IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diverse sfaturi pentru slabit, Trucuri surprinzatoare de slabit, unele confirmate chiar de medici
Diana.
post Jul 31 2010, 06:18 PM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Otetul de mere ,baut cu apa calda si miere pe stomacul gol ajuta la slabit. Prin continutul ridicat de minerale, otetul de mere obtinut in casa este un adevarat panaceu pentru ca poate fi folosit la arderea grasimilor, normalizarea colesterolului si este un bun antiseptic intestinal si renal.
Cel mai bine e sa fie produs in casa- pentru evitarea "adaosurilor" mai putin sanatoase. Otetul de casa se obtine din fermentarea merelor, peste care se adauga o cantitate convenabila de miere de albine. Contine acid acetic, cu un rol major in activarea enzimelor care contribuie la arderea grasimilor, dar si fosfor, calciu, cupru, zinc si seleniu.
Otetul de mere a fost folosit ca tratament de mii de ani, iar in anii 1800 a fost folosit pentru prima data pentru pierderea in greutate.
Pentru dieta cu otet de mere, este important sa utilizezi otet de mere prim, nepasteurizat.
Consumat inainte de masa, otetul de mere reduce pofta de mancare. De asemenea, otetul de mere creste capacitatea organismului de a arde de grasimile, imbunatateste digestia, permitand corpului sa digere alimentele mai usor.
Amesteca doua lingurite de otet de mere cu opt de apa si bea inainte de fiecare masa. Daca nu iti place gustul poti adauga o lingurita de miere sau sa pui mai multa apa.
Pentru ca rezultatele sa apara, trebuie sa consumi acest amestec de cel putin trei ori zi, insa numai inainte de a minca ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 10 2010, 06:47 PM
Post #12


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Otetul si lamaia actioneaza foarte bine ambele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OaNa`
post Aug 10 2010, 08:37 PM
Post #13


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 385
Joined: 11-July 10
From: Sibiu
Member No.: 8,859



Eu mananc 1 data pe zi iar seara mananc fructe si mai fac abdomene, genoflexiuni, etc (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 10 2010, 10:45 PM
Post #14


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



O data pe zi nu e ok, Oana. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Si asta pentru ca 1.)ai tendinta sa papi mai mult decit e necessar 2.)fortezi organismul sa nu "consume" , ci sa depoziteze pentru ca nu stie cind o sa ii dai sa manince data urmatoare. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OaNa`
post Aug 11 2010, 12:06 AM
Post #15


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 385
Joined: 11-July 10
From: Sibiu
Member No.: 8,859



Stiu ca nu e ok, dar m-am obisnuit asa si acum chiar daca vreau sa mananc de mai multe ori pe zi.. nu pot (IMG:style_emoticons/default/unsure.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 11 2010, 12:15 AM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu e bine, Oana. Nici pentru sanatatea ta. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Iti distrugi stomacelul, iubita. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OaNa`
post Aug 11 2010, 12:17 AM
Post #17


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 385
Joined: 11-July 10
From: Sibiu
Member No.: 8,859



Da, o sa incerc sa mananc de mai multe ori pe zi, dar presimt ca o sa mi` se faca rau (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 11 2010, 08:03 AM
Post #18


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Cine spune ca trebuie sa ai trei mese imbelsugate pe zi? Ia-o mai incet, si mananca putin de trei ori pe zi. Sigur n-o sa ti se faca rau (IMG:style_emoticons/default/322.gif) Tine cont ca masa de dimineata e cea mai importanta. Sa nu o sari!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OaNa`
post Aug 11 2010, 08:43 AM
Post #19


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 385
Joined: 11-July 10
From: Sibiu
Member No.: 8,859



Cea mai importanta dar care o sar tot timpul! (IMG:style_emoticons/default/rusinosul.gif)
Iau micul dejun foarte, foarteee rar.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 11 2010, 01:49 PM
Post #20


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Oana, sunt de acord cu Diana, daca acum nu s-ar vedea rezultatele a ceea ce faci, mai tarziu se v-or vedea. Iar daca spre exemplu vei face acest lucru toata viata, atunci organismul va fi slabit, si nu va avea de unde sa se energizeze, plus ca corpul, fata, nu-ti v-or arata senzational. Incearca dimineata sa bei macar un pahar de lapte, ceai, apa, o tartina, un ou fiert, cereale, ceva sa fie, pentru ca daca organismul nu este hranit, el nu poate functiona, si te vei simti mai repede obosita. Ai grija de tine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:19 AM