IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vocea
Tudor
post Aug 21 2010, 04:42 PM
Post #21


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



Ca sa ai vocea pe care o doresti trebuie sa apelezi la sfatul profesionistilor, noi putem doar zice ca nu e forta in voce, ca e putin pe nas, ca ar trebui vocalize si incalzirea vocii dupa cum zicea Stella si sunt de acord cu ea.
In afara de faptul ca esti dezavantajata de faptul ca nu ai negativ in spate(e dat prea incet) si nici un microfon performant cred ca iti lipseste implicarea, trebuie sa traiesti piesa, sa o simti, precum Grayson Chance de exemplu, un pustan putin mai mic ca tine cred.

Sunt sigur ca oricine isi doreste ceva cu adevarat are sanse sa-si indeplineasca intr-un fel sau altul visul, mai mult sau mai putin.

Uite o dedicatie de la mine, o interpretare "home made" , restul melodiilor le gasesti pe Youtube - Xoclkox

Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 22 2010, 08:25 PM
Post #22


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



I was like... WOW.  Despre nas… Nu ştiu dacă are vreo importanţă, dar am avut probleme  cu plămânii, mi s-au scos polipii, am avut probleme şi cu gâtul. Şi nasul meu,  săracul, a primit la mingi de volei în el…  
Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 22 2010, 09:48 PM
Post #23


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Orice voce diferita de celelalte este un atu al persoanei care interpreteaza o melodie. Important e sa iti gasesti genul muzical care sa te reprezinte, si in acelasi timp sa il poti interpreta. Poate chiar creezi un nou gen muzical, sau poate faci un mix. Important e ca tu sa te simti bine.

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat, ai grija pe viitor cum primesti mingi. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 25 2010, 07:23 PM
Post #24


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Zilele astea, mi s-a făcut o ofertă. Un prieten îşi face  trupă de death. Şi are nevoie de cineva să asigure growling-ul (stil Children  of Bodom). El m-a auzit, şi a zis că e bine. Plus că voi fi solistă temporară, ei nu cântă piese de la Children Of Bodom mereu. Ce îmi sugeraţi să fac?   (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 25 2010, 08:47 PM
Post #25


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



O experienta nu e de refuzat, chiar si temporara, incearca, daca iti place si lor le place, ramaneti sa colaborati, daca unul din voi nu mai doreste, din diferite motive, renuntati.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor
post Aug 25 2010, 09:14 PM
Post #26


ex Win-Win
*****

Group: Obsedat
Posts: 554
Joined: 16-May 10
From: IASI
Member No.: 8,548



E un bilet de intrare in bransa, de ce sa-l refuzi? In inregistrare esti soft in comparatie cu ce iti propui sa canti dar ...

Pentru ca vei canta ce iti place adica death scream voi presupune ca a fost doar o intrebare retorica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)







Chiar suna bine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 26 2010, 09:25 AM
Post #27


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



 
QUOTE(Win-win @ Aug 25 2010, 08:14 PM) *
E un bilet de intrare in bransa, de ce sa-l refuzi? In inregistrare esti soft in comparatie cu ce iti propui sa canti dar ...

Pentru ca vei canta ce iti place adica death scream voi presupune ca a fost doar o intrebare retorica (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

<object width="660" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/r4mvcfBwCNQ?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca&amp;border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/r4mvcfBwCNQ?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca&amp;border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="660" height="405"></embed></object>

<object width="660" height="405"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/LR_GDB67eKg?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca&amp;border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/LR_GDB67eKg?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca&amp;border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="660" height="405"></embed></object>



Chiar suna bine (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)



Mnu sunt chiar death screams, sunt guttural death screams, ceva mai greu faţă de ce făceam eu, dar în cazul ăsta, nu e foarte greu pentru  mine. Chiar dacă nu pot mereu, contează că pot, şi chiar din diafragmă (exact cum trebe).  I think I'll do my best!  (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)




Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 26 2010, 09:30 AM
Post #28


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



M2TWG e inutil sa citezi antevorbitorul, pentru ca ai postat dupa postul lui Win-Win.

Multa bafta! (IMG:style_emoticons/default/322.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
M2TWG
post Aug 26 2010, 10:13 AM
Post #29


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 1-August 10
Member No.: 8,944



Mersi! (Am o problemă cu citatul, se pare) Mai apare o  problemă totuşi. Mie mi-e frică să cânt în public sau de faţă cu ceilalţi (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif)  Mă puteţi ajuta şi cu asta, vă rog?  (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
citystella
post Aug 28 2010, 07:07 PM
Post #30


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Inainte de a canta, trebuie sa te familiarizezi cu spatiul unde vei canta. Daca ai posibilitatea sa cunosti locul, sa il vezi, iti va da un pic de confort psihic. Scena oricum va fi luminata, asa ca prea multe persoane nu vei vedea, decat cateva in fata, daca te vei apropia de margine, in rest vei vedea doar lumina reflectoarelor, vei fi doar tu cu trupa. In plus, trebuie sa te simti confortabil cu colegii de trupa, pentru a nu avea emotii si fata de ei, iesiti, povestiti. Te vei simti mai bine dupa si nu te vei mai stresa.
Daca nu vei avea reflectoare, nu te ingrijora, doar primele secunde, minute, iti va fi mai greu, caci te vei simti privita, si vei sti ca toata lumea se uita, spre voi, dar daca te vei uita si tu la ei, va fi ca o comunicare de la persoana la persoana, si te vei relaxa.
Distreaza-te! Spor si la treaba! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pages V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:42 AM