IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
fortelady
post Oct 4 2007, 02:59 PM
Post #1





Musafir






Spor la scris!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
fleurdelis
post Oct 8 2007, 10:53 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



In primavara lui `90 am plecat in Israel, nici un gind sa emigrez ci pentru ca cea mai mare dorinta a mamii era sa vada locul unde s-a nascut inainte de a inchide ochii si mai ales sa vada locurile sfinte. Nu intru in amanunte poate o sa povestesc in alta parte despre plecarea mea in Isrel ca as fi oftopic aici...va dati seama ca am facut eforturi enorme sa cumparam biletele de avion si sa-mi iau concediu 2 luni de la servici, sa-mi plasez copilul pe la rude (asta a fost cel mai greu de suportat) si cind am ajuns in aeroprt la Ben Gurion ne-am trzit ca nu ne ajungeau banii nica sa platim biletele de autobuz pina la Ierusalim...Tocmai cind ne gindeam sa facem cale-ntoarsa o doamna cu care am calatorit impreuna ne-a incurajat ca o sa ne descurcam daca avem putere de munca. Am ajuns in Ierusalem la Biserica Romaneasca si in aceeasi seara am primit de lucru la SPONGIA (spalat dusumele)! Pentru prima data in viata am simtit ce inseamna fericirea de a primi o slujba mai ales ca pentru o ora de munca am cistigat jumatate din salariul meu din Ro. Eram atit de fericita ca am putut sa-i platesc si mamii excursia pe la locurile sfinte si in cele doua luni cit am stat acolo am adunat bani din care mi-am cumparat apartamentul din Ro. Asta a fost primul meu Job in Israel in calitate de turist...
Va urma...

This post has been edited by fleurdelis: Oct 8 2007, 10:56 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
fortelady   Viata din Anii Mei   Oct 4 2007, 02:59 PM
Maàt  

Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 12:34 PM