IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

13 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Autobronzant, metode de bronzat fara soare
Vitamina
post Apr 13 2007, 03:03 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 9
Joined: 13-April 07
Member No.: 1,473



care e mai ok?nivea sau dove?pt piele deschisa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Apr 20 2007, 09:00 AM
Post #22


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Intreb si eu acelasi lucru, care e mai bun, Nivea sau Dove?

Si inca o maaare nelamurire: ce inseamna autobronzant pentru piele "deschisa" si pentru piele "inchisa"? (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) Adica, eu daca sunt blonda (la ten ma refer) ce trebuie sa imi iau? Cel pentru piele deschisa? Ce se intampla daca il folosesc pe cel pentru piele inchisa? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Philia
post Apr 20 2007, 09:06 AM
Post #23


V.I.P.
*******

Group: Editorialist
Posts: 3,356
Joined: 2-January 07
From: Craiova
Member No.: 924



probabil vei iesi prea neagra (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 20 2007, 09:54 AM
Post #24





Musafir






eu anul trecut mi am luat de la johnson(nu l recomand) varianta mai inchisa eu am tenul deschis si eu, deloc nu mi s-a parut ca nu mi sta bine si nu era inchis

pe mine ma tenteaza mai mult sa mi iau de la dove decat de la nivea (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Apr 20 2007, 07:55 PM
Post #25





Musafir






Eu am de la Johnson's Holiday Skin aia pt Normal to Dark Skin si eu is chiar multumita de ea (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Ma dau inainte de Johnson's Baby Oil si asa fain arata .... dar as incerca si altceva daca ziceti ca e mai bun.


Dar autobronzant pentru fatza si sa fie si pentru ten cu probleme exista pana la urma? (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Ati folosit ceva?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Apr 20 2007, 09:40 PM
Post #26





Musafir






mie johnson imi provoca cosuri (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

si pe mine m-ar interesa un autobronzant de fata, anul trecut foloseam perle dar imi fac cosuri, doamne ce groaza mi e cand vine vara (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) si tenul asta nu ma ajuta deloc pt ca ma bronzez greu, iar de autobronzante sunt asa de satula dar nu am ce face nu pot fi ca o branza (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Apr 22 2007, 10:21 AM
Post #27


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Dar de autobronzantele Sublime Bronze de la L'oreal ce spuneti? Am citit ca linia asta contine un lapte pt fata si corp,un gel pt fata si corp si o crema dubla(ce-o insemna asta?) autobronzanta pt fata.De lapte spune ca se aplica uniform si nu lasa pete! De gel spune ca se usuca imediat.Ambele catifeleaza si hidrateaza iar bronzul se observa dupa 7 zile.Crema dubla ar bronza de la prima aplicare si ar hidrata intens pielea.
De celelalte 2 game Nivea si Dove se spune ca bronzul se observa dupa 3-5 zile.Dove-ul cica ar contine o cantitate mica de agenti de colorare,drept urmare bronzul obtinut ar fi foarte subtil.Insa nu se foloseste pentru fata.Un punct pentru L'oreal pana acum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Nivea are si crema de fata autobronzanta cu factor de protectie.
Imi suna mai tentant L'oreal.Intrebarea este care din ele este non-comedogena (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ? Sau macar mai putin comedogena.Eu parca tot spre L'oreal as inclina dar....Voi ce spuneti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post May 11 2007, 01:00 AM
Post #28


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fetelor, mi-am luat si eu azi de lotiunea la Johnson's Normal to Dark Skin de care vorbeste Angel. Sper sa iasa. Dar stau si ma gandesc daca nu cumva e o mare gaselnita asta cu bronzarea treptata. Sunt curioasa daca are acelasi efect pe care-l are lotiunea autobronzanta normala amestecata cu crema/lotiune de corp la modul: 1 parte autobronzant si 3 parti lotiun de corp. Eh, vad eu zilele viitoare.

Poate dupa ce se termina asta ma duc si-mi iau de la Avene (46 lei) sau Vichy (37 lei). Am mai auzit ca si No 7 (care e cam 50 lei) ar mai fi bun.

Pentru fata e foarte foarte bun Self Tan Go Bronze de la Estee Lauder si e in jur de 120 - 130 de lei. O sa-mi aiu si eu luna viitoare ca pe 2 iulie plec la mare si sa nu aterziez alba ca o stafie pe plaja...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post May 11 2007, 06:15 AM
Post #29


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Bia, cred ca vei fi uimita de bronzul frumos care se va forma dupa cateva aplicari. Eu mi-am luat din intamplare o astfel de crema de la Avon si sunt extrem de multumita de ea. Pielea capat un bronz fin, iar cel mai mult imi place ca e uniform. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post May 11 2007, 10:31 AM
Post #30





Musafir






Eu am pentru fata L'oreal bronze sublime sau cum se cheama aia cu 2 tuburi, dintr-unul iese crema hidratanta din celalalt autobronzant si cica are si aha. Honestly, la inceput parca mi-a placut, apoi parca tot mai naspa se etala pe fata, in sensul ca e prea oranj dupa ce pielea se ingrasa un pic, face cojite iar toate petele de la cosuri se intensifica in culoare, se fac mai inchise, prin urmare nu e asa de uniform. Pe o piele fara probleme cred totusi ca ar fi o varianta destul de buna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

13 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 8th June 2024 - 10:25 PM