IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

14 Pages V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum e pe alte forumuri? Cite alte forumuri ati mai frecventat?, Adaptarea la viata pe forum...Sau mariajul cu lumea virtuala
Cum e pe alte forumuri?
You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Total Votes: 50
Guests cannot vote 
Diana.
post Feb 3 2006, 03:12 AM
Post #21


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Trebuia sa precizezi ca forumul in cauza este extrem de vizitat si ca are foarte multi utilizatori, care nu se simt nici "frustrati" si nici "ingraditi" in exprimarea off topic plina de zimbareti si care nu spun mare lucru...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cleo
post Feb 3 2006, 04:16 AM
Post #22


moderator
*******

Group: V.I.P.
Posts: 6,061
Joined: 8-December 05
From: Montreal
Member No.: 34



De frecventat am frecventat multe dar nu inseamna ca am si activat ....

Fac o mica-mare paranteza ...pe eva m-am inscris pt ca se dicuta despre revolutie si niste tipe care la vremea aia erau la gradinita sau in generala faceau filozofie despre ce tampiti (scuze) au fost cei care au iesit in strada ... iar eu am vazut verde in fata ochilor .... in fine asta se intampla acum 2 ani, am aflat si invatat multe acolo si despre diverse chestii gen creme ... dar mai ales despre cat de diferiti suntem. La un moment dat am realizat ca m-am certat cu atata lume ca ceva nu-i in regula, asa ca am activat doar la gastronomie  :P

Am fost invitata aici si sincer pana acum m-am simtit in proportie de 98.5 % excelent. Pe mine regulile de pe alt forum putin ma intereseaza atata timp cat nu activez acolo pot fi cele mai drastice sau cele mai permisive. Un forumul e unic prin cei care-l frecventeaza. Iar elady E unic si eu presimt ca o sa aiba o viata lunga dar nu asa oricum ci cu ajutorul nostru. Eu cred ca observatiile ar trebui facute intai in privat si apoi pe forum, pt ca e ca un dus rece si e tare neplacut.

Oricum, Diana eu iti doresc multa, multa bafta.  :floricele:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tits_herbert
post Feb 3 2006, 08:50 AM
Post #23


---
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 5,601
Joined: 8-December 05
Member No.: 28



Ma simt ca la ora de educatie :-X forumiala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vad_voci
post Feb 3 2006, 10:22 AM
Post #24





Musafir






QUOTE
Rossalde ideea e sa nu abuzezi de "tz","sh" sau"k"...multe/multi dintre noi mai scapa cate un "tz" chiar si eu :rusinosul:...ideea e sa fim civilizati...cel putin asa inteleg eu toata chestiutza asta.


eu mai cred si in forta grupului si cred ca daca cineva ar fi "necivilizat" va fi exclus automat din discutii de catre ceilalti de pe forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fortelady
post Feb 3 2006, 11:26 AM
Post #25





Musafir






eu sunt pe 3 forumuri de animale, unu' de masini (de foarte curand), cateva de programare (dar foarte putin si alea nu sunt forumuri deci nu se pun...), unu' de interes general, eva (mai rar) si elady.  or mai fi fost cateva dar in trecut si foarte putin (chip, etc)
caut regulamentul de la masini.ro - ala e beton- la 3 avertizari ai ban...


edit:

Forumul are in jur de 60 000 useri
1. Forumul masini.ro este un forum destinat in principal discutiilor despre masini. Abaterile dincolo de sfera acestor domenii sunt permise doar in masura tolerantei moderatorilor si administratorilor.

2. Este interzisa postarea de anunturi de vanzare pe forum (masini noi, second-and sau piese de schimb). Daca doriti sa faceti acest lucru va rugam folositi serviciile puse la dispozitie de site-ul www.masini.ro. La fel este interzisa postarea oricarui fel de lincuri care au ca scop promovarea de siteuri auto sau non-auto.

3. Folositi cu incredere functia " cautare". daca aveti ceva de intrebat sau discutat, cautati prin subiectele mai vechi, poate s-a mai discutat deja pe tema in cauza sau s-a gasit deja raspuns la intrebarea dvs. Daca aveti ceva de adaugat, de comentat, scrieti in cadrul subiectului deja existent. Daca si numai daca nu gasiti ceea ce cautati puteti deschide un subiect nou. Abaterea de la aceasta regula va duce la stergerea sau inchiderea noului subiect.

4. Cand creati un SUBIECT NOU incercati sa alegeti un titlu cat mai sugestiv.

5. Nu se accepta limbajul vulgar sub nici o forma. Daca chiar simtiti nevoia sa criticati pe cineva/ceva exista mijloace civilizate de a o face. Daca nu le gasiti, abtineti-va !

6. Nu se accepta spam-ul - introducerea aceluiasi subiect pe 2 sau mai multe arii. In functie de gravitatea faptei, se va sterge subiectul sau contul in cauza. Nu se accepta clonele - orice user surprins in flagrant sau doar aflat sub suspiciune isi va pierde contul.

7. Este interzisa cererea de informatii sau postarea de linkuri care incalca legile copyright-ului(warez, cracks etc.)

8. Userul NU are dreptul sa ceara stergerea contului creat si a posturilor aferente, aceasta decizie fiind NUMAI la latitudinea si discretia administratorilor forumului!

9.Administratorii si moderatorii forumului vor avea intotdeauna ultimul cuvint si nu sint obligati sa dea explicatii. Aceasta ramane la latitudinea timpului lor la fel de pretios ca si al vostru. Daca cineva se simte cu totul si cu totul nedreptatit sau "abuzat" se poate adresa lor si va fi tratat cu toata atentia cuvenita. Acest lucru se poate face DOAR pe PM/E-MAIL super-moderatorilor sau administratorilor, NICIDECUM pe forum!

10. Este interzisa scrierea mesajelor folosind aberatii gramaticale de genul TZ, SH...etc. Daca doriti neaparat sa fiti foarte bine intelesi puteti folosi diacritice.

11. Nu se raspunde doar cu o iconiţa emotiva. Aici suntem pe un forum nu pe mirc.

12. Posturile monosilabice de genul “- cool!”, “- beton!”, “- de acord!” etc. vor fi şterse.

13. Nu folositi caractere mari. Desi unii dintre noi purtam ochelari va asiguram ca vedem si textele cu caractere mici.

14. Dimensiunea maxima a avatarului(imaginea asociata) este de 120X120 pixeli.

15. Pozele atasate pe forum nu vor fi mai mari de 150.000 bytes sau 500X500 pixeli.

16. "xxx rulz" nu reprezinta o parare ci o dovada a faptului ca nu sunteti in stare sa editati o fraza intreaga.

17. Nu se accepta in semnatura imagini sau reclama unui alt site indiferent de domeniul acestuia.

18. Toti membrii forumului raspund personal pentru continutul mesajelor publicate.

19.Chiar daca exista mesaje private, in cazul in care vom primi reclamatii un user poate si va fi banat daca in cadrul unui PM a avut o atitudine in masura sa alarmeze. (amenintari...etc)

20. Prezenta pe acest forum si acceptarea ca user reprezinta un PRIVILEGIU si nu un DREPT! In orice moment puteti fi banat daca nu respectati regulamentul si daca nu aveti un comportament civilizat.

21. NU "sufera" nimeni daca nu mai doriti sa postati/vizitati acest forum. Este o alegere ce va apartine si nu tinem neaparat sa o cunoastem. E o problema strict personala. NU este nevoie sa deschideti un thread in care sa ne explicati de ce "plecati" de pe forum.

22. IP-ul d-voastra precum si toate celelalte date ce le putem strange despre un user, VOR FI folosite pentru actionarea in instanta in cazul in care consideram ca ati adus prejudicii Mirabilis Net Services!

Datele d-voastra de identificare VOR FI puse la dispozitia autoritatilor in cazul in care acest lucru ne va fi solicitat si argumentat corespunzator.

23.In orice situatie neacoperita specific de prezentul regulament, administratorii/moderatorii forumului au intotdeauna dreptate.

24.In momentul inregistrarii se considera ca ati citit acest regulament si sunteti 100% de acord cu cele scrise aici. Daca sunteti deja inregistrat in momentul afisarii regulamentului, actiunea de a posta in continuare inseamna o acceptare tacita a continutului sau, indiferent ca l-ati citit sau nu.

25. Fiecare user trebuie sa aiba in semnatura un indiciu asupra masinii pe care o detine (marca/model/cilindree). In cazul in care user-ul nu detine un automobil va trece in semnatura ce doreste el fara a incalca insa regulile de mai sus.

Regulamentul poate fi modificat fara instiintari prealabile atunci cand situatiile noi o impun. E bine sa verificati aceasta pagina din cand in cand...

si ANEXA

10. Este recomandat ca in semnatura sa va scrieti masina pe care o conduceti sau un indiciu care sa faca referire clara si indubitabila catre ea. Pentru cei ce au mai multe masini lasam la voia lor pe care o vor face "publica"

Mentionam faptul ca nu este obligatoriu acest lucru, cei ce nu vor sa-si dezvaluie automobilul pe care il detin/conduc nu vor fi sanctionati

Pentru cei ce se vor gandi ca asta e o oportunitate sa faca misto de vreuna din masinile altor membri sau sa se creada superiori va anunt ca vor primi ban de 14 zile.



si pt cine vrea sa se distreze
aici sunt exemple de penalizari si pt ce sunt acordate
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Feb 3 2006, 09:22 PM
Post #26


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Ideea e ca regulamentul nu e asa de drastic pe cit pare. Poate ca daca s-ar numi "indrumar de conduita" nu ar mai speria atit de mult...
Sa nu uitam ca e un forum public si ca oricine poate intra si nu e fain sa aratam o "vitrina" nepotrivita.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 12 2006, 05:43 PM
Post #27





Musafir






Ati intrat vreodata pe forumul de pe un forum in care se vorbeste de seducerea femeilor?
Eu am ramas masca cand am vazut aberatiile ce se posteaza acolo si ce idei se promoveaza prin forumul ala :o :o :o
Cred ca nu o sa mai imi revin toata ziua.
Si ca sa va dau un exemplu, il citez pe unu dintre moderatorii de acolo care ii spunea unui user: " Pai sa-mi bag p... daca tu asa gandesti de nu vin acu si te bat de te usuc"
Geeeeess....
Va recomand topicurile:
"Cum sa o f..t pe una de 5?"
"Iti bati femeia?" (observati cu atentie raspunsul administratorului)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
missu
post Feb 12 2006, 05:46 PM
Post #28





Musafir






aoleoooooooooooooooo angel  :morideris: :morideris: tare de tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
claudia_electra
post Feb 12 2006, 05:50 PM
Post #29


Membru de Onoare
******

Group: Membru de Onoare
Posts: 2,059
Joined: 10-December 05
From: Tara Minunilor
Member No.: 80



Mda, forumuri de astea de pick-up m-au socat si pe mine zilele astea. Zicea Dore mai devreme ca e moderatoare pe asa ceva si m-a lovit curiozitatea si m-am inregistrat pe forumul ala pe aceeasi gandire ca si ala, Angel, doar ca mai populat.

Stau si ma gandesc ca poate dau peste asa un tip care face o cariera, o glorie din relatiile cu fetele...groaznic, pur si simplu. Iar limbajul...nu mai spun. Unii au si idei mai profunde, dar te ia durerea de cap pana dai de aia. Si la urma urmei si aia se dau masculi feroce ca asa e cool...

Trist...femeile parca sunt obiecte...si chiar am cautat daca exista corespondent pt femei, ceva genul site de tips cum sa prosteasca fetele pe baieti, dar nu exista ::).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
angeldust
post Feb 12 2006, 05:55 PM
Post #30





Musafir






Poate ar trebui sa existe, asa pt echilibru :fluierat:
Go to the top of the page
 
+Quote Post

14 Pages V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:05 AM