IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

471 Pages V  « < 469 470 471  
Closed TopicStart new topic
> Acneea - Totul despre acnee
georgy_georgy
post Dec 28 2007, 08:25 PM
Post #4701


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 60
Joined: 27-October 07
Member No.: 2,511



QUOTE(alyna07 @ Dec 28 2007, 12:16 AM) *
helloo fetele (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) cum sunteti? cum va e tenul? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) al meu e binee, tot mai bine, mi-a aparut un cos in frunte, mama lui... l-am si "redus la tacere" (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) in rest, cu petele astea ma mai lupt, dar nu ma plang... Doamne da, mai rau de atat sa nu mai fiu niciodata (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
nu stiti vreo crema mai ieftina, noncomedogena, de preferabil hidratanta? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) daca ar fi buna si pt pete, ar fi ideala! cer cam multe, nu? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) de sarbatori bugetul meu e cam redus :"> n-am fost la colindat (IMG:style_emoticons/default/blush.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) Sarbatori fericite in continuare!!!

si eu vreau o recomandare pt o crema noncomedogena pt hidratare (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) si mai ieftinuta asa (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) deci?;;) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giglia_s
post Dec 28 2007, 09:44 PM
Post #4702


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 28-December 07
Member No.: 2,907



golden, daca te duci la dr. Alin Tatu, te rog, posteaza aici ce tratament iti da si cum se comporta ca doctor... plizzzz caci si eu sunt in dubii, daca sa ma duc sau nu.... ms mult . si mai am o rugamine, spune-mi la ce alti medici ai mai fost, daca ai mai fost... si ce tratamente ti-au recomandat...
Si daca ma mai poate ajuta cineva, sa-mi recomande un dermatolog bun din Galati sau Bucuresti, va rog, faceti-o.... am mare nevoie de ajutor (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

This post has been edited by giglia_s: Dec 28 2007, 10:06 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Dec 29 2007, 02:20 AM
Post #4703


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(geoo @ Dec 28 2007, 09:15 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif) neah!!!

Si eu faceam la fel!! Acum e putin mai bine pt ca si tenul e mult mai ok si dupa demachiere nu mai arat ca un monstru!! Am ajuns la performanta de a nu mai avea nevoie de machiaj decat daca ies in oras!! Asta tinand cont de faptul ca eu ma machiam si cand stateam in casa doar pt a ma simti mai bine ... (IMG:style_emoticons/default/crying.gif)

Astept musafirii deci in perioada asta mai am mici cosulete pe fata ...


E bine de stiut..Si eu mai faceam uneori ca tine.. Desi nu am mari probleme, nu pot sa spun ca ma simt bine in pielea mea, la propriu.
Geo, eu am impresia ca noi 2 semanam foarte mult...(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
golden
post Dec 29 2007, 11:43 AM
Post #4704


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 25-December 07
Member No.: 2,891



Oricum am sa ma duc , pentru ca nici eu nu mai suport ... (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Da, am mai fost la doctor Alin Tatu , dar cu alta problema..cu o alunitza mai exact... mi s-a rupt o bucatzica de alunitza, in prima faza , m-am dus la spitalul de copii si mi-a zis un simplu si raspicat: "Vii maine sa te operam , sa ti-o scoatem!" aproape ca nici nu prea s-a uitat la ea,in fine si m-am dus la dumnealui(Tatu),care in primu' rand dupa ce i-am povestit cum s-a intamplat,unde am mai fost cu respectiva alunitza , si i-am zis ca am fost la spital , si mi-a zis cucoana ca mi-o scoate maine!,urmand el sa-mi zica ca , daca o ascultam pe acea doctoritza aveam sanse 70% sa mor in maxim 6 luni, mi-a dat un tratament , si mi-a trecut , nu mai aveam dureri , nu mai sangeram la ea,stau foarte bine acum,asta se intampla acum catziva ani de zile! de vorbit , sincer itzi vorbeste foarte frumos , se comporta ca un adevarat profesionist ..dupa cum cred ca stitzi are o multime de diplome prin cabinet , si premii internationale ! Dar cu acneea si probleme cu tenul , sincer , mi-e teama si daca am sa ma duc am sa va tzin la curent cu tratamentul recomandat de el ... , dupa ce mi-a zis geoo , parca nu m-as duce (IMG:style_emoticons/default/angry.gif) va pup (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giglia_s
post Dec 30 2007, 11:10 AM
Post #4705


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 7
Joined: 28-December 07
Member No.: 2,907



ok, ms mult, golden. Si eu trebuie sa ajung la un dermatolog, inca nu m-am hotarat la care (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif) oricum, voi posta pe forum orice actiune de-a mea (IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif) La multi ani, 2008 !!! sa vina un an mai bun, sa ne aduca mai multa sanatate...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geoo
post Dec 30 2007, 12:38 PM
Post #4706


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,819
Joined: 25-December 06
From: Pe canapeaua rosie
Member No.: 893



Golden, nu te lasa influentata de rezultatul meu!!! Omul a fost foarte dragut si cu mine, mi-a explicat in detaliu cam tot ce tine de formarea si evolutia unui cos (ceea ce nu mi-a placut chiar atat de mult (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) ) si tratamentul a functionat; problema e ca a functionat pe durata determinata ...

Eu sper sa-ti gaseasca un tratament bun care sa-ti rezolve pt totdeauna problema!:kiss:





QUOTE(sweet_girl @ Dec 29 2007, 04:20 AM) *
E bine de stiut..Si eu mai faceam uneori ca tine.. Desi nu am mari probleme, nu pot sa spun ca ma simt bine in pielea mea, la propriu.
Geo, eu am impresia ca noi 2 semanam foarte mult...(IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)


(IMG:style_emoticons/default/blush.gif) Eu banuiam asta de muuuuuult timp (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ala80
post Dec 30 2007, 04:42 PM
Post #4707


Oli, Popeye's babe
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 4,290
Joined: 7-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 194



De cele mai multe ori aparentele inseala. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rafaela
post Jan 2 2008, 02:36 AM
Post #4708


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 28
Joined: 12-August 07
From: Bacau
Member No.: 2,030



la multi ani fetelor!!!
(*) off topic (*)
scuze....:*:*:*
la ce te referi Ala80?
Acneea - Totul despre acnee, Partea a doua
Go to the top of the page
 
+Quote Post

471 Pages V  « < 469 470 471
Closed TopicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:57 PM