IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages V  « < 29 30 31 32 33 >  
Reply to this topicStart new topic
> Henna
walpurgik
post Nov 9 2008, 11:43 AM
Post #301





Musafir






Iese morcov nebun, si daca vrei sa fii ca Morcoveata, fa-te! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Nov 9 2008, 11:59 AM
Post #302


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(caitriona @ Nov 8 2008, 11:50 PM) *
sweet,observi si alte efecte la henna de la lush in afara de culoare?
eu am parul fin si fara volum si l-as vrea un pic mai aspru si mai infoiat .dar nu vreau sa-mi schimb culoarea la par,adica as prefera neutra.stiu ca tu spuneai ca ai gasit .de la ce firma?


Da, de fapt chiar sta mai aspru si infoiat! (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) S-ar putea sa fi obserat imediat si ceva rezultate in privinta caderii..Dar nu pot sa imi dau seama foarte bine de efecte, pentru ca eu am un par destul de sanatos.
Mie nu pot sa zic ca mi-a schimbat culoarea la par, nu e atat de puternica, o folosesc mai mult pt prezervare, caci mi se mai decoloreaza parul de la soare si factorii externi.
Tu ce culoare ai? Daca vrei o schimbare relativ minora, poti sa o incerci.

Am si henna neutra dar am folosit-o doar o data! (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Am adormit (neintentionat, de altfel) dupa ce am aplicat-o si dimineata, dupa ce m-am spalat, chiar aveam un foarte infoiat par, ceea ce era chiar o problema pt mine, care nu duc lipsa la capitolul asta.
Nu mai stiu exact firma, dar o sa ma uit si iti spun exact. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Ai mai folosit vreodata henna? Daca nu, sa te astepti la un procedeu epuizant, pana cel putin te obisnuiesti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Nov 9 2008, 01:54 PM
Post #303


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



QUOTE(walpurgik @ Nov 9 2008, 11:43 AM) *
Iese morcov nebun, si daca vrei sa fii ca Morcoveata, fa-te! (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)



Mersi,e bine de stiut innainte de a o da in bara.Renunt la idee.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Nov 9 2008, 02:51 PM
Post #304


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



sweet, asta e culoarea parului meu.nu ma vopsesc, culoarea mai rosiatica a ramas de la vopsirile precedente,dar nu ma mai vopsesc de un an.banuiesc ca s-a dus de atunci.cred ca si in poza iese asa pronuntata de la lumina, caci in realitate e un pic mai potolita.in cazul asta henna brown mi-ar mai estompa din reflexe?sau cea neagra?

si nu,nu am folosit niciodata henna.

(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

This post has been edited by Cleo: May 2 2009, 03:44 PM
Reason for edit: te rog nu mai sterge poze puse pe forum
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Nov 10 2008, 10:40 PM
Post #305


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Mi se pare ca ai o culoare frumoasa la par..(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Nu stiu ce sa spun, eu am incercat numai henna Brun si Noir si astea nu cred ca ti s-ar potrivi, ar fi prea dure. Poate henna Marron. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

This post has been edited by sweet_girl: Nov 10 2008, 10:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Nov 11 2008, 11:45 AM
Post #306


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



am inteles, asa cred si eu ,si rosie nu am de gand sa ma fac.nu stiu cea maro cum s-ar vedea la mine,mi-ar inchide culoarea.... (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
lasa ca zilele astea ma duc la cules de henna neutra si mai vad dupa aia.
mersi ,sweet.
(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inaioana
post Feb 21 2009, 05:08 PM
Post #307





Musafir






Care este cea mai deschisa nuanta de henna? Se poate folosi pe par saten deschis fara sa arate ca morcovul?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 4 2009, 11:23 PM
Post #308


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



m-am facut si eu cu henna de la the body shop,rosu aprins,cel putin asa scria pe punguta insa mie nu mi-a iesit asa.am stat 4 ore si vad ca am facut marea greseala sa ma spal cu sampon dupa,dar asa scria pe ambalaj.mi-a iesit un roscat inchis.poate din cauza asta sau pt ca am stat doar 4 ore?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
walpurgik
post Apr 5 2009, 08:35 AM
Post #309





Musafir






Nu e vina samponului intr-atat. Henna oricum oxideaza pe par, in cateva zile se mai inchide. Nu poate sa-ti iasa rosu pe un par inchis la culoare, numai daca esti blond mediu ceva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caitriona
post Apr 8 2009, 09:38 AM
Post #310


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 147
Joined: 2-December 07
Member No.: 2,761



pai culoarea mea este saten deschis.era,ca acum m-am facut cu henna neagra sa-l mai inchid.chiar acum o am aplicata pe par.o sa stau doar vreo 2 ore ca n-am chef sa ma trezesc bruneta.sper.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

33 Pages V  « < 29 30 31 32 33 >
Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 13th June 2024 - 10:11 PM