IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sa ne lasam de fumat: tigarile electronice
Oana
post Feb 10 2011, 02:29 PM
Post #1


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Diana, fumiginez si eu, uneori mult alteori ma amagesc ca le-am rarit si tot asa. Promit ca nu mai spun cuvantul cu pricina, cu toate ca uneori imi vine fara sa vreau si nu ma pot abtine. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Jo, spune care e cea mai buna, e bine macar de stiut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Feb 10 2011, 02:41 PM
Post #2


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Hai sa va dau idee asa cam ce anume sa cumparati , sper ca Diana sa inteleaga ca nu e reclama okay Di (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

1. Tornado E Cigarette Link - favoritele mele

2. The Fog atomazer LINK- face cel mai mult fum si nu se strica asa rapid

3. FUNSTORE RIVA E-GOLINK - asta e un kit ieftin , dar nu de caca


Lichide pe baza de glicerina penru ca fac cel mai mult fum , e important fumul asta pt incepatori mai ales (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) am sa caut si restul siturilor ca mai am , ideea e ca lumea cumpara ca incepatori tigarile alea cu alb si portocaliu sunt intradevar ieftine dar te doare gatul de la ele .. Vrei sa le cumperi pt ca arata ca tigarile , dar nu asta te face sa te lasi de fumat (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 10 2011, 02:48 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Daaa, sigur e reclama (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 10 2011, 02:51 PM
Post #4


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Jo, dar tigara asta cumparata nu are inclus si restul in pachet? Adica astea care le-ai enumerat tu; atomazer, kit, etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Feb 10 2011, 02:56 PM
Post #5


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Cand au ajuns prima data tigarile cu lichidele .. eram io cu pretenu, stateam si cautam pe net retete cu cata nicotina cata ghicerina etc , aratam amandoi ca niste medici cu manusile alea si ii ziceam , daca ne vede cineva ce facem , sigur o sa creada ca noi ne facem lichidul pt e cig , (IMG:style_emoticons/default/detective.gif) aratam amandoi ca niste drog dealers din filme (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 10 2011, 03:06 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Moama, dar rezultate da, Jo? Ca eu nu prea am incredere, nu stiu de ce... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Si-au mai zis astia ca nu sint sanatoase, de parca fumatul ar fi (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Feb 10 2011, 03:24 PM
Post #7


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Sunt si kituri intregi : KIT Tornado ai sa vezi ca nu sunt asa ieftine .. nici nu recomand extrem de ieftine mai ales daca esti fumatoare locomotiva ca mine ..

Atomazerul este cel care se strica de la tigarile electronice , nu tin pe viata ! Link

Io tot iti dau cu tornado , ca mie imi plac astea cel mai mult , am vreo 6 tigari electronice , dar asta mi se pare cea mai buna , fum bun , bateria tine o zi , si in kit cum sunt 2 una o incarci cealalta o folosesti (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) lichidul e usor de pus in ele sunt instructiuni acolo pe site , nu trebe sa picuri in tigara la 5 minute ... eh si io cu pasarica mea ..

Ma io nu pot sa ma las de fumat doar cu vointa .. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sincer nu merge la mine ..

Nu va pot zice 100% cat de sanatoase sunt ca nu sunt medic , am gasit articole in care medicii recomanda , alte in care nu recomanda ca nu s-au facut teste de nu stiu care pentru nu stiu cat timp , pt ca sunt destul de noi ... Ideea e in felul urmator , la inceput conteaza procentul de nicotina - cat mai mare iar in timp - sa luam juma de an , ai sa incepi sa scazi nicotina cu picatura in minus pana la 0 nicotine... Cand ai ajuns la 0 nicotine , ziceau astia ( ca io citesc de pe un forum mare despre e cig in germana) ca fumezi tigarile doar pentru aroma .. Dar nu intotdeauna , doar cand ai chef ..


Tigarile au in jur de 4000 chimicale , tigarile astea electronice nu au decat ghicerina + nicotina + aroma ..

Pentru fumatori pasivi nu e grav , nu inhaleaza nicotina , nu pute, nu e rau pentru ei! Asta e un punct f important mai ales cand obisnuiesti sa fumezi langa nefumatori.

This post has been edited by Jo-Anna: Feb 10 2011, 03:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 10 2011, 04:04 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Jo, asta e o treaba foarte.foarte buna daca reusesti sa scapi de dependenta de nicotina. Eu cam intru in servraj cind nu am tigari. (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 11 2011, 11:37 AM
Post #9


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Fetelor, mie mi le-a cumparat sora mea. Se cheama Cigar Tronic Two si sunt de la E-Cigarette.
Le-a cumparat din farmacie, cu garantie de 3 luni. A dat 200 ron si cartusele astea cu lichid au nicotina. Cica asa e bine pt inceput, sa nu intri in sevraj.
De cand m-a anuntat sora ca le-a achizitionat, n-am mai fumat. Trei ore am asteptat fara sa fumez si apoi le-am adus acasa si le-am pus la incarcat.
Eu zic ca sunt faine tare, adica nu vreau sa mai fumez, sunt multumita cu astea. Nu prea scot fumul care-l vreau eu, dar imi cumpar eu ceva cu glicerina.
Daca se strica ceva sau nu sunt multumita imi pot face comanda de alt produs de la farmacia respectiva si mi le inlocuieste.
Dar cel mai important e ca au un gust dulceag si nu te ustura gatul si mergi sigur pe drumul cel bun.
Va urez succes celor care vreti sa urmati drumul asta, spre o viata fara tutun si miros urat in haine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)


Jo, dar de DSE901, ce stii?

This post has been edited by Oana: Feb 11 2011, 12:19 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Feb 12 2011, 07:08 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Ma intorc cu noutati.
Bateria lor e slabuta, dar una sta la incarcat si cealalta poate fi folosita.
Mi-am achizitionat si lichidul. De menta si cu nivel mediu de nicotina. E fain ca nu ma tenteaza tigara normala absolut deloc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:12 AM