IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
fortelady
post Oct 4 2007, 02:59 PM
Post #1





Musafir






Spor la scris!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
fleurdelis
post Oct 9 2007, 05:24 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



La putin timp dupa ce m-am intors, fostul sot a inceput iar teroarea, desi ii dadusera o garsoniera de la unitate, m-am trezit intr-o noapte cu usa de la apartament sparta si cu el beat in mijlocul casei...nu mai descriu teroarea prin care am trecut eu si copilul...Atunci am inteles ca omul asta e intr-adevar psihopat si se va tine de cuvint, am stiut ca nu se va lasa pina nu ma va omori.
Si pentru ca un necaz nu vine niciodata singur, la birou a inceput a se zvoni ca interprinderea va fi vinduta unor olandezi si ei vor mai putin de jumatate din personalul care lucra acolo...in special in birouri.
N-am mai asteptat sa vina olandezii, mi-am dat demisia...am schimbat apartamentul si am plecat in orasul natal. Insa am dat de fundul sacului...si am inceput sa ma gindesc serios la propunerile de munca pe care le primisem in Israel, din fericire am pastrat legatura cu o familie minunata la care am lucrat si cind i-am anuntat ca vin au fost atit de bucurosi ca mi-au trimis si bilet de avion.
Am incercat sa-mi iau copilul dar cind sa-i scot pasaportul m-am lovit de faptul ca era nevoie de semnatura tatalui...mi-am luat inima-n dindi si am sunat sa-l rog sa-mi dea semnatura...am primit...un potop de injuraturi. Cu inima indurerata si cu lacrimi in ochi am plecat iar de linga copilul meu.

This post has been edited by fleurdelis: Oct 9 2007, 05:27 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
fortelady   Viata din Anii Mei   Oct 4 2007, 02:59 PM
Maàt  

Reply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:31 AM