IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Sa renunt la religia mea pentru el?
giorgiana1
post Apr 21 2007, 02:42 AM
Post #1


Contaminat
*

Group: Membru
Posts: 11
Joined: 20-April 07
From: bucuresti
Member No.: 1,518



Ce ati face in locul meu,daca iubiti un musulman(roman),ati fii de religie ortodoxa si ati stii urmatoarea poveste???

am intalnit o doamna la vreo 50 de ani la biserica acum 2 sapt,sub presiunea unei gandiri ca mam imbolnavit si doar d-zeu ma poate ajuta am mers sa imi citeasca de sanatate,ceea ce nu am mai facut niciodata...acolo la spovedit era si doamna aceasta.

preotul stiindu-mi povestea,ma chemat sa o ascult, si femeia a inceput sa imi zica disperata sa nu cumva cineva sa repete greseala ei de fata cu preotul:

"am renuntat din dragoste pentru un musulman,la religia mea,la sotul care il aveam,ne-am iubit enorm,numai dupa 1 an de casatorie,au inceput probl,mi-au ars 2 ap in cta, la diferenta scurta de timp,mam trezit in miez de noapte violata de cel rau,nimeni nu ma auzea,singura scapare era sa imi fac cruce cu limba deoarece pe moment am paralizat,apoi mia murit fata de 23 de ani in chinuri groaznice,apoi ma lasat omul cu care traiam de o viata si pt care am renuntat la tot pentru una de 23 de ani. dupa care usor usor a inceput sa mi se topeasca carnea pe mine, pur si simplu nu mai am carne,am doar piele si os(si asa era,pielea era ca si arsa),medicii nu au reusit sa imi puna un diagnostic toate analizele iesind perfecte,apoi acum 1 luna jum,stand in casa,mi sa imputit un picior,nimeni fiind in jurul meu,am ajuns dupa cateva zile la spital si lau amputat(doamna era in carut). pedeapsa inca nu este gata,mai am de tras,si nui nimic,nu e nimeni de vina,eu am gresit ca miam lasat religia!..."

tot de la domna respectiva si de la preot am aflat ca scrie si intro carte nu stiu exact care,daca iti lasi religia,sa ti se topeasca carnea pe tine,exact asta patea femeia respectiva printre multe altele,si totusi nu era suparata pe nimeni nici macar pe ea,parea o femeie atat de buna...

in concluzie,dupa aceasta poveste reala, se merita din dragoste sa iti lasi credinta pentru o casnicie? mai tine d-zeu cont in aceasta situatie ca esti un om bun?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
citystella
post May 28 2010, 01:58 AM
Post #2


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,641
Joined: 8-April 10
Member No.: 8,322



Fiecare decide pentru sine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 01:48 PM