IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Motanul meu zgarie rau!
chouette
post Sep 20 2008, 09:50 PM
Post #21


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 8
Joined: 20-September 08
Member No.: 4,767



Cleo, nici al meu nu iese din casa. Eu cred ca e mai bine asa pentru el, pentru ca afara sunt tot felul de pericole, de la strada+masini pana la batai cu alte pisici, ierburi otravitoare, etc etc. Am citit statistici, pisoii care stau in casa traiesc in medie cu 5-7 ani mai mult decat cei care ies. Si al meu nu-i o pisica nefericita, pentru ca n-a cunoscut niciodata altceva, deci nu are dupa ce sa-i para rau. Iar spatiu are mai mult decat suficient in casa, are pe unde alerga, se urca, dormi. Uneori cand ies pe usa scoate si el nasucul, si apoi intra imediat la loc. Nu-i speriat, numai precaut (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) eu cel putin asa il percep (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Iar cand mergem la vet, sta cuminte in cusca de transport. Nu pare incantat dar nici extrem de speriat, eu oricum m-am straduit sa nu-i produc deloc traumatisme de cand l-am primit in viata mea, pentru ca il iubesc la nebunie (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo-Anna
post May 6 2010, 10:12 PM
Post #22


Invincitus
*****

Group: Obsedat
Posts: 959
Joined: 26-April 10
Member No.: 8,431



QUOTE(crisuletzia @ Dec 24 2007, 08:19 PM) *
bine v-am gasit!
sper sa ma poata ajuta cineva cu un sfat pentru ca sunt disperata! am un motanel in varsta de vreo 4luni, adoptat de pe strada in septembrie, care musca si zgarie de imi vine sa o iau la fuga cand il vad. problema e ca nu o face in joaca. pur si simplu sta cuminte la mine in brate, sau ascuns sub pat, si deodata sare pe mine si incepe sa muste si sa zgarie. si abia il pot lua de pe mine. in seara asta m-a zgariat pe frunte, si trebuie sa recunosc ca acum sunt chiar speriata. cu toate astea eu il iubesc foarte mult, e unul dintre cei mai frumosi si mai destepti pisoi pe care i-am vazut, asa ca am o mare rugaminte: daca stie cineva vreo metoda de a-l imblanzi sau macar cauza acestui comportament ajutati-ma cu un sfat.
multumesc mult!

Este un comportament tipic baietilor de pisici , vrea sa isi incerce puterea ... Ce i-ar trebui , un preten (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:57 PM