IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cearcane
Diana.
post Mar 30 2009, 08:22 PM
Post #31


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Pinku, sar`na, da` stai sa vaz daca face Zenu` ceva. BTW, la Craiova exista chirurgie estetica. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Mar 30 2009, 08:24 PM
Post #32





Musafir






Di, eu zic ca dai banii degeaba pe el. Am mai scris aici ca am vazut un studiu si intre brandurile de drugstore si cele scumpe nu era mare diferenta, chiar insignifianta. Pe MUA, hylexinul are nota 2.3 din 5 si numai 32% l-ar mai cumpara. Eu zic sa nu-ti irosesti banii. Pune in continuare comprese reci cu ceai verde si ceai de albastrele, sunt foarte bune si ca sa te simti bine, investeste intr-o crema buna de ochi dublata de un corector. Eu imi fac o canita de ceai de albastrele seara si o las in frigider pana dimineata si daca n-am timp sa stau cu el pe ochi macar imi sterg ochii. Zau, chair face minuni. De disparut n-o sa-ti dispara, se accentueaza cu varsta, fumatul si nesomnul. Eu n-am avut cearcane, ci doar ochi umflati, dar treptat-treptat se insinueaza pe moaca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kary_pink
post Mar 30 2009, 08:25 PM
Post #33





Musafir






Di' sa stii ca eu am avut efecte pozitive indelungate de la crema respectiva, numa ca odata ce s'a terminat am renuntat. Deh stii cum e, odata ce te vezi in regula te gandesti ca ce-ti mai trebuie. Si o mare prostie am facut pentru ca dupa o perioada de timp iar probleme cu cearcane. Tre' sa o reachizitionez!

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 30 2009, 08:34 PM
Post #34


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(Maàt @ Mar 30 2009, 02:22 PM) *
Pinku, sar`na, da` stai sa vaz daca face Zenu` ceva. BTW, la Craiova exista chirurgie estetica. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)



Am folosit ceva vreme hydra zen dar doar pt ca imi trebuia un hidratant. Nu mi-a ameliorat nicicum aspectul cercanelor. E doar un bun hidratant deci daca-l vrei pt cearcane mai bine te orientezi spre altceva.
PS am cercane de cand ma stiu ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 30 2009, 08:43 PM
Post #35


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cleo, ai vreo idee catre ce? Eu mai am inca sperante ca toate la un loc o sa le mai atenueze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bulina
post Mar 30 2009, 08:52 PM
Post #36





Musafir






mai mult somn, aer liber, alimentatie echilibrata, fara tutun, mai putina cafeina, sa mai zic sau ma pocnesti ? (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 31 2009, 04:39 PM
Post #37





Musafir






Eu n-am avut niciodata probleme mari cu cearcanele, insa s-a vazut clar pe ten cand m-am lasat de fumat. De asemenea, cum pierd o noapte de somn, cum se vede s.a.m.d; De tratat se trateaza cel mai bine cauza, nu efectul.
Altceva voiam eu insa sa zic. Toata lumea este convinsa ca e cel mai bine sa folosim ca anticearcan o nuanta galbuie. Nimic mai fals, zice Eve Pearl (castigatoare a nu stiu ce premiu smecher la categoria Make-up). Nu mai stiu exact unde vazusem filmuletul, insa ea foloseste cu succes concealer in nuante rozalii.

ps: Maat, daca ai nevoie de ceva de la Sephora poti apela cu incredere la mine, pentru ca mi-e foarte usor sa ajung, avand in vedere ca am de mers 5 minute pe jos pana la cel mai apropiat Sephora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Mar 31 2009, 04:44 PM
Post #38


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



QUOTE(Maàt @ Mar 30 2009, 02:43 PM) *
Cleo, ai vreo idee catre ce? Eu mai am inca sperante ca toate la un loc o sa le mai atenueze.



subscriu in totalitate la spusele bulinei
ale mele sint ereditare si nici o crema de pe lumea asta nu le face sa dispara ci un somn bun.
eu nu mai fumez de vreo 10 ani si asa-i tigarile sint pacatoase asupra tenului, dintilor samd

la tine e foarte multa oboseala acumulata si prea putina sau deloc vacanta

jo am vazut ca si nuantele pe un verde foaret palid sint recomandate sa atenueze un ten... cenusiu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 31 2009, 04:45 PM
Post #39


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Da, porocaliu pentru cearcane violete, verde pentru cele rosiatice/gri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Mar 31 2009, 04:46 PM
Post #40





Musafir






Verdele atenueaza roz-ul (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Sau ma rog, rosiaticul (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ( sau semnele de la acnee la unii (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pages V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 07:26 AM