IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Probleme in casnicie, Ce sa fac?
Diana.
post Feb 17 2013, 06:39 PM
Post #51


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu cred ca ai gresit. Din punctul meu de vedere. Insa nu stiu cum a perceput ea asta.
Intotdeauna, dupa ce pierdem pe cineva drag sau sintem pe punctul de a-l pierde intelegem cita nevoie avem de persoana respectiva.
Pina atunci nu realizam. Cred ca ar fi frumos daca i-ai scrie. Des. Insa pe hirtie, scrisori cum se trimeteau pe vremuri. Nu cred ca va ramine insensibila. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
un barbat
post Feb 17 2013, 07:06 PM
Post #52


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 15-February 13
Member No.: 11,659



nu as face rau? nu e mai bine sa nu o caut o perioada...?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 17 2013, 10:55 PM
Post #53


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Sa scrii? Nu cred. Pararea mea, evident. Mai riscant e sa dispari ca magarul in ceata. Femeile sint romantice, oricit ar vrea sa dovedeasca contrariul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bmarian
post Mar 1 2013, 12:12 PM
Post #54


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 1-March 13
Member No.: 11,685



``strans de gat`` !!! doamne fereste ,din ce am citit mai sus omul asta e un monstru
- mai fetelor uneori nu va inteleg cum puteti fi de oarbe,nu inteleg cum puteti face pasul spre casatorie asa usor,in fine ,cine sunt eu sa judec ?
- clar e ca nu vei avea in veci fericirea langa omul asta,problema e ca sa fii o mama singura nu e chiar usor
un lucru e sigur : lupu isi schimba doar blana si ar trebui sa te gandesti cum sa iti refaci viata,da-l in judecata pt pensia alimentara ,divorteaza si refati viata cat mai ai timp iar pe viitor nu te mai increde in orice barbat care iti spune ca esti frumoasa si ca te iubeste ( e valabil pt voi toate fetelor (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) )
-intrebarea mea e asa: esti in stare sa cresti singura un copil ? ai posibilitatea si suportul material ?

pacat ca femeile astea miliardare organizeaza caritate pt cainii vagabonti ,ar trebui infiintata o societate pentru sprijinul mamelor singure sau macar statul roman ar trebui sa faca ceva in privinta asta,daca as fi femeie as aduna semnaturi pe strada cum aduna parlamentarii astia pentru voturi pentru infiintare unei astfel de institutii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 4 2013, 12:58 AM
Post #55


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pai nu trebuie sa fii femeie ca sa ai o astfel de initiativa, Marian.
Fiecare face ce vrea cu banii lui, unii ii dau pe catei, altii pe bautura, altii pe femei, altii pe carti (de joc sau citit, functie de inclinari)...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berbecutza
post Mar 26 2013, 03:05 PM
Post #56


perpecenia sa
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,432
Joined: 8-December 05
From: berbeceni
Member No.: 49



Of, Doamne... nu pot sa pricep de ce barbatii care cuceresc o femeie, asa cum e ea - cu defectele, calitatile ei - o indeparteaza asa usor.
si prin indepartarea de persoana iubita nu ma refer la inselat (dupa parerea mea cei care insala si nu se pot opri din asta, sunt bolnavi). vorbesc de frecusurile astea absolut inutile... de criticat constant, de a avea mereu dreptate, etc. care streseaza si innebunesc oamenii.
ma adresez atat femeilor cat si barbatilor: NU O SA MOSTENITI PAMANTUL! fiti intelegatori, lucrati constant pentru mentinerea relatiei.e greu dar nu putem sa dam cu piciorul asa una doua. realizati odata ca sunteti doar niste oameni. si faptul ca sunteti rai si egoisti, teritoriali, incisivi, dornici de control... nu o sa va aduca nimic bun. ati hotarat sa convietuiti cu persoana respectiva, lucrati la asta. nu va mai culcati pe-o ureche.

- at -un barbat: cred ca intelegi ce vreau sa spun. ai indepartat-o, acum o sa-ti fie greu sa o recuperezi. eu sunt de acord cu Diana, ar trebui sa ii scrii. daca ati vorbi, ati incepe cu reprosuri, v-ati intrerupe, intervin emotiile si nu se ajunge nicaieri. e mai bine sa ii scrii.

ea ti-a spus ca este nefericita. tu nu ai observat ca ea se schimba, ca e ceva cu ea? nu ti-a pasat? de ce nu ai facut nimic pe parcurs? de ce ai continuat sa critici, s.a.m.d, sa accentuezi starea de rau a relatiei? daca o vrei, si aici trebuie sa fii sincer: gandeste-te bine daca o vrei......revizuieste-ti comportamentul. fii din nou cel de care s-a indragostit. nu cred ca s-a indragostit de un om suspicios, gelos, nervos, dornic de critica. asta nu inteleg la oamenii din ziua de azi. ce credeti ca obtineti daca sunteti asa? apreciere, iubire, intelegere?

cu riscul de a ma repeta: suntem niste omuleti, o sa murim mai devreme sau mai tarziu si cand se va intampla asta, nu o sa mostenim noi lumea. potoliti-va! ca altfel va potoleste viata, una-doua pe o cale sau pe alta. si atunci sa va vad. la ce bun incrancenarea, gelozia, suspiciunea, controlul..... sau ce alte lucruri apar in relatia voastra.

sper totusi sa revii cu vesti bune (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudiaico
post Mar 29 2013, 03:17 PM
Post #57


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 29-March 13
Member No.: 11,744



Cand il gasesti intr-un moment bun si il intrebi de ce se comporta asa cu tine, care este motivul acestor iesiri, ce iti spune? Trebuie sa existe niste frustrari ascunse bine care sa ii 'justifice' comportamentul. Cauta intai cauza ca apoi sa gasesti remediul, eu pe principiul asta merg. Exista momente cand se poate dialoga cu oricine. Poate si el are astfel de momente cand te poti apropria de el si puteti vorbi deschis si fara temeri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:47 PM