IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum ne decoram casa de Craciun?, Idei de decorare, decoratiuni pentru Craciun, etc
Diana.
post Dec 16 2008, 01:29 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cum ne decoram casa pentru Craciun? Eu apelez intotdeauna la coronite de brad natural, instalatii luminoase la geamuri (inclusiv in balcon) si am tot felul de decoratiuni de Craciun pe care le "imprastii" prin casa.
Si mai pun si o coronita impodobita pe scara bloculului, la mine la etaj.
Voi cum decorati casa de Craciun?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
strumfita
post Dec 16 2008, 03:59 PM
Post #2





Musafir






Anul trecut mi-am pus luminite peste tot in casa, mai exact pe marginea de jos a peretilor. Arata foarte bine. Afara pe usa coronita. Brad nu am avut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 16 2008, 09:03 PM
Post #3


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



Beculetele "de pom" ma obosesc. Am renuntat de ani buni la sisteme din astea sclipicioase.
Voi avea un bradut micut, vasc si, in functie de timp, as imagina si niste aranjamente. Fie din crengute de brad si lumanarele, fie o agatatoare din portocale si scortisoara de tipul asta (dar adaptate ca dimensiune la casuta mea):
(IMG:http://i161.photobucket.com/albums/t207/fanny_dinu/decoratiune3.jpg)

Am in plan sa gasesc si niste fete de masa potrivite pentru Craciun si lumanarele frumoase. Numai sa gasesc si timpul. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Dec 17 2008, 12:08 AM
Post #4





Musafir






Am vazut f multe ornamente deosebite din brad natural aici, asa ca o sa cumpar o coronita pt masa de Craciun, niste ornamente pt usa si holul de la intrare si cateva ornamente pt bradut. Bradul l-am adus de acasa (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) , sa-mi aduca aminte de masa de Craciun cu toti ai mei, parinti, frate, fini.
Offfffff! Nu sunt facuta sa emigrez, urla patriotismul si dorul de casa-n mine!
Revin cu poze asap!

PS fata de masa e tot de acasa (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) ...si tacamurile....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Dec 21 2008, 06:47 PM
Post #5





Musafir






Astazi am cumparat aranjamentul acesta pt masa festiva de Craciun (fata de masa e aurie), dar inca nu sunt multumita, fiindca imi sta gandul numai la ornamentele vazute in Germania, cu miros de scortisoara, coaja de portocala si cuisoare...cred ca dau o raita in curand pe acolo.... (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
(IMG:http://i177.photobucket.com/albums/w236/dr_wise/Ornamente%20Craciun/HPIM2308.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post Dec 21 2008, 06:50 PM
Post #6


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



(IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Ce frumos e!
Cum sunt ornamentele nemtesti de care spui? Arata ca atarnatoarele austriece pe care le-am postat mai sus?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dr_wise
post Dec 21 2008, 07:05 PM
Post #7





Musafir






Cam aceeasi idee, doar ca sunt sub forma de stea, confectionata dintr-o nuia, pe care sunt aplicate felii uscate de portocale, baton de scortisoara, cuisoare, etc.
Daca merg la Saarbrucken si sunt hotarata sa ajung acolo maine sau marti, o sa le fotografiez.
Toate sunt confectionate din produse naturale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Dec 21 2008, 08:20 PM
Post #8


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Eu pun o coronita de brad la usa, e faina tare. Un mos craciun atarnat de sforicica la geam,afara. Beculete la ferestre si aleluia, mai vedem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Dec 21 2008, 09:09 PM
Post #9





Musafir






Doftorici, chestia aia cu 4 lumanari e pentru perioada dinainte Cracinului, Adventul. Azi s-a aprins si a patra lumanare din "coronita".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Dec 21 2008, 10:00 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



Dap, a patra lumanare si ultima... Ultima duminica din postul Craciunului, singura fara dezlegare la peste. Asa c-am mancat doar ieri niste icre de stiuca, iar azi, emoticon_infulecand_de_zor_cartofi_prajiti (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:08 PM