IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cancerul de colon
danati
post Mar 27 2009, 10:32 PM
Post #31


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Multa sanatate si putere sa depasesti greul iti doresc si eu.
Am si eu un unchi care e operat de vreo 10 ani, la Cluj, si e bine mersi si acum, cred ca se apropie de 70 de ani.
Asa ca eu cred ca si la tine totul va fi bine pana la urma, mai ales ca esti o luptatoare.
(IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pescarush
post Mar 28 2009, 12:02 AM
Post #32





Musafir






Fleur, iti doresc din suflet sa treci peste boala asta, sa o invingi tu pe ea. Nu mi-a venit sa cred cand am vazut ce ti s-a intamplat.
Ma rog si eu pentru tine sa iti recapeti sanatatea. (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Sunt de acord, tratamentul naturist este complementar celui medicamentos, eu cred ca ai ales calea cea buna.
Lost, eu stiam ca sucul de sfecla trebuie lasat un timp (nu mai stiu, o jumatate de ora sau o ora, cel putin), si apoi se bea, spre deosebire de celelalte sucuri de fructe sau legume.
Care sunt simptomele cancerului de colon totusi? Ma rog, stiu ca sunt diferite de la pacient la pacient, ma intrebam asa, in general. Am inteles ca un simptom ar fi predispozitia la constipatie. Eu nu sufar de constipatie, din contra, sunt un pic in partea cealalta. (IMG:style_emoticons/default/closedeyes.gif)
Multa sanatate Fleur si te asteptam sa ne povestesti despre lupta ta cu boala, bineinteles ca tu vei fi cea invingatoare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Mar 31 2009, 05:56 PM
Post #33


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



Va multumesc din suflet fetelor, va simt langa mine si asta imi da putere si curaj!
Eu nu am avut nici un fel de simptome dar se spune ca atunci cand ajunge intr-un stadiu avansat slabesti fara vreun motiv...eu am slabit dar am pus asta pe baza dietei monti pe care o incepusem de ca. un an...in rest nimic pana la semiocluzia intestinala. markerii tumorali si toate analizele si investigatiile dinainte de operatie nu aratau nimic, nici macar la biopsia de la colonoscopie pe care am facut-o inainte de op nu a aparut nimic. Se spune ca ar fi bine sa se faca investigatii periodice dar nici asa nu se poate depista, e o boala tare perversa. Eu sper sa o inving si cine stie poate chiar nici nu este, poate a fost o greseala! Acum ma simt bine si sper sa ma simt in continuare asa, chiar daca fac tratament cu citostatice! Va doresc la toate multa sanatate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fleurdelis
post Jun 26 2009, 12:12 AM
Post #34


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 317
Joined: 7-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 2,372



N-am mai scris de mult pe aici...va rog sa ma iertati dar am fost mult ocupata cu tratamente si diete. Acum sant iar in Germania si ma simt foarte bine...sper sa iasa si la investigatii totul bine. Acum sant la cincea seriede cito si mai am inca una de facut. In august dupa investigatii sper sa va dau o veste buna! Pana atunci va doresc multa sanatate ca-i mai buna decat toate!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ToothFairy
post Jun 26 2009, 07:24 AM
Post #35


Incurabil
*****

Group: Editorialist
Posts: 1,312
Joined: 18-January 07
From: SB
Member No.: 1,062



Multa multa sanatate si putere, fleudelis ! Mai da-ne de veste cum decurge terapia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Altheea
post Jun 26 2009, 12:27 PM
Post #36


Incurabil
*****

Group: Membru de Onoare
Posts: 1,163
Joined: 15-February 07
From: Constanta
Member No.: 1,203



Multa sanatate, Fleur! Sa dea D-zeu sa vii cu vesti bune! Te iubim! (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana.
post Jun 26 2009, 12:40 PM
Post #37


Fondator eLady.ro
*******

Group: Administrator
Posts: 33,779
Joined: 7-December 05
Member No.: 5



Fleur, multa sanatate sa iti dea Dumnezeu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albinuza
post Jun 26 2009, 12:42 PM
Post #38


V.I.P.
*******

Group: Membru de Onoare
Posts: 7,935
Joined: 9-December 05
From: Bra, Italia
Member No.: 56



Multa sanatate Fleur si putere sa treci peste! Te asteptam cu vesti bune (IMG:style_emoticons/default/kiss.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ariana
post Jun 27 2009, 12:28 PM
Post #39


Membru de Onoare
*****

Group: Incurabil
Posts: 1,263
Joined: 7-December 05
From: Timisoara
Member No.: 15



Fleur si de la mine un pupic si ganduri bune!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danati
post Jun 27 2009, 12:44 PM
Post #40


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 344
Joined: 11-March 07
Member No.: 1,329



Multa sanatate si putere sa treci peste acest hop ! (IMG:style_emoticons/default/pupaceala.gif)
Asteptam numai vesti bune, Fleur !

Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 04:52 PM