IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Carduri bancare pentru cumparaturi online internationale, ce card alegem, de la ce banca si cum il folosim safely
walpurgik
post Jul 4 2006, 12:20 PM
Post #1





Musafir






Ma tot framanta achizitionarea unui card pentru tranzactionare internationala... bla, bla, ce ti-i si cu termenii astia, adica shopping online. Ma puteti sfatui la ce banca sa-mi fac card pentru asa ceva, care depozit e mai avantajos, lei/valuta, care sunt comisioanele? Multu'.
Cred ca de indata ce aflu o sa raman fara bani, dar... meseria de femeie scuza totul! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 4 2006, 01:18 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Taifun de la BancPost- il folosesc penru plati aproape zilnic in strainatate si in tara de mai bine de 3 ani.
Il poti face cu echivalent in euro si dolari si il poti folosi pe net pentru cumparaturi online.
Cursul de schimb este apropiat de cel zilnic al BNR.
Ti-l recomand fara nici un fel de retinere si din toata inima.
(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Jul 4 2006, 02:19 PM
Post #3





Musafir






(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/floricele.gif) Di! Thanks! Auzisem eu ceva de cardul Taifun si mi-ai confirmat asteptarile. Tocmai mi-ai aranjat drumul alunecos spre... faliment! (IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/tongue.gif) dar imi zic: cu discernamant, fetito!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blu_dea
post Oct 22 2007, 06:28 PM
Post #4





Musafir






Pentru a face un card e nevoie sa pui o anumita suma pe el?
Stiu ca se plateste o suma pt emitetrea lui,dar cineva care are la BancPost mi-a spus ca ar fi nevoie sa pun o suma mare pe el in momentul creeari...
Voi cum stiti ca e?

Am inteles ca cel de la ING se poate alimenta de la automate,nu e nevoie sa te duci la banca sa depui banii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Oct 22 2007, 06:36 PM
Post #5





Musafir






da, la ING asa este, si se poate face plata online cu el. eu tre' sa ma duc sa-l iau, ca e facut de curand
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Oct 22 2007, 06:38 PM
Post #6





Musafir






azi am fost la ing sa mi pun bani pe card e super iti pui tu singura cu ajutorul bancomatului pana acum la celelate banci mergeam la casiera
Go to the top of the page
 
+Quote Post
blu_dea
post Oct 22 2007, 09:50 PM
Post #7





Musafir






Forte,cat ai platit pt crearea cardului?Ai fost nevoita sa pui imediat bani pe el/o suma impusa de banca?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Oct 22 2007, 10:03 PM
Post #8


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La bancpost faci depunere de 100 lei pentru Taifun (utilizare fara problme pe net); banii nu se pired, ii ai pe card cind primesti cardul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Oct 23 2007, 12:10 AM
Post #9





Musafir






Mai, mie mi-au trimis mesaj de pe strawberry ca billing address does not match that at the card provider's company. Chiar nu inteleg de ce ca am scris adresa corecta si la mine este aceeasi adresa, a mea de acasa. Sau trebuia sa introduc alta adresa la billing? Eu nu mai inteleg nimic. (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif) Plus ca imi cere acum sa le trimit mail cu adresa corecta si cu cele 3 nr de identificare ale cardului de pe spate. Pot sa fac asa ceva pe un mail si nu prin ssl secure sau cum s-o fi chemand?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Oct 23 2007, 11:34 AM
Post #10


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Walpu de care card ti-ai facut pana la urma, taifun? Am observat ca pe site uri iti cere sa-ti alegi cardul din cele pe care le accepta ei. De regula astea sunt Visa, MasterCard si American Express...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:11 AM