IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

58 Pages V  « < 55 56 57 58 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cea mai buna marca de mascara/rimel/tus de gene ?
verenadoll
post Jun 7 2010, 12:16 AM
Post #561





Musafir






QUOTE(Corina @ Jun 4 2010, 10:34 AM) *
Draga mea, eu nu stiu cat de bun e rimelul asta din moment ce contine fenoxietanol si alcool...cica denaturat...care oricum poate fi iritant!

Adica nu e bio!


Draga mea, mersi pentru clarificare, intradevar nu am bagat de seama acest lucru. Orisicat, asa cum este si topicul intitulat '' cea mai buna marca de lascara/rimel/tus gene?'' din perspectiva fiecaruia, pentru mine a fost acesta. Asa cum am spus de la un rimel l'oreal am facut infectie la ochi unde oftalmologul a trebuit sa-mi bage un ac in ochi ceea ce crede-ma nu este deloc placut!! Si nu cred ca tu in cazul meu te duceai si-ti cumparai tot acelasi brand sau din aceasi clasa. Chiar ea mi-a sugerat cateva brand-uri printre care si acesta. Iar pentru faptul ca a fost si la reducere ma incantat, asa cum se intampla cu fiecare dintre noi atunci cand ne cumparam ceva ce ne place la reducere...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Corina
post Jun 7 2010, 01:34 PM
Post #562


Incurabil
*****

Group: Obsedat
Posts: 864
Joined: 14-January 10
From: Tulcea
Member No.: 7,788



QUOTE(verenadoll @ May 29 2010, 04:27 PM) *
Eu acum folosesc un rimel bio de la PR, care este foarte bun...

M-am referit la faptul ca nu e bio asa cum ai zis (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) !

QUOTE(Corina @ Jun 4 2010, 12:34 PM) *
Draga mea, eu nu stiu cat de bun e rimelul asta din moment ce contine fenoxietanol si alcool...cica denaturat...care oricum poate fi iritant!

Adica nu e bio!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 7 2010, 01:41 PM
Post #563


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Nu conteaza, Verenei ii plac. Toate produsele de la firma asta. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
verenadoll
post Jun 7 2010, 02:27 PM
Post #564





Musafir






QUOTE(Diana @ Jun 7 2010, 12:41 PM) *
Nu conteaza, Verenei ii plac. Toate produsele de la firma asta. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)


Nu au cum sa-mi placa toate, fiindca nu le-am incercat pe toate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
splendora
post Jun 7 2010, 03:46 PM
Post #565


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 325
Joined: 2-May 07
Member No.: 1,565



Cred ca L'Oreal Telescopic e cea mai buna mascara pe care am folosit-o pana acum. Eu il am pe cel auriu dar si cel argintiu e la fel de bun. Am cumparat si pe cel rosu care are peria in forma de bila dar nu e chiar nemaipomenit cum zice toata lumea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 7 2010, 04:31 PM
Post #566


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



QUOTE(verenadoll @ Jun 7 2010, 03:27 PM) *
Nu au cum sa-mi placa toate, fiindca nu le-am incercat pe toate...

Sint convinsa ca o sa le incerci si o sa vii sa ne spui cint de bune sint. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Splendora, L'Oreal Telescopic e bun si pentru gene fine? Nu l-am incercat niciodata, de-asta te intreb, ca m-ar bate gindul sa mai vad si altceva. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
verenadoll
post Jun 7 2010, 05:58 PM
Post #567





Musafir






QUOTE(Diana @ Jun 7 2010, 03:31 PM) *
Sint convinsa ca o sa le incerci si o sa vii sa ne spui cint de bune sint. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)


Cand o sa ajung la performanta de a le lua pe toate, o sa-ti scriu despre fiecare in parte (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 7 2010, 06:34 PM
Post #568


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ban cu titlul de cadou, Verena, ca sa ai timp sa reflectezi asupra metodelor de promovare prin... a, cum ii zice... conversational marketing. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
A, si colegelor tale de la Avalon... samd SRL, inclusiv
poopseeq, tot ca Monicai, ca doar sint clone. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Mai, asa respect aveti voi pentru meseria voastra de conversational marketing? (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Poop seek? Tulai, Doamne! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marzipan
post Jun 26 2010, 10:08 PM
Post #569


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 12
Joined: 5-May 10
From: Bucuresti
Member No.: 8,485



QUOTE(Cindy @ Jun 4 2010, 04:00 PM) *
Eu nu am incercat 2000 Calories decat o data, mai demult si nu mi-a placut (cred/sper insa ca de vina era rimelul fiind prea uscat), insa l-am luat la o promotie cu Masterpiece Max, acelasi pret cu 2000 Calories bonus. (IMG:style_emoticons/default/yes.gif) De-abia astept sa il incerc iar! Dupa ce termin Masterpiece Max.
In final am fost dezamagita de High Impact de la Clinique, prea multi bani pentru cat valoreaza. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) I-am dat o sansa numai pt ca am fost extaziata de o pudra de la ei, dar de rimeluri Clinique nu ma mai ating.


Cu rimelurile astea problema (pentru mine destul de grava) e ca aici se vind fara ambalaj, nesigilate//fiind expuse pe standuri (ex.:la Sephora), unde oricine poate deschide oricare rimel.. deci - n-ai cum sa stii care a fost deschis, de cate ori si de cit timp.. Dat fiind faptul ca dupa prima deschidere valabilitatea lui incepe numaratoarea inversa...am renuntat la cumparatura.
si la magazine unde cumparatorii nu au acces direct la standul cu produse - tot un rimel deschis de mult si nu o data il poti primi.
Daca cele care le-ai cumparat tot asa nesigilate se vindeau - e foarte mare sansa sa fi fost uscate din aceasta cauza (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Jun 27 2010, 05:57 PM
Post #570


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Din pacate asa e, mascara nu e sigilata. Ar trebui sa fie, in mod normal, insa nu stiu de ce nu este.
L'Oreal Voluminous, MUFE Smoky Lash, Too Faced Lash Injection si Max Factor (hmmm, sunt multe bune de la ei) mi se par cele mai bune.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Pages V  « < 55 56 57 58 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th June 2024 - 08:28 PM