IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 22 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Placa de intins parul
Neith
post Dec 22 2008, 12:07 AM
Post #231





Musafir






Iar a fost spending frenzy la mine si printre altele mi-am luat si-o placa noua. De pe la philips. Am dat aproape 2 milioane pe ea si sunt mai mult decat multumita. Isi face treaba la temperatura mica si rapid. Cica ar avea placi din ceramica cu ionizare si nu stiu ce alte prostii. Indreapta parul si nu pare sa-l arda ( acu nu stiu, o fi buna placa, o fi bun serul pentru protectie terminca )asa ca eu sunt mai mult decat multumita. A! Se incalzeste mega repede. Cam in 30 de secunde. Ideal pentru momentele in care ma grabesc si mai am o suvita rebela.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ava
post Jan 11 2009, 02:30 AM
Post #232


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 15
Joined: 9-July 08
From: USA
Member No.: 4,216



Si eu am placa de ceva timp doar ca incerc sa o folosesc cat mai rar, si daca totusi o folosesc nu imi intind tot parul (oricum e drept) doar anumite suvite care nu stau cum vreau eu in momentul ala (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Oricum, chiar daca unele sunt cunoscute ca ar fi foarte bune si nu ar arde parul, eu nu cred, adica atata timp cat iti pui parul la caldura aia (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jan 11 2009, 02:33 AM
Post #233


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Desteapta Ava!
La multi ani! Nu te-am vazut de mult! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebe_maria
post Jan 11 2009, 03:35 AM
Post #234


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,856
Joined: 15-March 06
From: craiova
Member No.: 269



Ava, ai dreptate, toate fac rau parului.
Cat de mult depinde de placa si de parul tau.
Parul meu e sanatos si rezistent, folosesc placa de 2 ori pe saptamana si n-am probleme. Dar e vb de GHD.
In plus ma si tund destul de des si stimulez regenerarea parului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Jan 11 2009, 06:11 PM
Post #235


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Ava @ Jan 11 2009, 04:30 AM) *
Oricum, chiar daca unele sunt cunoscute ca ar fi foarte bune si nu ar arde parul, eu nu cred, adica atata timp cat iti pui parul la caldura aia (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif)

Si eu ma gandesc la fel..Dar in acelasi timp, nu e cam la fel si cu peria rotativa? Cea noua are o singura treapta de caldura si mi se pare foarte puternica. (IMG:style_emoticons/default/magindesc.gif) Va intreb pe voi pentru ca eu nu am folosit niciodata placa si nu sunt in masura sa fac comparatie intre cele doua..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Neith
post Jan 17 2009, 09:40 PM
Post #236





Musafir






Eu am asa... un slogan ca sa-i zic asa si anume "parul creste". Eu niciodata nu m-am panicat ca imi ard varfurile, sau ca feohnul ar fi prea fierbinte. Eu oricum ma tund destul de des si am un par chiar frumos ( in sensul de stralucitor si ingrijit). Bine, acu sa nu se inteleaga ca imi bat joc de parul meu. Folosesc placa de vreo 3 ori pe saptamana, mai mult nu am nevoie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bluekyty
post Feb 3 2009, 12:30 PM
Post #237


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 2
Joined: 2-February 09
Member No.: 5,784



Buna!
Eu folosesc o placa profesionala de la Bioionic de mai bine de un an si e superbuna. Am parul des, ondulat de la mama-natura dar cu placa aceasta o intindere ma tine pana la urmatoarea spalare plus ca ii da si luciu parului. De par uscat nici nu se pune vorba pt ca mi-l si hidrateaza in acelasi timp. Am dat putin mai mult pe ea dar s-a meritat. Pupici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 3 2009, 12:58 PM
Post #238


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



QUOTE(Neith @ Jan 17 2009, 11:40 PM) *
Eu am asa... un slogan ca sa-i zic asa si anume "parul creste". Eu niciodata nu m-am panicat ca imi ard varfurile, sau ca feohnul ar fi prea fierbinte. Eu oricum ma tund destul de des si am un par chiar frumos ( in sensul de stralucitor si ingrijit). Bine, acu sa nu se inteleaga ca imi bat joc de parul meu. Folosesc placa de vreo 3 ori pe saptamana, mai mult nu am nevoie.

Eu ma 'panichez' in teorie, dar in practica ii dau inainte cu peria rotativa sau feohnul.(IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Pana acum insa parul nu da semne de degradare, dimpotriva.
Oricum, tu iti permiti, ca ai parul scurtut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jo
post Feb 3 2009, 01:01 PM
Post #239





Musafir






Eu am mania tunsului, de aia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ) N-am rabdare sa-mi creasca asa ca mereu ii tund varfurile sau il tund mai scurt sau gasesc eu sa-i fac ceva (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Feb 3 2009, 01:10 PM
Post #240


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Da, si eu o aveam..acum insa am ramas setata pe parul lung si toata lumea e surprinsa ca am parul pana la jumatatea spatelui. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 22 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 08:03 PM