IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Adolescenta si problemele ei
Jo-Anna
post Dec 9 2013, 11:44 AM
Post #11


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



La varsta ei, eu eram mai rau , nu vb deloc cu mama mea .. Ne ciondaneam tot timpul ...Cum cresti cum intelegi ce vor parintii de la tine si tu de la ei ...

Cosurile vin cu varsta sunt inevitabile ... Anticonceptionalele iti sfatuiesc numai cand incepe viata sexuala , zic io sa nu o incurajez...
La 14 anii toti avem fel de fel de complexe ... ori sani prea mici ori cosuri sau par gras.
Domnisoara ta creste si incearca si ea sa vrea sa se simta frumoasa si perfecta ,imi place ca tu vrei sa o ajuti si zic io daca vb cu ea in asa detalii stii ce complexe are etc ..
Cu baietii eu zic sa incerci tu sa incepi sa te pregatesti bine si sufleteste din timp , desi cred ca pt o mama e greu , eu nu sunt mama si numai cand ma gandesc ma ia cu batai de cap ... Cauta nu stiu ceva carti sau sfaturi la cineva care stie ce vb ..
ti-a dat cineva un sfat super sa iesiti in wekend , chiar fa o noua traditie sa iesi tu cu ea in fiecare wekend la un suc , chiar daca e ciudat la inceput , dar odata ce rutina e stabilita e altceva .. Mergeti la suc si vb numai de ale voastre , sfatuiesteo , incurajeazo unde are nevoie etc .. Tine musai la o ora doua numai mama si fiica traditie ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:02 PM