IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Produsele pentru machiaj de care nu ne-am lipsi nici moarte, Fond de ten, rimel, blush, gloss, etc
verenadoll
post May 31 2010, 12:51 PM
Post #1





Musafir






Cum saptamana trecuta am plecat la plimbare si mi-am uitat gentuta cu cosmetice acasa, a trebuit sa ma duc sa-mi cumpar tot ceea ce n-aveam la mine. Asa m-am gandit care ar fi machiaje de care nu m-as putea lipsi nici moarta (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Pai tinand cont ca atunci am facut o rafala prin magazin si mi-am luat exact produsele must have no matter what! Iar eu am constatat ca nu ma pot lipsi de fond de ten, rimel, blush si gloss. Aceste produse sunt esentiale pentru mine! Voi de ce anume nu va puteti desparti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post May 31 2010, 10:05 PM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Doar de machiaj? Fond de ten, corector, pudra, rimel, eventual tus de ochi pentru pleoapa superioara. Optional un gloss, dar as putea sa ma dispensez de el. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Daca era vorba de produse de ingrijire era mai grav, aici am prea multe must have-uri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona85
post Jun 1 2010, 01:04 PM
Post #3


Tratabil
**

Group: Dependent
Posts: 99
Joined: 16-April 09
From: Bucuresti
Member No.: 6,298



Eu folosesc mereu anticearcan, pt ca am cearcane foarte urate. Si fond de ten, ca nu imi prea place sa folosesc anticearcan fara sa uniformizez tot tenul, dar, de multe ori, renunt si la el, din comoditate. Asa ca sunt dependenta de anticearcan, asta e produsul la care nu as renunta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 1 2010, 01:43 PM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



La mine e simplu: tusul de gene, aka mascara (sau rimel). Desi am vreo citiva ani de cind cam uit sa ma machiez. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Jun 1 2010, 02:03 PM
Post #5


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



Io m-as putea lipsi de absolut toate (IMG:style_emoticons/default/sicsic.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
verenadoll
post Jun 1 2010, 02:04 PM
Post #6





Musafir






Deci suntem pe acelasi lungime de unda sa zic asa.... eu mi-am achizitionat un gel-liner bio care este super bun, a fost la promotie -50%. Pe care l-am aplicat cu o pensula si da ochiilor un efect foarte frumos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yuxi
post Jun 1 2010, 04:09 PM
Post #7


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 29-May 10
Member No.: 8,625



FDT, rimel, oja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
verenadoll
post Jun 1 2010, 05:13 PM
Post #8





Musafir






voua ce rimel va place? Eu am facut o infectie la ochi de la rimel iar acum trebuie sa gasesc un produs de la care sa nu mai patesc acelasi lucru. Aveti vreo sugestie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Jun 1 2010, 06:17 PM
Post #9


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Eu sunt aproape moarta daca nu am un balsam de buze, o crema si un gel de curatare. In rest pot sa traiesc si fara toate chestiile de machiaj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 1 2010, 09:58 PM
Post #10


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Fond de ten, corector, blush, pudra normala, pudra bronzanta, tus de ochi, mascara, gloss.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Pages V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30th March 2024 - 07:40 AM