IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

26 Pages V  « < 23 24 25 26 >  
Reply to this topicStart new topic
> Placa de intins parul
Jasmiine
post Nov 16 2009, 10:53 PM
Post #241


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-November 09
Member No.: 7,470



Buna ! Am si eu o problema :am parul foarte cret ,cu volum si evident,il vreau drept (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) . Are vre una dintre voi o placa ,care stiti ca poate indrepta un asemenea par?[am citit topicul dar nu prea am gasit raspunsuri la problema mea .Astept sugestii (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) P.S:am avut parul indreptat permanent cu o solutie din comert care era initial pt INCRETIT PERMANENT si ce sa zic , mi l-a ars intr-un hal... Acum s-a mai regenerat ,l-am tuns [ajunge aproape pana la umeri] . multumesc anticipat >:D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
charlie
post Nov 17 2009, 02:30 AM
Post #242


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 10-March 09
From: FFM
Member No.: 6,040



Brandul placii de intins parul are mai multa sau mai putina importanta, ceea ce este insa esential este cum iti tratezi parul inainte de incepe folosirea placii. Din pacate nu cunosc ce produse sint pe piata romaneasca, aici in US sint produse speciale pentru par cret (afro) dar bineinteles, nu am incercat niciunul, eu am parul usor ondulat si oricum mi-l intind destul de rar. Important este ca in rutina de ingrijire a parului sa existe hidratare prin aplicarea unei masti de par in primul rind si apoi o solutie de control a parului cret, gen "protective streightening lotion or balm", etc. Poti cauta tutorials pe Youtube, poate te vor ajuta sa iti imbunatatesti rutina si tehnica de intindere a parului. Succes!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kriszta
post Nov 19 2009, 10:18 PM
Post #243


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 17
Joined: 24-October 09
Member No.: 7,351



Eu am fost intr-un timp maniaca de placa de par (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)

ma intindeam zilnic pana cand am vazut o colega cu parul deteriorat de la placa si de atunci nu mai vreau...vreau un par sanatos!fetelor voua nu va face rau placa?
(IMG:style_emoticons/default/iloveelady.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jasmiine
post Nov 22 2009, 11:16 PM
Post #244


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-November 09
Member No.: 7,470



Hello ! Cred ca toate ne-am saturat sa citim pe diverse forumuri despre placi de par , sa vedem ca modelul "x" este laudat ,sa investim in acel produs iar mai apoi sa il folosim si sa ramanem dezamagite de faptul ca aceea placa nu este buna pt tipul nostru de par.
Ideea topicului ar fi urmatoarea:
Fiecare sa scrie :1. tipul de par + placa cea mai buna pt acel tip de par + solutii before/after placa(ceara,solutii anti-frizz,,solutii termo-rezistente,balsam,masca,sampon etc)
2.tipul de par +cea mai proasta placa pt acel tip de par+cele mai proaste solutii before/after placa
(Regula : Trebuie neaparat ca placa si solutiile sa fi fost testate personal/de prietene )
Sper ca asa fiecare se va alege exact cu ceea ce are nevoie >:D<.
[p.s.(IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) e mine ma intereseaza foarte mult cea mai buna placa pt tipul meu de par ,si anume un par foarte cret.(ca doar fiecare este interesata de placa pt propriul tip de par).

Eu , pot scrie decat la 2.:par cret +philips duometricks(problema cu ea este ca i se duce stratul de ceramica in juma' de an ) si una de la hiunday care a costat in jur de 50 lei + am folosit si balsam de la nivea (acela care "netezeste parul si il face mai matasos",mai rau mi l-a incretit)

Astept parerile/sfaturile voastre >:D<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cindy
post Nov 23 2009, 12:12 AM
Post #245


V.I.P.
*******

Group: Administratori
Posts: 7,155
Joined: 3-February 06
From: the Moon
Member No.: 180



Jasmine, ti-am mutat postul aici, cred ca este mai usor de discutat decat pe 2 topicuri separate. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Discutia poate fi purtata in continuare si dupa criteriile tale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jasmiine
post Nov 23 2009, 12:42 PM
Post #246


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 3
Joined: 14-November 09
Member No.: 7,470



Multumesc >:D< .
Imi pare rau ca n-am postat unde trebuia [inca invat :*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Nov 23 2009, 03:46 PM
Post #247


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Eu am parul drept care se intoarce la varfuri in toate directiile si am un Remington cu tripla protectie (ceramica, teflon si turmalin). Nu stiu daca se mai fabrica acest model. Am placa asta de 3 sau 4 ani. Stratul e intact. Am auzit lucruri bune despre modelul asta de la multe prietene. Inainte sa-l indrept eu folosesc un ser Satinique pentru varfuri si un spray pentru protectia la caldura. Las 10 minute sa se usuce si apoi il intind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Mar 27 2010, 12:54 PM
Post #248


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Am si eu o intrebare...sau mai multe (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Ideea e ca eu am parul drept, foarte greu si lung, si in mai trebuie sa merg la o nunta si nu stiu ce coafura sa imi fac. M-am gandit sa il las liber dar cumva sa obtin look-ul ala de par indreptat cu placa. Placa nu face nimic la mine in par, parca nici nu exista, dar varfurile sunt umflate si nu arata drept. Presupun ca look-ul acela se datoreaza si solutiilor folosite inainte si dupa indreptare dar nu stiu care sunt mai bune si ce exact imi trebuie ca sa arate la fel. Presupun ca imi trebuie ceva anti-frizz si ceva pentru stralucire, dar ce, care sunt mai bune?
As vrea sa arate ceva de genu: (IMG:http://img.diytrade.com/cdimg/628878/6951660/0/1222002659/Weft_Straight_Human_Hair.jpg) daca e posibil...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bia
post Mar 27 2010, 04:49 PM
Post #249


make-up artist
*******

Group: Administratori
Posts: 5,601
Joined: 11-December 06
From: Otopeni
Member No.: 819



Efectul asta il obtin eu cand ma indreapta colega mea de la studio. Foloseste o placa Wella de vreo 150 de euro si ceva pentru shine. Il indreapta treptat si placa e data aproape la maximum. Astfel nu se trece cu placa de 2 ori peste o suvita si ramane perfect dreapta. Mi se pare cam agresiva metoda dar arata fenomenal. De obicei luciul asta se datoreaza si unui tratament pentru stralucire care se face in saloane si cu care se sta cam ca si cu vopseaua. Mi-am facut eu si e genial. Insa nu tine la nesfarsit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marioana
post Mar 27 2010, 04:58 PM
Post #250


Tratabil
**

Group: Tratabil
Posts: 126
Joined: 17-January 08
From: Timisoara
Member No.: 3,059



Poti sa o intrebi ce foloseste (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ? Nu trebuie sa tina la nesfarsit, doar dupa-amiaza aia (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Pages V  « < 23 24 25 26 >
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:43 PM