IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegere fond ten
kalua
post Jan 31 2007, 12:26 AM
Post #21





Musafir






Esti cam singura cu parerea ta, Bia. Firma care le testeaza e recunoscuta in toata Germania si nimeni nu se indoieste de calitatea testelor si a notelor pe care le dau si asta nu pentru ca lumea e naiva si credula. Iar parerea "produsele scumpe sunt si bune" e un mit. Din pacate. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 31 2007, 12:47 AM
Post #22


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(kalua @ Jan 31 2007, 12:26 AM) *
Esti cam singura cu parerea ta, Bia. Firma care le testeaza e recunoscuta in toata Germania si nimeni nu se indoieste de calitatea testelor si a notelor pe care le dau si asta nu pentru ca lumea e naiva si credula. Iar parerea "produsele scumpe sunt si bune" e un mit. Din pacate. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)


Important e sa fie alese corect... Un fond de ten cu proprietati de incetinire a imbatranirii si lifting de la Avon nu se poate compara cu unul Estée Lauder. Din cate vad, fondurile de ten puse "in joc" sunt pentru diferite tipuri de ten. In mod normal sondajul trebuia facut pentru fiecare tip in parte si pe mult mai multe marci de produse. Aceasta este parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kitten
post Jan 31 2007, 12:51 AM
Post #23


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 649
Joined: 2-December 06
From: Kronstadt
Member No.: 783



Bia, sa stii ca asa ziceam si eu!!! pe bune, eram in stare sa arunc direct in gunoi tot ce venea de la avon sau oriflame, dar (incredibil, stiu), imi face bine un fend de ten de la ei (unul singur), si anume Personal match matte. cred ca depinde foarte mult de tenul fiecaruia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jan 31 2007, 01:04 AM
Post #24


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



QUOTE(Kitten @ Jan 31 2007, 12:51 AM) *
Bia, sa stii ca asa ziceam si eu!!! pe bune, eram in stare sa arunc direct in gunoi tot ce venea de la avon sau oriflame, dar (incredibil, stiu), imi face bine un fend de ten de la ei (unul singur), si anume Personal match matte. cred ca depinde foarte mult de tenul fiecaruia.


Mda, si eu am folosit cu ani in urma... am si uitat cum ii zice (desi la cosmetice am memorie buna), era unul cu pompita pentru ten sensibil, nevermind. Dar dupa ce am pus pe fata si altceva mi-am schimbat parerea. Si nu am zis ca sunt de aruncat la cos (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) ci doar ca nu se pot compara, adica n-am fost rea (IMG:style_emoticons/default/inocentul.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bacardi_Girl
post Jan 31 2007, 09:10 AM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,542
Joined: 13-March 06
Member No.: 265



Kitten am auzit mai multe persoane spunand ca sunt incantate de acel fond de ten,vad ca acum au scos si ceva produse dermacosmetice deci....poate se mai schimba si ei mai in bine...Oricum singurul adevar valabil pt toate e acela ca pana nu incerci nu stii cu adevarat daca ti se potriveste sau nu,din pacate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
afobia
post Jan 20 2008, 01:03 PM
Post #26


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 609
Joined: 18-December 07
From: Romania
Member No.: 2,859



Camouflage de la Malu Wilz , insa trebuie sa stii sa l folosesti , am fost cu o prietena care facea cursuri de machiaj , la o sedinta , exact cand se folosea acesta .. tre sa stii cum sa te dai cu el altfel incepe sa ti crape pe fatza (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
divi2007
post Mar 5 2008, 02:52 PM
Post #27





Musafir






m am hotarat sa mi iau un fond de ten de pe strawberry , problema e ca pe langa culoarea nuantei apare si VF-N , la altele MF-P, MF-G , M-N, M-G habar n am ce inseamna (IMG:style_emoticons/default/blink.gif) , cine stie (IMG:style_emoticons/default/ametit.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rrroxy
post Mar 14 2008, 07:08 PM
Post #28


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-March 08
Member No.: 3,476



Buna.Eu sunt noua pe aici...Eu folosesc fondu de ten Ellen Betrix Make-up Liquid e ffff bun ptr tenu meu dar din pacate se apropie de sfarsit,l-am primit cadou si acum as vrea sa imi pot cumpara altul dar nu stiu de unde....va rog daca puteti sa imi spuneti d unde as putea sa il cumpara va rog mult d tot si cam cat costa... Ms mult (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

This post has been edited by Rrroxy: Mar 14 2008, 07:14 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 14 2008, 07:14 PM
Post #29


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Se pare ca in tara e penurie... Cel mai bine e sa rogi pe cineva sa ti-l aduca din strainatate.

(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Mar 14 2008, 08:58 PM
Post #30





Musafir






Depinde ce fdt anume de la Ellen Betrix, fiindca este o gama pentru max factor facuta de EB in Germania pe care e mai posibil s-o gasesti la noi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:01 PM