolas Lopez, după ce a condus aproape tot timpul partidei.
"E bine că am luat bronzul. Se putea mai bine, dar asta este. E cea mai grea medalie pe care am cāştigat-o vreodată. Mi-am dorit-o enorm. A fost un concurs foarte greu, cu adversari foarte bine pregătiţi. Īn semifinală, am greşit puţin tactic forţānd de la īnceput. Pe final adversarul a fost mai proaspăt. Īn finala mică mi-am conservat energia pentru ultimele asalturi. Francezul Lopez nu mă bătuse niciodată, dar din păcate a făcut-o tocmai acum, īn semifinala olimpică", a declarat Covaliu pentru Mediafax.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Aug 13 2008, 06:20 AM
Post #26





Musafir






Si fetele gimnaste tot bronz!
Acuma pot sa ma culc (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Aug 13 2008, 06:55 AM
Post #27


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Doar bronz pe echipe? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Ma duc sa puric stirile.

Se confirma:
Romānia a cāştigat, miercuri, medalia de bronz īn cadrul concursului feminin de gimnastică pe echipe de la Jocurile Olimpice de la Beijing. Campioană olimpică a devenit China (188.900), iar argintul a fost cāştigat de Statele Unite (186.525). (TVR)

Sunt socata si de rezultatul nostru si de faptul ca usia a ratat podiumul. Si (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) cand au urcat atat de mult americancele?

This post has been edited by Fanny: Aug 13 2008, 06:58 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Aug 13 2008, 09:00 AM
Post #28





Musafir






Americancele au fost tare increzute, dar totusi au luat argintul.
Eu ma bucur pt fetele noastre, e bine si bronz. (IMG:style_emoticons/default/wub.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flirtationship
post Aug 13 2008, 12:03 PM
Post #29


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 36
Joined: 4-August 08
Member No.: 4,406



e foarte bine...bravo lor....echipa noua, antrenor nou! au demonstrat ca sunt in elita gimnasticii mondiale si ca romania e mai mult decat un nume... e chiar o scoala de gimnastica.
sunt sigura ca de acum inainte se va merge din ce in ce mai bine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Aug 13 2008, 01:00 PM
Post #30


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



Phelps e uman?? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) OMG!! aplauze cu fluieraturi

vorbeam cu sotul meu de dimineata si spuneam ca in spatele a catorva minute de cursa cate ore de antrenament se ascund.
el e mai reticent la veridicitatea calitatilor fizice, nu a talentului ci a evidentei superioritati ca forta si energie. hm!?




Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 7th June 2024 - 12:11 PM