IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Uscatoare de par si cu difuzor, recomandari
raId3r
post Dec 5 2007, 01:51 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 5-December 07
Member No.: 2,777



Buna!Sunt nou pe aici si cred ca printre putini useri de gen masculin (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !

am intrat mai mult pt ca am nevoie de cateva explicati si sfaturi...voi fiind fete...si intrabarile fiind din domeniul vostru, cred ca miam ales cel mai bun forum (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , sper sa nu ma insel si sa ma ajutati!

1) stim cu toti ca se apropie mosulica...miam tot auzit prietena vb ca iar trebui si ei un Difuzor de par sau ceva de genu...ca sa nu se mai duca pe la prietene sa sil faca (paru)!fapt pt care mam decis sai iau unul cadou...
2) habar nu am ce e ala sau cum arata (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ! asi dori cateva exlicatii scurte (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
3) nu prea ma pricep la firme...eu iam tot luat din gama remington...dar daca stiti ceva mai bun...va rog sa ma luminati!
4) am gasit la remington ceva de genu care ar cuprinde si acest difuzor...daca aveti timp sa dati un ochii peste si sami spuneti parerea vasi fi foarte recunoscator! este vb despre EDITAT !
5) va mersic mult si pls help (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ! :* all (girls (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) )

This post has been edited by Ala80: Dec 5 2007, 02:15 PM
Reason for edit: postare link site romanesc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Dec 5 2007, 02:31 PM
Post #2


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Raid, foarte dragut gestul tau. Ar fi si mai dragut daca ai incerca sa scrii corect si ingrijit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Cred Remington-ul este o alegere foarte buna, dar poate cel mai bine ar fi sa o intrebi chiar pe ea ce prefera.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raId3r
post Dec 5 2007, 07:49 PM
Post #3


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 5-December 07
Member No.: 2,777



QUOTE(Ala80 @ Dec 5 2007, 02:31 PM) *
Raid, foarte dragut gestul tau. Ar fi si mai dragut daca ai incerca sa scrii corect si ingrijit. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Cred Remington-ul este o alegere foarte buna, dar poate cel mai bine ar fi sa o intrebi chiar pe ea ce prefera.



Scz Ala pt ortografia mea de balta...dar noi baietii asa suntem...mai dezordonati (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) ...iertati-ne si pe noi (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !Nu pot sa o intreb pe ea, e surpriza :|...daca o intrebam pe ea, nu mai ajungeam la parerile voastre (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) , dar pt ca nu pot sa o intreb...am mare nevoie de voi si de sfaturile voastre!

Mersic pt sfatul cu remington, te referi la trusa aceea sau la firma in general?

Pls mai multe detalii ca eu sunt cam asa... "Cum te uiti la filtru de polen!" (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Dec 5 2007, 09:39 PM
Post #4


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



Eu ma refer la firma, in general.
Ar mai fi o posibilitate, sa o intrebi pe prietena ei ce anume foloseste si daca e multumita de produs. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raId3r
post Dec 8 2007, 06:00 AM
Post #5


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 5-December 07
Member No.: 2,777



Dap, ar fi o solutie, dar voi genul feminin aveti o problema..."vai, are exact ce am eu (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !

Oricum tinand cont ca ai fost singura care mi-ai raspuns pana acum dintre toate fetele de pe acest forum, vreau sa-ti multumesc pt sfaturile tale Ala!

Dar abea acum am vazut ca mi-ai editat postul, asa ca mai incerc odata, dar altfel (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !

Eu doresc sa-i cumpar prietenei mele un "difuzor de par" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) asa stiam eu, acum am inteles ca defapt este "uscator de par cu difuzor" multumita Ala-i (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ! Dee! asa mai invata omu (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) !

Mam gandit la Trusa de coafat D2005BS de la Remington! Vreau parerile voastre in legatura cu ce mam gandit eu sau ce ar fi mai bun!

Astept parerile si sfaturile voastre de profesioniste (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raId3r
post Dec 16 2007, 01:41 PM
Post #6


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 4
Joined: 5-December 07
Member No.: 2,777



Nimic? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) Nici macar o parere? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

Ufff...daca nu voi atunci cine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Dec 16 2007, 02:07 PM
Post #7





Musafir






Omule, remington e o firma buna, si daca nimeresti chestii care nu-s facute pe vapor, atunci o sa-i fie bune. Daca nu ti-am raspuns e ca noi nu folosim difuzor; daca rasfoiesti paginile de la topicul par, o sa vezi ca poate folosim placa de par, majoritatea avand una remington, sau peria cu aer cald de la rowenta. Ultima oara cand am fost la stilistul meu chiar l-am intrebat de difuzorul lui si mi-a aratat ca el si-a instalat un difuzor de la un alt foehn pe al lui care era profesionist, deci conteaza mai mult aparatul care ar trebui sa aiba si functie cu aer cald si functie cu aer rece. Se spune ca difuzorul da volum sau ca poate il poti ondula un pic, acuma depinde de par, al meu e moale si cu firul subtire si uscarea cu difuzor nu face totusi prea mult, de aceea nu m-am aventurat sa-mi iau pana acuma. Momentan imi place peria rotativa pe care am achizitionat-o, fiindca imi face parul ordonat si lucios si cu volum. Daca prietenei tale ii trebuie asa ceva, atunci cu varianta remington o sa fie multumita. Spor la cumparaturi! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Dec 16 2007, 03:43 PM
Post #8


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



raid am citit despre uscatorul tau pe internet. Are 'ingredientele' care-i trebuie. Difuzorul il foloseste de regula buclatele si cretele. Eu de ex il folosesc. Am alta marca dar faptul ca utilizeaza tehnologiile ceramic si ionic sunt nota de trecere de la mine (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lxn
post Dec 16 2007, 06:37 PM
Post #9





Musafir






Si eu folosesc difuzorul insa nu prea des. Am un aparat noname luat din Elvetia, insa isi face treaba la fel de bine ca un philips, probabil. Ideea e, asa cum a mai spus cineva, sa fie bun aparatul in sine, sa vezi daca are aer cald si rece, cate trepte. In fond, difuzoarele sunt toate cam la fel, o bucata de plastic cu tepi montata in capatul foehnului (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Spor la cumparat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 16 2007, 08:45 PM
Post #10


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Raid3r, poate ar fi bine sa ne spui si cum are parul prietena ta si ce vrea ea sa obtina. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Nu ar fi o idee rea sa te uiti si pe topicul cu peria rotatva.
Anyway, frumos gestul tau! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 04:24 PM