IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

16 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Exfoliere si hidratare pentru ten, geluri si masti obligatoriu noncomedogene
Philia
post Feb 13 2007, 09:46 AM
Post #21


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



e foarte bun pt ten mixt gras,acneic .eu am probleme cu tenul(a se citi acnee) si e foarte buna.sa fie aspirina netamponata (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 13 2007, 11:04 AM
Post #22


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Berbe am mai auzit persoane care sunt incantate de masca aia si vad ca acum au bagat si dermatocosmetice deci...se pare ca se chinuie si ei(Avonu') sa faca lucruri bune.
Ma, m-ati omorat cu zatul asta si cu aspirina (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) asa ca m-am hotarat sa le folosesc si eu.Zat de cafea si asa am din belsug! So....trebuie amestecat cu gelul de dus si uite asa te si scrubuiesti si pierzi si din celulita! Si da, nu cred ca s-ar face mare mizerie (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Treaba e ca dupa aia iti trebuie o crema foarte hranitoare(a nu se citi grasa) asa ca sariti si cu idei din astea ca eu momentan am una de la Avon ( (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) da' nu cred ca exceleaza la domeniul asta...
Asa....masca asta cu iaurt si aspirina....sincer pe mine ma cam sperie...am tenul sensibil si ma gandesc sa nu fac naibii alte minunatii....so Moni,sweet si toate celelalte fete care o folositi: de cat timp, cum, reteta exacta(pana si numele iaurtului (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ), ce rezultate ati observat atat imediat cat si in timp...ce mai tot,tot,tot! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Feb 13 2007, 11:43 AM
Post #23





Musafir






B_G pentru hidratare dupa "scrubuirea" cu zat eu iti recomand uleiul de masline asta daca il faci seara, daca nu am inteles ca uleiul Jonshon este f bun si hidratant, moni e fana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 13 2007, 11:54 AM
Post #24


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Zetta cum fac cu uleiul?Pur si simplu mi-l intind pe corp si ma masez usor pana intra in piele?Sau nu prea intra?Ca daca e asa nu vreau sa miros in pat a salate (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cat despre uleiul J spun nuuuuu hotarat.Face puncte negre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Feb 13 2007, 11:56 AM
Post #25


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



BG, hai sa nu zici ca nu vreau sa spun (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)

Pentru corp folosesc un sapun facut cu zat de cafea si ulei de masline si nu mai stiu ce. Nu stiu ce firma e, l-am cumparat de la un supermarket din piata de la mine. E chiar bun. Am o manusa pentru masaj anticelulitic cu care ma frec dupa ce am dat cu sapunul ala. Apoi hidratez pielea jumulita dupa masajul respectiv cu ulei Nivea.

Pentru fata, am o masca exfolianta de la Avon (portocalie, are aroma de portocala, foarte buna). Am avut-o si pe aia de scrub, mi s-a parut buna. Dupa aia ma dau cu o masca cu icre negre, pentru hidratare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 13 2007, 12:02 PM
Post #26


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Manca-o-ar mama pe ea de doamna onorabila! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ia fi atenta: ce sapun e ala?Ca suna cel mai tare! Are tot ce vreau sa folosesc si nu m-as mai chinui eu cu nimic.Spune repede firma! Stiu masca portocalie de la Avon, am o cunostinta care foloseste toata gama respectiva. Da-ncoa si firma de la masca aia cu icre! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zetta
post Feb 13 2007, 12:14 PM
Post #27





Musafir






pai te dai cu ulei pe corp ca si cum te-ai da cu o crema nu iti pui nici f mult ca atunci ai fi gata de prajit, cat sa intre in piele.... seara e recomandat sa te dai cu ulei dormi asa si dimineata dupa dus ai o piele de bebelus ( na ca fac si rime, e de vina berbe cu pastila ei)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicutzaB
post Feb 13 2007, 12:17 PM
Post #28


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,440
Joined: 2-February 06
Member No.: 176



acum sunt fana laptele de corp pt bebelusi de la Yves Rocher. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
masca cu aspirina: pisezi 2-5 aspirine netamponate si le amesteci cu putina apa sau cu iaurt astfel incat sa arate ca o pasta, stai cu ea pe fata pana se usuca, sau chiar mai putin, dupa care umezesti fata si incepi sa freci usor = gomaj, clatesti si te dai cu o crema hidratanta. si eu am tenul sensibil si nu am avut nici o problema, o folosesc cred ca de vreo 2 ani dar nu saptamanal. fata e clar mai luminoasa dupa, se duc si o gramada de puncte negre (mi se pare chiar cea mai eficienta masca contra punctelor negre).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Feb 13 2007, 12:26 PM
Post #29


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Deci, sa ne fie clar! Nu sunt o doamna...inca (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

Nu imi cere firmele pentru ca: la sapun am aruncat ambalajul. Dar hai sa iti zic cum arata, poate il ochesti pe undeva: E alb cu puncte negre(de la zatul de cafea). Are o forma interesanta. E rotund, dar are doua goluri de o parte si de alta, ca sa poti sa il apuci bine cu degetele. Partea cu care te freci (scuzati (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ) are niste forme rotunde crescute in relief, pentru mai multa eficienta a masajului. Na, ca te-am lamurit bustean (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

Iar masca cu icre e adusa de o prietena din Italia, a carei soacra are o firma de cosmetice si sunt facute la ea in laborator.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Feb 13 2007, 12:45 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Zetta cre' ca o sa incerc dat fiind ca ma enerveaza viitoarea doamna de mor ca a aruncat ambalajul la o asa minunatie de sapun.Da' nu ma las eu cu una cu doua....Szi te am in vedere! Cum mergi la market cum te uiti dupa el si-mi spui firma (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Uite te pupacesc in advance (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Moni ai explicat atat de mumos ca poate oi face-o si pe asta (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif) odata la 2-3 saptamani e ok? Si intre timp folosesc altceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30th April 2024 - 06:24 AM