IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

83 Pages V  « < 79 80 81 82 83 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici... si burtici, topic de anunturi pentru fericitele mamici
kalua
post May 19 2009, 03:28 PM
Post #801





Musafir






(IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Da-i si tu niste sarcini femeii, n-aveti de pregatit camera copilului? Sa dea un var acolo, sa simta c-a facut ceva pentru nepot. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 20 2009, 04:57 AM
Post #802





Musafir






Si daca se poate, sa zugraveasca in ziua in care nasti tu. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Ce ti-e si cu soacrele astea! (IMG:style_emoticons/default/mad.gif) Oare asa oi fi si eu? (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Aveam o colega din Kazahstan si imi povestea ca a locuit OPT ani (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif) cu soacra si cu mama soacrei!!! Zicea ca ea a stat cu 2 soacre in casa, iar batrana nici macar nu vorbea ruseste, decat ucrainiana. Asa a invatat si ea limba ucrainiana. Si are un baiat, si ii spusese ca si daca va ajunge sa-l roage in genunchi cand va fi batrana, sa nu cumva s-o ia cu el in casa. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post May 20 2009, 09:54 AM
Post #803





Musafir






Felicitari Bleky (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sa ai o sarcina usoara.
Opt ani si cu soacra si cu mama soacrei (IMG:style_emoticons/default/debile.gif) cu ce a gresit femeia aia (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post May 20 2009, 02:25 PM
Post #804





Musafir






Nu stiu Lost, ca era o femeie foarte blanda si cumsecade. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) De aceea a si rezistat 8 ani cu ele in aceeasi casa, ca de era una ca mine, in maxim o luna zbura din casa aia. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post May 26 2009, 08:57 AM
Post #805


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Fetele care ati nascut, imi ziceti si mie ceva semne care indica marele moment? Cu o zi-doua inainte se petrece ceva "prevestitor" sau vine totul asa din calmul maxim? Eu sunt tare nerabdatoare, vremea s-a facut frumoasa, bebe are aproape 39 de saptamani, cand are de gand sa iasa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) ??!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post May 26 2009, 09:25 AM
Post #806





Musafir






Clau (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) , esti durere! Nu exista asa ceva. Cand te-apuca, te-apuca si gata. Bine, ca pana la nastere poate dura si vreo doua zile, dar atunci esti de mult la maternitate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post May 26 2009, 09:29 AM
Post #807


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Cam sunt, da (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif) .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana_
post May 26 2009, 10:00 AM
Post #808





Musafir






Clau, esti ca mine: asteptam cu nerabdare, faceam pronosticuri, dar ea nu voia sa apara (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . La mine a stat aproape 41 de saptamani.
Stiu de la alte mamici ca nu ai nici un semn inainte. Ti se rupe apa si gata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master of Norule...
post May 26 2009, 05:57 PM
Post #809


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Mai poti avea contractii mai rare si mai putin dureroase inainte sa ti se rupa apa.
Mie mi s-a tras de la un pachet de pampersi veneam de la cumparaturi si am luat pachetul sa-l duc sus si m-au apucat contractiile la 11 fara ceva seara, da' apa mi s-a rupt de abia la 2 jumate. Da eram chiar in ziua scadentei adica fix 40 de spatamani, numa' ca n-am realizat decat dupa ca altfel stateam cuminte acasa.
Nastere usoara, Clau si cat mai putine dureri.

This post has been edited by Master of Norules: May 26 2009, 05:58 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Oct 10 2009, 02:00 PM
Post #810


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Iata ca ma intorc din nou aici, mult mai devreme decat ma aspteptam (IMG:style_emoticons/default/ohmy.gif)
Azi mi-am facut testul si a iesit foarte pozitiv, se pare ca vine bebe number 2! Sunt fericita, tati este fericit dar ma gandesc cu groaza la ce va urma. Dar asta este, nu sunt nici prima nici ultima care-i face la rand (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Cumva o scoatem noi la capat. Conform calculelor mele sunt in saptamana a 6-a. Mai astept o sapatmana si o sa merg si la medic sa vedem ce spune si el. Din cate am inteles este ok sa ramai insarcinata la 1 an dupa prima cezariana. Poate de data asta va fi fetita (IMG:style_emoticons/default/indragostita.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

83 Pages V  « < 79 80 81 82 83 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24th May 2024 - 05:14 AM