IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

33 Pages V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Henna
Delphina
post Jan 15 2006, 03:18 PM
Post #61


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Multumesc mult, Arissuca.
Daca ne-ar ajuta pe noi amindoua cineva din Bucuresti, ar fi demential!  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kale
post Jan 15 2006, 05:43 PM
Post #62


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 303
Joined: 9-December 05
Member No.: 69



kalua, de la gliss folosesc ambele tipuri de masca existente pe piata romaneasca..una este cea nutritiva, iar cealalta este revitalizanta, parca..nu prea le stiu denumirile, imi este de ajuns sa vad gliss ca incep sa-mi straluceasca ochii instant  :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 15 2006, 06:02 PM
Post #63


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Multumesc mult, Arissuca.
Daca ne-ar ajuta pe noi amindoua cineva din Bucuresti, ar fi demential!  :D


bai, io va ajut cu mare placere...numa' sa gasesc, k fetelor din timi nu le-am gasit henna blonda...spuneti-mi clar ce vreti, ma interesez si va tin la curent.

delphi, te sarut :-*...pe unde umblasi de cateva zile?ai absentat pe forum, cum numa' la scoala se repeta skema....si, auzi mah, nu ti-am spus io mai demultisor k daca ai nevoie si de bioderma, poti apela la mine?s'iacum urli in gura mare ?

te tzuc si fa listuta :P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arissuca
post Jan 15 2006, 06:18 PM
Post #64


Membru de Onoare
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 278
Joined: 15-December 05
Member No.: 104



Elle-ni, saru'mana, merci frumos pt oferta, (f dragut din parte ta!  :-* ) eu deocamdata sunt multumita ca tanti a mea de la plafar imi face comanda de fiecare data cand o rog. Bineinteles ca nu-mi place faptul ca dau cu aprox 30.000 mai mult pe cutie, dar daca mi-ar pune cineva pachet din Bucuresti cam tot atat as plati taxe postale... :(  sau si mai mult...nici nu stiu, ca n-am mai trimis demultisor un pachet.  Cred ca Delphi are nev de ajutor. Stiu cum e, si eu am incercat la o groaza de plafare pana am gasit-o pe tanti asta care a fost super draguta si m-a ajutat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
didilica
post Jan 16 2006, 09:20 AM
Post #65


Membru de Onoare
***

Group: Dependent
Posts: 261
Joined: 8-December 05
Member No.: 35



Am gasit in sfarsit henna blonda in Mall, la magazinul Enigma. (pentru fetele din Timi, care sunt interesate)

Acuma, sa va povestesc cum au decurs evenimentele. Henna era una frantuzeasca si a costat 18 lei cutia (cam mult...)
Eu am folosit o cutie intreaga, am preparat-o cu apa fierbinte, galbenus de ou, ulei de masline si ricin. Am stat cu ea in cap toata noaptea, adica vreo 8 ore.

Concluzii: mi-a inchis un pic culoarea ce o aveam, nuanta e cam ciudata, aveam niste radacini naturate de cativa milimetrii, pe care nu le-a acoperit deloc, parul e mai "aspru" decat ianinte, iar la capitolul luciu, e mai rau decat ianinte, adica e aproape mat.  :'(
Deci, e normal?

Daca gaseste elle si altfel de henna la Buc, sunt dispusa sa mai incerc, insa deocamdata nu prea sunt incantata.  :(
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Jan 16 2006, 10:44 AM
Post #66


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Aoleo Didilica...  Ce s-o fi intimplat? Mai asteapta citeva zile, sa vezi ce se intimpla, abia dupa citeva zile culoarea va fi definitiva.

Elleni, scumpa de tine, am absentat zile bune, fiindca de la serviciu nu am voie net, acasa ajung tirziu, abia am timp sa ma spal si sa ma culc, si, in plus, nici nu mi-a mers netul acasa citeva zile. Asta e :)

Stiu ca mi-ai propus sa ma ajuti, insa parca as retrage ce am zis, fiindca nu vreau sa te pun pe drumuri, nici pe tine nici pe altcineva.  Is asa, intre ciocan si nicovala, fiindca pe de-o parte am nevoie de produse, (si de Bioderma, intre timp) pe de alta parte n-as vrea sa te stresez, si sa te pun sa umbli pe drumuri. Intelegi ce vreau sa zic? :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 16 2006, 11:20 AM
Post #67


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Daca gaseste elle si altfel de henna la Buc, sunt dispusa sa mai incerc, insa deocamdata nu prea sunt incantata.  :(


didi, spune-mi exact ce srie pe cutie...cum se numeste henna ast, si producatorul.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 16 2006, 11:24 AM
Post #68


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Stiu ca mi-ai propus sa ma ajuti, insa parca as retrage ce am zis, fiindca nu vreau sa te pun pe drumuri, nici pe tine nici pe altcineva.  Is asa, intre ciocan si nicovala, fiindca pe de-o parte am nevoie de produse, (si de Bioderma, intre timp) pe de alta parte n-as vrea sa te stresez, si sa te pun sa umbli pe drumuri. Intelegi ce vreau sa zic? :)


delphi, nu ma pui pe drumuri, k io oricum ajung pe la plafare pentru fi-miu, tre' sa cumpar mai tot timpul tarate pentru baitza (acvem probleme cu alergiile), apoi mai imi trebuie si mie una-alta, apoi tre' s-o satisfac pe draga mea Ariana, si pe didi, asa ca daca am timp pentru fete, de ce n-as avea timp si pentru tine?

apoi, cu bioderma, io tot ma cacai sa ajung la firma, dar iote, kiar acum ma duc sa sun la ei, sa vad daca au bagat vreo restrictie la comanda, ca pe site-ul lor nu am mai vazut preturile, si tare am nevoie de cateva produse.deci, daca ma duc acolo cu copilu' pentru mine, iti pot comanda si tie, ca doar n-oi vrea tot stocu' bioderma  :P

da' tu gandeste-te daca vrei ceva si-mi spui ori pe forum, ori pe privat ori pe mail ori pe mess....ori prin porumbei...cum vrei tu, delphi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Delphina
post Jan 16 2006, 11:50 AM
Post #69


Dependent
***

Group: Membru de Onoare
Posts: 198
Joined: 8-December 05
Member No.: 50



Bine Elena  :D
Multam tare fain. e tirziu daca iti scriu deseara, sau cel tirziu miine dimineata, ce-mi trebe? Ca acu fug la serviciu, si ma gindesc si mai cercetez si mai cujet la ce ma pot intinde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elle_ni
post Jan 16 2006, 12:09 PM
Post #70


Incurabil
*****

Group: Incurabil
Posts: 763
Joined: 16-December 05
Member No.: 107



QUOTE
Bine Elena  :D
Multam tare fain. e tirziu daca iti scriu deseara, sau cel tirziu miine dimineata, ce-mi trebe? Ca acu fug la serviciu, si ma gindesc si mai cercetez si mai cujet la ce ma pot intinde.


nu, mah..nu e tarziu, ca io nu prea gasesc fetelor henna blonda pe aici, prin buc, desi colcaie bucurestiul de blonde...da' probabil ca se fac cu vopsea clasica...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

33 Pages V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:35 AM