IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Informatii firma cu profil arhivare
gmonique
post Feb 10 2006, 08:01 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 23
Joined: 7-December 05
From: Baia Mare
Member No.: 14



Buna fetelor! Am o intrebare si daca stie cineva sa-mi dea cateva relatii as ramane pe veci indatorata!  :floricele:
  Unde lucrez sunt f multe documente si cineva mi-a dat idea sa deschid o firma de arhivare......dar nu stiu nimic.  :( Imi pueti da cateva relatii....stiti cumva pe cineva in domeniu....etc......
    VA multumesc anticipat! Monica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
catalina77
post Feb 10 2006, 01:15 PM
Post #2


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,498
Joined: 9-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 54



O firma de arhivare????  :o
In general fiecare firma are arhiva proprie...si treaba asta este facuta de un arhivar angajat. Nu cred totushi ca se merita sa investesti un ban in asa ceva...oricum, succes ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dore
post Feb 10 2006, 10:18 PM
Post #3


Explorator
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,677
Joined: 10-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 78



Gmonique,
Afacerea poate fi foarte banoasa, dar si foarte paguboasa si cu implicatii grave daca pierzi din vedere mediul legislativ.
Cred ca este bine sa incepi prin a studia legea arhivelor nationale, dar din cate stiu eu un studiu de fezabilitate poate fi realizat doar de consultanti americani si costa cam 250.000 de dolari, in cel mai fericit caz.
Incearca si www.ustda.gov apoi pagina ambasadei americane la Bucuresti, unde se poate sa gasesti oportunitati de finantare a studuiului de fezabilitate.

Bafta!  :-*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 11 2006, 01:43 AM
Post #4


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu va suparati, am modificat titlul topicului ca sa fie mai usor de inteles despre ce e vorba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bertha
post Feb 21 2006, 11:29 AM
Post #5


Tratabil
**

Group: Membru
Posts: 109
Joined: 9-December 05
From: Romania
Member No.: 53



Daca te referi cumva la arhivarea electronica, noi deja am contractat o firma care se ocupa cu asa ceva, are sediul in Bucuresti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gmonique
post Feb 23 2006, 07:54 AM
Post #6


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 23
Joined: 7-December 05
From: Baia Mare
Member No.: 14



Fetele......nu e vorba de arhivare electronica desi e interesanta si idea asta. In principiu e vorba ca lucrez "pe langa vama" si arhiva e dezastru dar se pare ca nu sunt bani alocati pt asa ceva si m-am "gandit" eu ca daca mi-as face un contract cu ei .......poate as putea face un banut SI EU....oricum INCA nu am renuntat la idee.
(IMG:http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/unsure.gif) Monica
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Feb 23 2006, 09:50 PM
Post #7





Musafir






Firma la care lucrez eu arhiveaza tot electronic, dar si hartogaraia trebuie pastrata 10 ani, ca asa-i legea. Arhivarea electronica e practica pentru noi, userii, gasim in cateva minute ce cautam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 05:34 AM