IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Vacanta de Paste in Germania
kale
post Mar 26 2007, 04:16 PM
Post #1


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



..m-am gandit sa fac pastele in Germania, prin urmare mi-am luat bilket de avion si caut de zor cazare pe 3 zile..ce informatii credeti ca mi-ar fi utile inainte de plecare , asa incat sa nu ma trezesc acolo ca nu stiu de capul meu ? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Mar 26 2007, 04:31 PM
Post #2


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Kalua cred ca iti va da cele mai pertinente informatii, dar fiind faptul ca sta in Germania de ani buni. (IMG:style_emoticons/default/estiok.gif)
Si bine ai revenit, nu te vazusem de mult timp. (IMG:style_emoticons/default/floricele.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 26 2007, 05:41 PM
Post #3





Musafir






kale, unde in Germania mergi?
Pe www.hrs.com sunt preturi bunicele la hoteluri si ti le gaseste pe cele dintr-o localitate sau imprejurimile ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Mar 26 2007, 08:43 PM
Post #4


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



bine v-am regasit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

voi ateriza la Dortmund pe data de 7 aprilie si vreau sa-mi petrec ziua respectiva prin acest oras...urmatoarele doua zile la Koln..ma intereseaza sa stiu cum pot ajunge din aeroportul din Dortmund in centrul orasului, care magazine merita vizitate si cam ce program au sambata...apoi, seara , in jur de ora 22 vreau sa ajung in Koln, unde sper sa-mi rezerv pana atunci camera la hotel pt 3 nopti...si daca ma poti ajuta cu cateva repere ( chestii de vazut / vizitat, locuri faine unde sa mananca etc...)

merita sa inchiriez o masina pt aceste 3 zile sau mai bine sa folosim mijloacele de transport in comun ? suntem 6 persoane si e destul de greu de gasit o masina pt toti..mai ramane varianta sa inchiriem 2 masini mai mici
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 26 2007, 09:28 PM
Post #5





Musafir






De Dortmund si Köln putin iti pot spune, eu locuiesc in München.
Aici poti vedea cum ajungi de la aeroport in oras. Magazinele sunt, din pacate, cele de peste tot. Interesant este H&M-ul. Magazinele sunt deschise pana la 8 seara. Duminica si luni vor fi inchise.
Singura chestie care mi-a ramas mie in minte din Köln este domul si am vizitat tot ce se poate vizita.
Cel mai bine te ajuta Google, baga Cologne si sightseeing (sau ceva asemanator) si-ti vin nenumarate site-uri.
De baut se bea acolo neaparat bere kölsch (asa ceri: ein Kölsch - a se citi kölsh), asta-i specialitatea lor.

Ah! Masina nu va trebuie daca vreti sa ramaneti in oras, mijloacele de transport in comun va duc peste tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Mar 26 2007, 09:46 PM
Post #6


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



ideea era ca o masina cu 6 locuri pe 3 zile costa in jur de 180 euro + motorina, iar transportul in comun aeroport-dortmund-koln-aeroport am vazut ca ne costa mai mult...oare nu m-am uitat eu bine ? (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 26 2007, 10:21 PM
Post #7





Musafir






Sharanul de la Avis? 180 pe doua zile, de pe 7 pe 9, de la 9 dimineata la 9 dimineata. Si daca vreti sa fiti mobili numai cu masina trebuie sa va ganditi si la taxele de parcare (care sunt existente cel putin prin centru).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Mar 27 2007, 09:52 AM
Post #8


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



noi ne gandisem la un vw touran cu 7 locuri, costa cam 180 euro pt 3 zile...in koln vreau sa merg pe jos peste tot, adica sa las masina in parcarea hotelului....ideea pt care ne gandisem sa luam masina se baza pe faptul ca tb sa ajungem de la aeriportul din dortmund in dortmund, sa vizitam si orasul asta, apoi seara sa mergem in koln..si sa nu depindem de trenuri...acum eu am gasit un site cu trasnportul in comun, dar am vazut ca-s destul de scumpe biletele ..in plus, marti dimineata am avion la 8, prin urmare tb sa fiu foarte devreme in aeroport..de la koln la dortmund sunt cam 100 km , nu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Mar 27 2007, 11:20 AM
Post #9





Musafir






Da, kale, cam 100 km sunt de la Dortmund la Köln.
Intereseaza-te daca parcarea la hotelul la care veti sta este gratis, unele hoteluri au niste preturi piperate de tot la locul de parcare, pret care nu intra in tariful camerei.
180 euro pentru trei zile mi se pare foarte ok. (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Mar 27 2007, 03:19 PM
Post #10


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



stii cumva unde sa ma uit pentru transportul in comun ? ore, legaturi, tarife ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 06:51 PM