IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

23 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Demachiant
elle_ni
post Jan 11 2006, 09:31 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Neata, te rog da mai multe detalii despre uleiul de bebelusi! adica, ma duc la magazin si cer asa? (deocamdata nu am copii si nu ma pricep la lucrurile astea  :-X )


eu am mai multe uleiuri pentru  bebelusi: 2 johnson (unul simplu, extrem de lichid, altul mai pastos....primul este mai bun), apoi mai am si de la nivea....ce pot spune este ca imi hidratam pielea si inainte de a avea bebe cu aceste uleiuri, numa' k nu sunt spectaculoase pentur corp (poate numai asociate cu un masaj facut de altcineva :P)

in schimb pentru demakiere, imi umezesc okii (caci numai okii si buzele le demakiez cu ulei, pentru restul fetei fiind nepotrivit tenului gras, acneic), apoi pe un tamponel demakiant pun un strop de ulei (UN STROP, nu mai mult, caci altfel il scoti greu, de gras ce e...)...nu ustura okii, nu ii irita....mie mi se pare excelent.

mai demult ma demakiam pe toata fata, dar delphina m-a sfatuit sa nu o mai fac, caci favorizez aparitia comedoanelor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 11 2006, 09:32 PM
Post #22


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Bree...trebuia sa iei Elmiplant fara alcool.  :o
Eu folosesc de-ala de vreo 2 ani si e super ok.


zi-mi si mie pls.cum e ala fara alcool?adica ce scrie pe el?al meu scrie ca e pentru oki si buze, si e roz....si e nashpa de usturator....poate ajunge si asta tot pe ghetele maica-mii :-X
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jan 11 2006, 11:08 PM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



eu ma gandesc, spre exemplu, ca si uleiul de masline poate fii un bun demachiant.  :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blondina
post Jan 12 2006, 12:57 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,136
Joined: 8-December 05
From: 7Th Heaven
Member No.: 16



Eu folosesc ulei de bebelus din gama Dalin.Dupa ce fac dus,nu ma sterg pe corp cu prosopul ci dau direct cu ulei de bebelus.Face pielea f catifelata.  :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Jan 12 2006, 08:24 AM
Post #25


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Multumesc fetele, chiar ieri mi-am cumparat ulei de bebe dalin, chiar nu ma ustura ochi!  :D

Va pup pe toate  :-*  :-*  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioannaraluka
post Jan 12 2006, 09:34 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



Eu am avut Elmiplant normal (nu cel roz, cel cu vitamine si galbenele) si acum mi-am luat Bioten, care mi se pare mai bun. Ma ustura ochii uneori cand ma demachiez, dar numai daca in  timpul procedeului imi intra rimel cu demachiant in ochi  :'(, oricum banuiesc rimelul ca e de vina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebi_mic
post Jan 12 2006, 09:58 AM
Post #27





Musafir






??? Si eu am ulei pt bebe ca am un bebe dar nu stiam ca poate fi folosit ca demachiant. o sa incerc. Cel de la Johnson`s Baby credeti ca e bun?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 12:27 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Eu am avut Elmiplant normal (nu cel roz, cel cu vitamine si galbenele) si acum mi-am luat Bioten, care mi se pare mai bun. Ma ustura ochii uneori cand ma demachiez, dar numai daca in  timpul procedeului imi intra rimel cu demachiant in ochi  :'(, oricum banuiesc rimelul ca e de vina.


mah, nu stiu ce rimel folosesti tu, dar eu iti spun cum e la mine: eu am folosit toate rahaturile de rimel, mai mult ieftine decat scumpe si, bineinteles ca la demakiere, ma usturau okii numai la anumite demakiante...uite acum imi vine in minte demakiantul pentur oki de la loreal...e bestial, dr si pretul e mare, si se duce repede...io nu-mi permit lorealul de oki
si parca si demakiantul de la farmec u galbenele nu ustura okii, dar nu bag mana in foc, ca am cam uitat cum e ...

deci, eu cred ca okii te ustura mai mult de la demakiant decat de la rimel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 12 2006, 12:28 PM
Post #29


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
??? Si eu am ulei pt bebe ca am un bebe dar nu stiam ca poate fi folosit ca demachiant. o sa incerc. Cel de la Johnson`s Baby credeti ca e bun?
da, ambele formule....si cel mai lichid, si cel cu particule, indif ca e cu aloe, sau mai stiu io cu ce...sa-ti traiasca bebitzu' (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) :-*

QUOTE
eu ma gandesc, spre exemplu, ca si uleiul de masline poate fii un bun demachiant. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


dar, e foarte bun, io kiar am incercat intr-o sticluta sa amestec putin ulei de masline cu apa minerala, dar imi repugna mirosul de "tigaie"....nu-mi suporta bila, mititica, uleiul sub nici o forma ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 12 2006, 12:57 PM
Post #30


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



:offtopic:
Helllllpppppp!!!!
Fetele din Timi, care veniti maine la intalnirea de la ora 8, gasiti vreuna dintre voi, prin drumul vostru, un demachiant din ala de la elmiplant pentru ochi si buze?  :fluierat:
Ca eu n-am gasit pe niciunde pe unde am umblat (iar aria mea de acoperire e cam mica) si n-am timp sa caut. Si mi s-a terminat biotenul, iar aseara m-am demachiat cu crema de corp.  :'(
Pleasseee, daca gasiti careva, imi luati si mie unul? Si il recuperez maine seara de la voi.  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post

23 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:17 PM