IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Masini si aparate electrocasnice
elly
post Feb 3 2006, 10:16 PM
Post #21


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Kalua, otet? ce idee! dar acum alta intrebare  ::) otetul il pui direct in masina, sau il lasi sa se scurga pe unde pui detergentul? si apoi faci un ciclu de spalare?

Meg, si eu tot asa pun calgon si detergent in sertar, si chiar ariel folosesc, problema mea e ca ramane acolo detergentul, ma rog o parte din el, umed, si normal ca la urmatoarea spalare trebuie sa-l arunc ca tot acolo-l gasesc!  :'( 

Multumesc!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 3 2006, 10:22 PM
Post #22





Musafir






Otetul in pun in sertar si apoi fac un ciclu redus de spalare - expresu', ala de 30 min.

Sa vedeti cat mai ramane din detergent si pe drumul pana in masina, la rufe. Pacat de el si de banii pe care-i aruncam in canalizare!  :(

Eu una folosesc Ariel lichid pentru rufele colorate, nu mai raman niciodate pete/dungi albe de la detergent  ::)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Feb 4 2006, 07:15 AM
Post #23


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Neata! dar cum reusesti cu detergentul lichid si cu otetul sa stea in sertar? ca sertarul meu de detergent nu tine lichid. Are o clapita in spate care se deschide......... am masina de spalat whirlpool.

merci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Feb 4 2006, 09:53 AM
Post #24





Musafir






asta cu otetu n-o stiam.  :o sa incerc si eu asa. numa ca io n-am cum sa vad ce iese din ea, ca am scurgerea in pluviala, fir-ar. :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 4 2006, 12:12 PM
Post #25





Musafir






Aolica, cred ca nu m-am exprimat bine!  ???
Nu pun otet la fiecare spalare, ci numai de 2 ori pe an, fara rufe in masina, ca s-o detartrez.
Si masina mea are clapita la sertar, ca altfel nu ar lua apa detergentul  ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elly
post Feb 4 2006, 04:10 PM
Post #26


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 489
Joined: 8-December 05
Member No.: 17



Ba tu te-ai exprimat bine, eu pricep greu!  :P 
Multumesc mult, o sa incerc si eu cu otetul!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 4 2006, 09:25 PM
Post #27


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



faza cu otetul eu o fac la cafetiera in loc de apa pun otet si curata foarte bine de piatra si cafeaua are un gust mai bun.

m-am inoiiit m-am inoiiit, ne-am luat masina de spalat si uscator, alea vechi se rablagisera rau ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Feb 5 2006, 11:50 AM
Post #28


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Am o relatie intima cu masina mea de spalat, un Whirlpool vertical. Daca o gadil suficient si-i spun o poveste la ureche spala si cravata de matase si fusta pretentioasa. Si mie imi raman resturi de detergent umed acolo...
Kalua  :-* o sa incerc sa vad cum merge cu cel lichid, ca am obosit sa tot scot recipientul de plastic si sa-l tin sub jet de apa cu orele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 5 2006, 01:57 PM
Post #29





Musafir






@h: felicitari pentru aparate si sa faceti casa buna mult timp impreuna!  :P

@Dore: noi suntem in astfel de relatii cu masina de cafea, e mai fitoasa (omul meu spune ca-i ca o femeie), trebuie de vorbit cu ea si vrea atinsa numai unde-i place si cand ii place  :fluierat:
Incearca cu detergentul lichid pus direct la rufe.

Am pus si eu niste detergent de vase la sosetele copilului, dar n-a avut efectul scontat  :'(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 5 2006, 02:47 PM
Post #30


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



merci Kalua  :-*
aici se gaseste Tide lichid in vreo 4 variante (la miros ma refer) mie mi se pare foarte bun, s-apoi sunt fel de fel de produse de scos petele .... dar eu de-abia astept azi sa spal niste sosete de-a lui fica-mea ....sa vedem ce se intampla, pt mine aia-i dovada suprema daca-i masina buna au ba
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:44 PM