IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cupa menstruala
Bia
post Feb 27 2012, 03:06 PM
Post #1


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Teo, e incomoda? Cate ore o poti tine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
anaio
post Apr 15 2014, 01:06 PM
Post #2


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 15-April 14
Member No.: 12,403



Fetelor, am citit despre aceasta cupa menstruala. Poate ca este eficienta din punct de vedere al colectarii lichidului mensrual, dar ganditi-va la un alt aspect, mult mai important: bacteriile. Este foarte periculos sa introducem in vagin, mai ales in zilele de menstruatie, obiecte nesterile. Este un risc pe care trebuie sa-l avem in vedere. Majoritatea afectiunilor diagnosticate la nivelul aparatului genital feminin sunt cauzate de folositea tampoanelor sau a absorbantelor nesterile. Cred ca aceasta cupa poate fi folosita ocazional, dar medicii ginecologi nu o recomanda, asa cum, de altfel, nu recomanda nici utilizarea tampoanelor interne.
Eu am descoperit de curand o gama de absorbante sterile, din bumbac organic (pentru ca sunt foarte sensibila si dezvoltam tot felul de alergii si inflamatii de la absorbantele de pe piata). In plus, au un adeziv (alimentar, nontoxit) atat de bun incat nu se deplaseaza deloc de pe slip. Va recomand spam din toata inima (se gasesc doar prin reteaua de distribuitori) sau in comenzi pe site-ul lor spam. Aveti grija de sanatatea voastra. In plus, primiti gratuit si teste pentru testarea PH-ului vaginal. Pe mine m-au convins.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
Stiletto   Cupa menstruala   Feb 27 2012, 03:06 PM
Teocris   Bia, nu o simt deloc. Nu ma jeneaza si nu ma doare...   Feb 27 2012, 03:49 PM
Stiletto   OK   Feb 27 2012, 03:53 PM
Teocris   Cupa menstruala este o alternativa la tampoane si ...   Feb 27 2012, 04:40 PM
Diana   Brrrr... Teo, mie mi-i groaza de inventia asta...   Feb 27 2012, 08:20 PM
Cindy   Am citit si eu despre ea, insa mi se pare ca are c...   Feb 27 2012, 11:25 PM
Teocris   Diana, te asigur ca nu este cazul :lol: Oricum, p...   Feb 28 2012, 10:01 AM
Stiletto   De unde stim marimea colului? :D   Feb 28 2012, 06:44 PM
Cindy   Am intelees! Ma gandeam ca trebuie spalata cup...   Feb 29 2012, 05:09 AM
Teocris  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 06:31 AM