IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Viata din Anii Mei, Jurnalul lui fleurdelis
fortelady
post Oct 4 2007, 02:59 PM
Post #1





Musafir






Spor la scris!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
fleurdelis
post Oct 16 2007, 09:20 PM
Post #2


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Simteam o atractie neinteleasa spre omul asta dar m-am abtinut cit am putut...mi i-am adus in minte pe ceilalti doi masculi feroce din viata mea si asta a avut efectul unei galeti cu apa rece turnat in cap...la fel am simtit si la el efortul aproape supraomenesc de a se abtine, dar asta mi-a placut si chiar m-a cucerit...am stabilit ca a doua zi sa vina sa ma ajute sa-mi aduc lucrurile si sa ma duc sa o cunosc pe mama lui...deci am acceptat.
A doua zi de dimineata ne-am intilnit in fata blocului meu si l-am luat sus ca sa-mi ajute la bagaje care erau deja impachetate...A fost o faza tare de tot...sotul meu statea pe un scaun in salon privea disperat si nu-i venea sa creada...nu stia exact despre ce-i vorba...el statea linga usa cit un munte...si parca abia astepta o miscare din partea rivalului...eu ma simteam ca o persoana importanta cu bodyguard.
Dupa ce mi-am dus bagajul acasa la el ne-am dus sa mi-o prezinte pe mama lui care statea la citeva statii de autobuz...era o batrina cam morocanoasa dar i-am promis ca o voi ajuta si voi veni in fiecare zi pe acolo...El a ramas la maica-sa cu bagajele lui cu tot pentru ca urma sa plece de acolo la aeroprt si eu am venit acasa...
Exact intr-o saptamina urma sa vina copilul si nu-mi venea sa cred ca am o casa unde il voi primi si ne vom bucura de liniste...cel putin pentru trei luni cit era prevazut sa ramina proprietarul in America.
Simteam ca incepe pentru mine o era noua si sint pe cale sa ies din zona crepusculara...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
fortelady   Viata din Anii Mei   Oct 4 2007, 02:59 PM
Maàt  

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 10:16 AM