IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Retete pentru ingrasat, ca sa nu mai fim piele si os
ioannaraluka
post Mar 5 2007, 09:32 PM
Post #21


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,334
Joined: 13-December 05
From: D Street
Member No.: 96



S-ar putea sa gasesti ceva capsule (parca) cu grau din asta. Am descoperit ceva de genul pe net.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 6 2007, 11:53 PM
Post #22





Musafir






Eu am reusit azi uimitoare performanta sa mananc dulciuri pana mi-a venit sa vomit :| Am facut o pasiune pentru orange cakes din alea de la Ulpio si am mancat 2 cutii intregi , apoi am mai bagat 2 iaurturi si doua Danette, o cutie de ton maruntzit pe care am mancat-o cu o paine intreaga!! si acum spre seara dupa ca mi-a trecut greatza am bagat niste sandwichuri cu niste ceai. :|
In plus am stat toata ziua in casa si nu am facut miscare defel (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Sunt sigura ca dupa experientza de azi am pus cel putin un kilogram dar nu simt bine deloc, mi-e rau
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 6 2007, 11:57 PM
Post #23


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bre, nu te indopa in halul asta ca faci, Doamne fereste, o indigestie. In cel mai bun caz.

orange cakes ? Ma duc miine sa iau, le incerc si-ti spun daca is mai bune ca Jaffa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Mar 7 2007, 12:11 AM
Post #24





Musafir






Pai alea is ..Jaffa...orange cakes sau cherry cakes, de alt fel nu am vazut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 7 2007, 12:14 AM
Post #25


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu le-am incercat pe cele de la Ulpio, dar cele de la Lu sint bune... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Mar 7 2007, 01:02 AM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



din experienta proprie pot sa va zic si eu cate una-alta. in liceu si eu tineam cure de ingrasare, una peste alta (am incercat si mancare gatita la micul dejun + vreo 4 ciocolate pe zi, etc) dar nimic nu mergea, deoarece e o chestie de metabolism. in momentul cand mi s-a schimbat metabolismul nici nu mi-am dat seama..... si nu stiu exact ce poate determina aceasta schimbare (e posibil sa fie anticonceptionale, stress-ul, etc).... dar mai trist e ca nu prea poate fi oprita. si va recomand sa nu va jucati cu sanatatea...
deci:
1. dupa ce m-am lasat de fumat m-am ingrasat 15 kile intr-un an jumate (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)
2. sa nu cumva sa faceti prostia sa luati anticonceptionale doar pt. asta
3. daca aveti sub 30 de ani, bucurati-va de corpul pe care il aveti acum, ca cine stie.... mie de exemplu imi pare rau dupa cele 50 de kile pe care le aveam in liceu, si dupa cele 60 de acum 2 ani...

sper sa nu supar pe nimeni! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 7 2007, 12:11 PM
Post #27





Musafir






eu daca mananc mai mult si nu fac miscare ma simt ca naiba, (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) mi-e greata ma doare capul asa mai bine mananc si fac si putina miscare ca daca nu am impresia ca ma simt ca un om bolnav. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

eu daca mananc dimineata si la amiaz bine pun kg mai repede in schimb daca mananc mult seara si in timpul zilei f putin nu se prinde nimic ciudat metabolism am (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 4 2007, 08:30 PM
Post #28





Musafir






Nici aici nu scapati de Montignac (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Hai sa va spun ce metoda recomanda el pentru ingrasat sanatos:
Intrerupeti ciclul normal al meselor (dimineata, pranz, seara). De ex. daca sariti peste o masa mancati la cea urmatoare dublu. Astfel organismul va invata sa-si faca rezerve. Sau tineti post negru intr-o zi si in ziua urmatoare mancati mult (din cauza asta erau pe vremuri calugarii grasi: perioadele de post erau intercalate cu cele de mancat normal).
Luati o gustare intre micul dejun si pranz si alta intre pranz si cina.

Nota mea: binenteles ca metoda trebuie folosita cu consecventa mult timp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post May 4 2007, 11:02 PM
Post #29





Musafir






orice sugestie de ingrasare e binevenita (IMG:style_emoticons/default/322.gif) , chiar daca e si montigniac nu conteaza, mancatul mai mult la urmatoarea masa suna mai promitator decat postul negru ( nu rezista organismul meu )
mai asteptam sugestii chiar daca sunt mai putine cu ingrasatul (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post May 5 2007, 08:03 AM
Post #30


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



si eu am avut probleme cu ingrasatul.
acum sunt ceva mai bine (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
sa va spun cum s a intamplat la mine.
am inceput sa mananc in fiecare dimineata destul de constistent>adica 5 felii de salam,branza,rosii,un iaurt sau lapte,sau crenvusti(4 bucati (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ) tot asa cu castraveti rosii si bineinteles paine.
apoi la 11 30 la scoala iau o gustare iar la 2 masa de pranz.
pe la 4-5 iarasi o gustare si seara la 9 cina.
e adevarat ca iau si anticonceptionale,dar nu cred ca de la aee mi se trage caci abia de vreo luna a inceput sa se vada ca m am mai ingraasat si eu (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
acum sper sa ma si tina.la mine problema nu este ca nu ma pot ingrasa...ci ca nu ma pot mentine (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
dar...lucrey la asta :(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:48 PM