IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

10 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tutoriale video de make-up. Vezi filmuletul si machiajul va reusi, Cum sa ne machiem in video: Filme cu sfaturi de machiaje
Diana.
post Dec 21 2008, 12:41 AM
Post #11


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tutorial video smoky-eyes. Cum sa faci singura un machiaj smoky-eyes care sa reuseasca din prima incercare.
Nota: Mie mi-a iesit fara probleme. (IMG:style_emoticons/default/wink.gif)



Cum ne pensam sprancenele. Tutorial video. Ghid pentru a invata cum sa ne pensam sprancenele potrivit fetei si ochilor.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 21 2008, 01:12 AM
Post #12


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ghid video de machiaj.Ghid deaplicare a genelor false. Cum se pun genele false.
Cum sa iti faci un machiaj de papusa. Cum te poti machia ca un personate de anime. Machiaje potrivite pentru petreceri cu tema, de Halloween, carnaval.




Pustoaica este foarte talentata. Si inventiva. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ELLA33
post Dec 21 2008, 08:36 PM
Post #13


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 337
Joined: 14-October 07
Member No.: 2,417



Nu ma pot abtine sa nu comentez...sant impresionata si chiar am invatat cate ceva. Deci primul gand a fost ca trebuie sa imi cumpar cateva pensule, apoi inca ceva nuante de fard, am vazut ca foloseste iluminatorul de la Lancome.... iar pisica super tare (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
Teorie stiu, mai greu e sa aplic ceea ce vad sau ce stiu mai exact nu imi pot aplica cum trebuie fardul in coltul extern, merg prea in linie precisa si simetrica. Cand ma uit cum se machiaza fata asta zic ca e usor dar cand incerc eu ies mazgalita toata. Nu am vazut ce tus folosea, eu de ani buni folosesc tusul si nu am precizia ei.
Imi place cum se joaca cu nuantele si cum le combina, mi-a dat ceva idei.
Acum ce sa spun...fata e f tanara, e frumoasa, are un ten curat si proaspat asa ca i se potriveste orice.
Maat, eu una iti multumesc pentru filmulete, cand voi avea tot ce-mi trebuie poate imi voi face curaj sa incerc un smoky eyes.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oana
post Dec 21 2008, 08:49 PM
Post #14


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,184
Joined: 24-October 08
From: Iasi
Member No.: 5,191



Si eu vreau sa ma innoiesc cu cateva pensule si sa incerc de craciun machiajul glamour. Mi-a mai placut cum se pensa fata, cum a marcat sprincenele cu creionul, deci am invatat ceva.

Multam Maat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 22 2008, 01:22 AM
Post #15


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ella, eu am facut primul smoky eyes cu un ochi la laptop si cu unul la oglinda. Pensule o sa imi iau si eu noi, ca ale mele au firul cam tare si nu se aplica si difuzeaza cum trebe fardul. Si de-ala imi mai iau, am doar 3 truse (una e de la Bia (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif) ) ca nu prea m-am machiat in ultimii... 5 ani!
Ella, mi-a iesit smoky din prima, cu tot tremuratul. Crede-ma ca iese. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Oana, mi-au parut tutoriale interesante. Si-am zis sa nu ma bucur numai eu de "gaselnita". (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 22 2008, 03:53 AM
Post #16


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Cum mascam/acoperim cearcanele prin machiaj




Ren fara cusur:ghid de make-up
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Dec 22 2008, 10:50 AM
Post #17





Musafir






Eu foarte mult am invatat de la tipele de pe youtube, am avansat f mult in sensul ca la inceput ma faceam banal. Sunt multe smecheri care te ajuta. Si eu trebuie sa mi iau niste cosmetice si pensule , of niciodata nu avem indeajuns. (IMG:style_emoticons/default/nusepoate.gif)

pun si eu un machiaj Smokey purple
<object width="480" height="295"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WG98iLCqFXY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WG98iLCqFXY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Dec 30 2008, 08:27 AM
Post #18


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tutorial (ghid) de machiaj pentru Revelion

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 18 2009, 11:48 PM
Post #19


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Tutorial (ghid) de machiaj modern

Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostWhispers
post Jan 19 2009, 11:13 AM
Post #20





Musafir






imi place cum se machiaza la ochii daca si mie mi ar iesi asa, dar nu prea iese (IMG:style_emoticons/default/zapacitul.gif)
are un pisic chiar il arata in video care e fascinat de pensulele de machiaj
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/8CPxjekfbJY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/8CPxjekfbJY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:38 PM