IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

15 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Idei de design interior pentru living (sufragerie), Living: poze, idei
Master of Norule...
post Apr 16 2008, 09:28 PM
Post #31


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 3,295
Joined: 1-July 07
From: Flower power
Member No.: 1,880



Am zis ca vroiam sa-l termin pana de Pasti da' sunt in urma rau cu treburile asa ca nu stiu daca il termin. Dupa ce-l termin pun o poza. Ideea mi-a venit ca am pictat la fosta gradinita a fiica-mii peretii cu inca 2 mamici si atunci am realizat ca nu-i chiar asa greu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kalua
post Apr 17 2008, 08:59 PM
Post #32





Musafir






Mie cred ca-mi place asta de la Ikea. (IMG:style_emoticons/default/nesigur.gif) Nu sunt sigura pentru ca nu l-am vazut live si nu stiu daca nu arata ieftin. Am vazut ceva asemanator de la alta firma, numai ca ala costa de vreo 7-8 ori mai mult decat la Ikea, dar arata superb.
(IMG:http://www.ikea.com/PIAimages/74799_PE192337_S4.jpg)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
margri
post May 31 2008, 01:24 PM
Post #33


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 31-May 08
Member No.: 3,979



QUOTE(Ariana @ Apr 15 2008, 07:54 PM) *
Am revenit in coltul meu. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Datele problemei : apartament cu doua camere,clienti care mi-au dat mana libera
Living mare in jur de 25 de mp destul de ciudat ca forma in sensul ca era destul de lat si ca sa ingustez spatiul am ales ca unul din pereti sa fie bordeaux puternic(e culoarea sufletului meu pentru amenajari (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) ).Recunosc,am avut mari emotii vis-a-avis de impactul acestei culori puternice si am riscat putin dar in final am fost multumita de rezultat.
Mobilier minimal ,canapele din piele alba.Practic il vad ca pe o scena in care actorii urmeaza sa fie accesoriile care vor popula casa.

Bucataria deschisa spre living si am hotarat sa o delimitam prin mobilier si printr-un stalp fals din rigips.Asta dupa indelungi dezbateri daca sa o lasam ori nu deschisa.Fiind foarte mica eu insa am tinut sa nu inchidem spatiul caci ar fi rezultat ceva mic si ciudat.
Din pacate pozele nu sunt facute de mine.Nu am mai ajuns sa vad apartamentul in final dupa ce au pus si lustrele iar intre timp l-au inchiriat.

http://picasaweb.google.com/ariana.arsa/Amenajare

Relatia cu tamparul a parut excelenta la inceput dar spre final a fost un dezastru pentru ca omul desi tanar suferea de complexul tamplarului in fata designerului.Plus ca nu a respectat termene si nici indicatiile mele.
Zugravii raman preferatii mei. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Intotdeauna ne-am inteles bine.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fanny
post May 31 2008, 01:37 PM
Post #34


Moderator Global
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,946
Joined: 17-January 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,055



ce incerci sa spui, margri?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
margri
post May 31 2008, 01:38 PM
Post #35


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 31-May 08
Member No.: 3,979



Buna ariana!
Te rog daca poti sa ma ajuti cu colorarea si mobilarea unei camere ff dificile are 8x4,5 m si o inaltime deaprox 5.5 m, pe una dintre laturile de 4,5 are un gol dreptunghiular de aprox 1,5 x2 m cu doua trepte care face trecerea in alta camera ,pe una din laturile lungi de 8 m are usa de intrare in doua foi amplasata la mijlocul pertelui pe celalalt prerete sunt doua ferestre de 4,5 x1,5 m amplasate una deasupra celelilalte despartite intre ele de o bucata de perete de aprox 1,5 m inaltime, initial am pus perdea de sus acoperind cu cele doua ferestre si peretele dintre ele cu aceeasi predea dar arata ca d...ai imprsia ca camera este si mai inalta. Am un set de canapele din piele crem si cam atat. Te-as ruga daca poti sa ma ajuti sa decorez camera ca sa arate mai calda si prietenoasa mai acasa. Merci mult.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 31 2008, 01:50 PM
Post #36


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



servus margri.
ai cumva o poza a camerei s-o atasezi aici?
unde-s multi puterea creste si cine stie ce sugestii iti putem da.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
margri
post May 31 2008, 01:58 PM
Post #37


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 31-May 08
Member No.: 3,979



buna cleo!
Nu am poza si nici aparatul la indemana dar o sa fac poze si o sa le pun cel mai deveme maine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post May 31 2008, 02:18 PM
Post #38


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



pai asa (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
apoi facem un brainstorming si-ti 'decoram' camera de nu s-a mai pomenit (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
oricum taina e in jocul de culori si decoratii, galerii, perdele, draperii tablouri etc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post May 31 2008, 07:41 PM
Post #39


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Margri din ce descrii tu camera e intr-adevar dificil de mobilat.
Hmmm...poti sa faci si niste poze?Sa vad unde sunt amplasate geamurile?
Clar perdelele au un rol hotarator in cazul asta.Si nu o singura perdea de sus pana jos ci un joc din mai multe texturi ...ma gandesc eu acum.dar pana nu vad Exact despre ce este vorba mi-e greu sa-mi dau cu parerea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
margri
post Jun 2 2008, 01:58 PM
Post #40


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 37
Joined: 31-May 08
Member No.: 3,979



Buna! Incerc sa incarc poze... si nu reusesc...
Va rog mult, puteti sa imi spuneti cum sa fac???
Multumesc mult!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:45 AM