IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
IPB WARNING [2] Illegal string offset 'member_id' (Line: 638 of /modules/blog/lib/lib_blogfunctions.php)
Forum pentru femei - eLady.ro -> Universul feminin

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

Rating 5
Entries on Thursday 29th November 2007

entry Nov 29 2007, 08:36 AM
Mi-am facut curat in geanta azi, pentru ca incepuse sa imi sune unul din cele trei telefoane si nu reuseam sa il gasesc de nici o culoare. Enervata la culme, am luat geanta si am rasturnat-o pe jos, in mijlocul biroului, provocand reactii diverse printre colegi: uimire, soc, amuzament, curiozitate.


Cu ocazia asta, iata ce am gasit prin ea:

-categoria farduri: oglinda lupa, balsam de buze, ruj, lip gloss, crema de maini, pastile de fard de diverse culori, parfumul.

-categoria farmacie: anticonceptionale, pastile pentru stomac, pentru cap, plasturi, unguent pentru vanatai, pentru ca ma lovesc de zece mii de ori pe zi de colturile birourilor, mese, scaune, usi, etc.

-categoria finante: un portofel – gol, si ceva maruntis imprastiat prin geanta, maruntis pe care nu il gasesc niciodata cand am nevoie de el.

-categoria documente: car dupa mine absolute toate actele, de parca as fi pregatita sa fug in lume: cartea de identitate, carduri, certificate de nastere, pasaport.

-categoria birotica: doua agende, un calendar, un pix cu sclipici, un pix neinteresant, un pix “d’ala misto”, cum zic colegii mei cand imi cer rechizite: “Da si mie un pix d’ala misto” . Tot felul de biletele pe care am notat de-a lungul timpului numere de telefon, nume, adrese…acum habar nu am ce e cu ele si de ce le-am notat. Carti de vizita de la diversi furnizori, de la ginecolog, de la medical de familie si de la prieteni mandri de faptul ca au si ei nu numai job, ci si un cartonas plastifiat care sa dovedeasca asta.

-categoria diverse: bilete de tren (20 de bucati), abonamente de metrou (vreo 10), fotografii (cu mine), flori uscate, zaharina, gel de curatat mainile, servetele umede, agrafe de par, OB-uri, doua prezervative (expirate in 2006 ) , cartea la care citesc acum, trei telefoane mobile +incarcatoarele aferente, zeci de fluturasi, o ciocolata, guma de mestecat, cel putin doua pachete de tigari, bricheta.

-categoria ciudatenii: un dres pe care l-am cumparat o data pe drum, pentru ca eram in fusta si mi-era teama sa nu mi se rupa cei de pe mine. Cred ca ii car dupa mine de cel putin 6 luni. Un fierbator! Un decapsator! Un capac de bere Leffe (inca mai caut berea aferenta). Si o sticluta cu ceva, despre care mama mi-a zis ca ar fi bun pentru orice. Sticluta asta e un mister pentru mine. Nu stiu daca se administreaza oral sau local, nu stiu la ce sa o folosesc, nu stiu nimic. O fi buna pentru vanatai?


Nici nu ma mir ca nu mi-am gasit telefonul!

« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »

Comments

post Dec 1 2007, 05:49 PM
Comment #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Doamne cit am ris! Mi-a placut mult cum ai descris tot ce era in geanta ta! Esti super! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/aplauze.gif)
Go to the top of the page
post Dec 1 2007, 07:29 PM
Comment #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Super ce? Super zapacita? Super strangatoare? Super dotata? (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
post Dec 3 2007, 01:35 AM
Comment #3


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 997
Joined: 17-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,663



Go to the top of the page

 
« Next Oldest · It's all about me · Next Newest »
 
SMTWTFS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


My Blog Links


My Picture

0 user(s) viewing
0 guest(s)
0 member(s)
0 anonymous member(s)

Search My Blog



IPB WARNING [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/elady/public_html/forums/init.php:365) (Line: 0 of Unknown)