IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Litoralul romanesc vs. litoralul strain
Tudor
post Aug 20 2011, 08:54 AM
Post #31


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



QUOTE(Altheea @ Apr 1 2008, 09:57 AM) *
Ce am gasit : o curatenie impecabila, servirea ireprosabila, preturi incredibil de mici in comparatie cu litoralul nostru. Am tinut mortis sa stam la un hotel de 4* cu vederea la mare si am gasit cu 50 de euro camera dubla/noapte! La noi in Mamaia cu banii astia te cazezi intr-o mizerie de camera de 4 mp, cu baie murdara si eventual comuna. Beach-baruri foarte sic peste tot, piscine, cluburi faine cu preturi mici, apa foarte curata, nisipul foarte fin, plajele amenajate si intretinute. Chiar am avut senzatia ca nu suntem la marea neagra ci undeva, departe!


Bulgaria a castigat de mult batalia cu turismul romanesc(cel putin cu cel de la mare) si asta pentru ca s-au investit bani multi in hoteluri de calitate superioara. Hotelurile de 4 si 5 stele sunt 80-100% ocupate, statiunile idem.. bravo lor.
In statiunile lor intradevar se simte influienta investitorilor nemti care fac turism la standarde ridicate. Preturile de la hoteluri sunt OK, la fel si conditiile, apa curata(asta in timp ce la noi se luptau cu algele), nisipul curat si fin, piscine si atractii si distractii peste tot. UN MARE plus sunt seriviciile de tip ALL INCLUSIVE si ULTRA ALL INCLUSIVE.
Nu mi-au placut in schimb terasele f scumpe cu preturi nemtesti, lipsa locurilor de parcare free, politia bulgareasca, drumurile pana in statiuni sunt varza(cel putin MANGALIA- NISIPURI).
(IMG:http://amfostacolo.ro/FOTO/GENUINE/549/16719_20183_8.jpg)
(IMG:http://amfostacolo.ro/FOTO/GENUINE/549/16719_20183_10.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butterflyaway
post Sep 5 2013, 12:17 PM
Post #32


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 256
Joined: 5-February 12
Member No.: 10,960



Eu spun PRO Bulgaria! Am fost anul asta pe litoralul bulgaresc si e atat de ok, spun un mare DA!!! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:07 AM