IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Color & Soin, Vopsea de par fara parabeni, amoniac. Ati incercat?
Diana.
post Sep 17 2011, 09:18 PM
Post #61


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Clama de par si o punga. Nimic altceva. Mai pun si putin ulei de masline in vopsea, intotdeauna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Atzunyda
post Mar 15 2012, 04:59 PM
Post #62


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 15-March 12
Member No.: 11,070



Buna ! Sunt noua pe forum si as vrea sa stiu daca exista o astfel de vopsea dar pe nuanta de blond deschis, chiar platinat. Caut de ceva timp o vopsea care sa nu-mi afecteze parul dar sa fie si aceasta nuanta, insa nu gasesc. M-as bucura mult daca m-ar putea ajuta cineva cu un sfat sau cu o informatie. Multumesc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 15 2012, 07:05 PM
Post #63


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Exista nuante foarte deschise, insa un blond platinat nu obtii nici din blond natural (care e de obicei auriu sau cenusiu, ca al meu). Pentru nuante platinate, doar decolorant si apoi vopsea. Care e culoarea ta naturala, Atzunyda?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Atzunyda
post Mar 15 2012, 09:01 PM
Post #64


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 15-March 12
Member No.: 11,070



Buna Diana ! Pai ca sa zic asa natural eram saten-blond inchis, acum sunt blonda, dar as vrea unpic mai deschis pentru ca in unele locuri sunt blond pui iar in altele mai platinat, mentionez ca ma vopsisem inainte bruneta si am facut cea mai mare prostie...m-am decolorat sa ajung asa si acum numai scap de blondul pui (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) ...am mai incercat "n" metode dar imi este frica sa nu-mi ard parul (din nou)...nu stiu ce vopsea sa mai folosesc ca le-am incercat cam pe toate fara amoniac. Momentan as vrea un sfat cum sa scap de "puiul" din cap.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 15 2012, 10:40 PM
Post #65


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Bad news, am facut si eu timpenia asta in 2001... baga color and soin, am fazut poza ta de pe fb. O sa indulceasca nuanta. In nici un caz nu te apuca sa pui decolorant pe el, ca il nenorocesti si o sa para ca ai parul "suspendat" - ce e natural se va face aproape alb si restul o sa iasa "maioneza", eu am patit-o, nu iti recomand sub nici un motiv!
Avem aceeasi culoare naturala si dupa cum bag seama si cam acelasi fir (mai subirel decit la brunete), te rog, te implor, nu ii mai fa nimic altceva. Chiar daca nu ma cunosti si nu te cunosc, ii pacat de parul tau sa faci aceeasi prostie pe care am facut-o si eu... eram "fata cu par Fanta"! Am umblat juma` de an cu capatina acoperita si singura solutie a fost foarfecele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Nov 18 2015, 10:49 PM
Post #66


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



Tot am folosit vopseaua asta Color et soin,e exceptionala;mai intai am incercat culoarea parului meu saten,dar cu culoarea blond fonce de la Color et soin,a fost super;apoi am luat chatain acajou,a fost si ea superba si acum am revenit la saten clair culoarea mea naturala care este super pentru mine pentru ca nu doresc decat sa-mi acopar firele albe de la tampla ;este o vopsea farte buna ,un pic cam scumpa, 35lei cand se mai aplica si diverse reduceri,dar imi place si merit. Se gaseste la Catena si intotdeauna reducerile vin spre iarna cand doamnele se vopsesc "mai rar ".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 18 2015, 10:51 PM
Post #67


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Am luat eu Apivita cu 69 de lei - color adn soin nu am mai gasit pe nuanta mea. Si apivita e super, numai ca o gasesc numai la sensiblu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
melcri
post Nov 18 2015, 11:00 PM
Post #68


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,057
Joined: 27-July 09
Member No.: 6,886



La un par saten inchis,iata ce-a iesit:
(IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy247/melcri_photo/DSC01993.jpg)
(IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy247/melcri_photo/DSC01992.jpg)

QUOTE(Diana. @ Nov 19 2015, 05:51 AM) *
Am luat eu Apivita cu 69 de lei - color adn soin nu am mai gasit pe nuanta mea. Si apivita e super, numai ca o gasesc numai la sensiblu...

Aoleu ce pret!

E romaneasca?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Nov 19 2015, 11:43 AM
Post #69


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Arata super fain! Pare ca ai suvite si nuante naturale, ceea ce este super!
Nu, Apivita este greceasca si este un produs exclusiv natural. Eu ma vopsesc de 2-3 ori pe an maxim si cum nu am gasit Color Soin - 3Chenes, am luat-o pe asta. Am mai folosit si una nemteasca, Color Care, e buna, dar si aia trece de 65 de lei si ajunge si la 80, depinde de unde o iei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:02 PM