IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Madalina Manole a murit. Sinuciderea, varianta cea mai plauzibila
Teocris
post Jul 14 2010, 08:28 AM
Post #1


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 6,891
Joined: 9-November 07
From: Sibiu
Member No.: 2,591



Chiar a murit (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Dumnezeu s-o ierte!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jul 14 2010, 08:52 AM
Post #2


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Buna dimineata!! Cum adica a murit??? De ce a murit??? Era tanara si faina!!! Sufar!!!
Dumnezeu sa o ierte!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jul 14 2010, 09:14 AM
Post #3


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



Astia la radio spun ca s-a sinucis! Nu pot sa cred! Dupa ce s-a chinuit atat sa aiba un copil sa se sinucida?? Nu pot sa cred!

Azi ar fi implinit 43 de ani!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 14 2010, 10:13 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



S-a sinucis Madalina Manole? Oh, Doamne!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 14 2010, 10:17 AM
Post #5


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



UPDATE: Trupul neinsufletit al artistei a fost transportat la IML, unde medicii legisti urmeaza sa efectueze autopsia, pentru a stabili cauza exacta a decesului.
09:55 - Anchetatorii au incheiat cercetarile la casa Madalinei Manole.

09:33 - Politistii de la Inspectoratul Judetean de Politiei Ilfov, doi ofiteri de la IGPR si un procurorul al Parchetului Capitalei fac investigatii cu privire la imprejurarile in care a decedat cantareata Madalina Manole, necropsia urmand a fi efectuata joi, au declarat pentru Mediafax surse judiciare.

08:35 Artista Madalina Manole, care a murit miercuri dimineata, a fost gasita de ambulanta intr-o balta de sange, au declarat pentru Mediafax surse judiciare.

Autopsia va stabili cauzele producerii decesului Madalina Manole, au precizat sursele citate.

Primele cercetari indica fara dubii ca artista s-a sinucis, unul din elemente care confirma aceasta ipoteza este si mesajul pe care cantareata l-a lasat, miercuri, in jurul orei 2.00, sotului sau pe telefonul acestuia, in care spunea ca "nu se mai simte frumoasa", afirma sursele citate.

Anchetatorii insa preleveaza probe si audiaza membrii familiei cantaretei pentru a elucida imprejurarile in care s-a produs moartea Madalinei Manole.

In ajutorul politistilor ilfoveni s-a dispus trimiterea la fata locului a doi ofiteri ai Inspectoratului General al Politiei Romane, iar un procurorul al Parchetului Tribunalului Bucuresti coordoneaza ancheta.

09:25 - Potrivit anchetatorilor, nu au fost gasite urme de violenta pe corpul neinsufletit al Madalinei Manole. La aceasta ora, medicul legist se afla inca la locuinta din Otopeni a artistei.

Ora decesului va fi stabilita la finalizarea anchetei.

Potrivit autoritatilor, langa trupul artistei, care a fost gasit pe holul de la parterul casei, nu au fost gasite flacoane de medicamente.

Se pare ca Madalina Manole a fost internata in spital in luna mai, din cauza unor probleme cardiace.

09:19 - La aceasta ora criminalistii si procurorii se afla la resedinta Madalinei Manole din Otopeni. Necropsia va arata care au fost cazele exacte ale mortii.

09:00 - Madalina Manole a lasat un mesaj de adio pe telefonul sotului ei in care ar fi zis ca stie ca este iubita de toata lumea si ca ii pare rau.

08:40 - Ambulanta a fost anuntata la ora 5.37 pentru o femeie pe numele de Madalina Petru, de catre sotul artistei, Mircea Petru, spunand ca artistei i s-a facut rau.

Cea mai propiata ambulanta a ajuns la ora 6.01 si a gasit-o in stop cardioprespiratior. Artistei i s-au facut manevrele de resuscitare, apoi a fost chemat medicul, care a ajuns in trei minute.

In urma cu trei saptamani, Madalina Manole ar fi avut o tentativa de sinucidere, cu ibuprofen si paracetamol. In locuinta respectiva locuiesc sotul Madalinei si soacra acesteia.

07:50 - Indragita cantareata Madalina Manole a fost gasita miercuri dimineata fara viata, in locuinta sa din Otopeni. Avea doar 43 de ani si, ca sa fie vestea si mai cumplita, astazi era ziua ei.

Cantareata Madalina Manole a fost gasita moarta de sotul ei, miercuri dimineata, in locuinta lor din localitatea Otopeni.

Purtatorul de cuvant al IPJ Ilfov, Claudia Burada, a declarat ca la ora 6.30, serviciul unic de urgenta a fost anuntat ca o femeie de 43 de ani a fost gasita decedata la locuinta sa din localitatea Otopeni, confirmand ca este vorba de cantareata.

Sotul artistei a declarat autoritatilor ca aceasta ar fi luat medicamente, insa pana la efectuarea necropsiei nu poate exista o pronuntare asupra cauzei decesului.

Madalina Manole ar fi implinit miercuri 43 de ani. In loc sa-si sarbatoreasca aniversarea, va fi plansa de cei care i-au iubit cantecele, in peste 20 de ani de cariera.

Problemele cardiace de care a suferit in timpul sarcinii s-au agravat se pare in aceasta primavara, si in luna mai a acestui an Madalina Manole si-a anulat turneul de lansare a celui de-al noualea album, internandu-se in spital.

Medicii i-au diagnostocat atunci o insuficienta cardiaca, dar cum si ea, si sotul vorbeau doar de "oboseala si stres", nu si-a imaginat nimeni ca problemele sunt atat de grave incat sa o doboare.

Madalina Manole s-a nascut pe data de 14 iulie 1967 in localitatea Valenii de Munte, in judetul Prahova. Artista a inceput sa cante de la varsta de 15 ani, iar in anul 1991a obtinut discul de aur pentru albumul „Fata draga”.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sylvia_31
post Jul 14 2010, 11:41 AM
Post #6


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,405
Joined: 20-December 06
Member No.: 868



What ????
Nu pot sa cred...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jul 14 2010, 12:38 PM
Post #7


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ce e ciudat e ca pe 9 nascuse un baietel... Si de ce nu era sotul cu ea ieri noapte la ora 2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post Jul 14 2010, 05:26 PM
Post #8


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



daca nici ea nu era frumoasa , apoi nu stiu in ce se masoara frumusetea
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laur claudiu
post Jul 14 2010, 07:21 PM
Post #9


Obsedat
****

Group: Dependent
Posts: 484
Joined: 17-February 10
From: Undeva in tara lui Dante...
Member No.: 8,005



Buna seara Eladies!
Imi pare nespus de rau de Madalina Manole!Ma revolt atunci cand aud comentarii de la minti inguste ca:trebuia sa se gandeasca la copil si la cei dragi,ca avea o viata frumoasa si nu-i lipsea nimic s.a.m.d!Cine suntem noi sa judecam?NIMENI!Doar cel de Sus are dreptul!Un moment in care ai lipsa de luciditate si totul se darama in urma ta!Eu unul nu-i gasesc nici o vina si nici o scuza,imi pare rau de ea ca om si apoi ca artist care mi-a incantat copilaria!
Numai cine trece prin momente de cumpana ar putea realiza ceea ce ...POATE...a fost in capul ei!Recunosc si eu am facut prostia sa incerc sa ma sinucid,nu-mi lipsea nimic dar um moment intunecat era sa-mi puna capacul,logic tot pastile,dar Cineva de Sus mi-a dat una peste cap si mi-am reintrat in simtiri!Las viata sa curga si cu bune si cu rele,nu m-am nascut un brad pitt desi mi-as fi dorit sa fiu mai frumusel,nu m-am nascut bogat si totusi mi-as fi dorit insa cand muncesc si am sentimentul banului meu muncit,uit!As vrea si eu un om care sa ma inteleaga,sa-mi pot petrece viata alaturi,mai vreau si eu o masina tunata si tot asa!Necazurile nu ma ocolesc,imi vine de multe ori sa-mi iau campii ,incerc doar sa-mi traiesc viata cat pot de bine,desi daca stau si ma gandesc INCERC!
Am judecat larandul meu persoane,am fost rau si de multe ori am calcat peste cadavre,nu zic acum ca m-am facut un samaritean dar INCERC sa nu mai judec,fara a cunoaste!Am dat multe palme in viata si poate voi mai da dar Viata a avut grija sa le iau inapoi,au fost mai grele si mai dureroase!
Va pup pe ptoate,aveti grija de voi,o seara cat mai placuta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rody
post Jul 14 2010, 07:27 PM
Post #10


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,012
Joined: 20-October 09
Member No.: 7,318



Ai dreptate Laur. De cele mai multe ori aparentele inseala si noi nu avem de unde sti in ce circumstante a murit si ce anume era in mintea si in sufletul ei. E foarte usor sa zici ca avea tot ce si-ar putea dori un om, insa fiecare isi are de dus crucea lui si poate ceea ce mie mi-ar fi bine nu le este neaparat bine si celorlate perosane.
Eu perosonal sunt de parere ca nimeni nu are voie sa isi ia viata, insa un om care de exemplu nu este in totalitate lucid nu trebuie judecat.
Tot ce imi doresc, atat pentru mine, cat si pentru intreaga omenire este sa fiu sanatoasa din punct de vedere mental. Odata ce te imbolnavesti psihic, cu nervii, nu mai poti zice niciodata ca ti-ai revenit complet si oricand esti dispus sa revii la stari de depresie, schizofrenie si alte cele. Atunci suntem cu adevarat sanatosi cand putem si judeca sanatos toate problemele vietii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:25 AM