IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum ai vrea sa fie la nunta ta?, pune-ne cum iti imaginezi propria nunta
Diana.
post Aug 26 2009, 02:55 PM
Post #1


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ma numar printre persoanele care nu si-au imaginat prea des nunta proprie. Mai ales, nu s-au gindit des si fdoarte in amanunt la cum ar vrea sa le fie nunta.
Stiu doar ca imi doresc ca nunta mea sa aibe loc ori vara, ori iarna si sa nu am o tona de invitati. Mi-ar placea de o mie de ori mai mult sa am o nunta intr-un cerc restrins, doar cu familia si citiva prieteni. Poate pentru ca nu imi place tambalaul, destest sa ii va vad pe unii cazind sub mese, facind scandal samd.
Iar rochia mea de mireasa ar trebui sa fie un model cit mai simplu cu putinta, fara o mie de dantele, perle, pietricele si brizbrizuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szimcsi
post Aug 26 2009, 03:07 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 8,980
Joined: 12-January 06
From: Six feet from the edge
Member No.: 146



Dar tocmai faptul ca ai postat aici, imi aprinde beculetele! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Ne pregatesti ceva? (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 26 2009, 03:17 PM
Post #3


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu, dom`le, nici vorba! Cred ca eu o sa ramin sigura fata batrina ever de pe planeta cu ce ginduri de maritis am eu! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Pur si simplu am auzit astazi - iarasi !!! tot timpul aud chestii de-astea - o discutie intre doua tipe pe aceasta tema.
Si m-am gindit la asta si am zis sa va intreb si pe voi. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Aug 26 2009, 04:05 PM
Post #4


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Si eu ma entuziasmasem ca se marita Diana (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .

Nici eu nu mi-am imaginat prea tare ca sa nu spun deloc cum o sa fie nunta. Mi-am imaginat mai mult cum as vrea sa fie relatia cu cel cu care o sa vreau sa fiu toata viata. Oricum n-am vrut ceva prea complicat si nici n-a iesit, nunta mea a fost ffff mica, rochita simpla, pentru mine a contat sa am binecuvantarea lui Dumnezeu adica ceremonia religioasa, restul a fost umplutura (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . Nici macar n-am stiut ce invitatii am pana cu 1-2 zile inainte, decoratiuni & stuff am zis sa fie 'ca la nunta' si atat. Nu am vrut sa irosesc banii (in viziunea mea inseamna irosit) pe nu stiu ce flori si servetele si decoratiuni, am vrut insa sa-mi placa inelul pt ca pe ala o sa-l port mereu (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 26 2009, 10:12 PM
Post #5


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Diana vrea sa se maariiitee! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Dar asa simpla cum va fi, sa ne chemi la nunta! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Aug 26 2009, 11:33 PM
Post #6


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



(IMG:style_emoticons/default/angry.gif) Mai, linistiti-va, NU MA MARIT! What the heck! (IMG:style_emoticons/default/angry.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Teocris
post Aug 27 2009, 09:18 AM
Post #7


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Si daca te mariti, ce? Trebuie sa dai socoteala cuiva?
Asta asa, ca sa pun si eu paie pe foc (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Eu sunt femeie maritata, cu nunta si copil, cu par alb si regrete ca nu am putut astepta inca cativa ani pana sa ma marit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Aug 27 2009, 01:05 PM
Post #8


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mai, glumeam!
Mie sincer nu imi plac deloc traditiile noastre de nunta. De fapt, cred ca nu imi place nici o traditie romaneasca. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Eu sunt mai exotica sa zicem. Dar nu imi fac proiectari de imaginatie dorite asupra momentului pentru ca am o presimitire ca nu se va intampla deloc prea curand! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciresica
post Jul 15 2010, 02:07 PM
Post #9


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,450
Joined: 9-December 05
From: In livada
Member No.: 51



Nici eu nu mi-am imaginat pana acum nunta. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Desi mama ma tot intreaba cand ma marit.

Prietena asta a mea la a carei nunta ma duc in august a renuntat la multe traditii si mama ei e terminata. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Nu vrea sa i se rupa turta, nu isi ascunde rochia de mireasa de ginerica si altele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 15 2010, 02:20 PM
Post #10


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Mie imi plac traditiile, atit timp cit nu sint exagerate, ca au farmecul lor; nu suport insa sa vad oameni beti care se dau in stamba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:58 PM